25.10.2017 --- ZAPROSZENIE
22.10.2017 --- Kodowanie niejedno ma imię!
Code Week jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku były to dwa tygodnie od 7 do 22 października. Klasa 2a z wychowawczynią Aleksandrą Schoen-Kamińską zarejestrowali na europejskiej platformie swoje wydarzenie pt. "Kodowanie niejedno ma imię!". Uczniowie poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia online i offline byli wprowadzani w podstawy programowania. Rozwijali logiczne i algorytmiczne myślenie, kreatywność i umiejętność współpracy w grupie. Praca w zespole i umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów to kompetencje, które są niezbędne w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać je od najmłodszych lat. Kodowanie to ogromne walory edukacyjne, które można wykorzystać podczas każdych zajęć i równocześnie realizować podstawę programową.
Zapraszamy do obejrzenia filmów na blogu klasy (kliknij)
20.10.2017 --- SPEKTAKULARNY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W FINALE POWIATOWYM TEGOROCZNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ
20 października, w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się XVII finał Olimpiady Ekologicznej, w którym rywalizowali uczniowie wszystkich szkół naszego powiatu. Do rozwiązywania testu przystąpili kolejno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W sumie 130 uczniów adeptów skonfrontowało swoją wiedzę z dziedziny ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Młodzież przywitali m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta Stefan Piechocki. „To dobrze, że tak wielu młodych osób rozwija swoją wiedzę w tym zakresie. Niezwykle ważna jest świadomość tego, jak istotna jest dbałość o środowisko naturalne. To podstawa współczesnego świata i wyraz szacunku dla przyszłych pokoleń” – stwierdził starosta E. Komarowski. Aby znaleźć się w powiatowym finale, trzeba było bardzo dobrze rozwiązać testy w etapach: szkolnym i gminnym. Szczególnie drugi etap okazał się bardzo trudny dla młodych miłośników przyrody. Dodajmy, że organizatorzy tegorocznych ekologicznych zmagań przygotowali testy, w których obok zadań typu zamkniętego, znalazły się zadania otwarte polegające na rozpoznawaniu wybranych gatunków kręgowców (gł. płazów i ptaków) oraz roślin.
Naszą szkołę reprezentowała szóstka uczniów w składzie: Gabrysia Bazimierowska, Weronika Guss, Wiktoria Koładkiewicz, Karol Wiśniowiecki (z klasy IIIa), Magda Wagner (IIa) i Alicja Tyrańska (IId). To oni w etapie szkolnym okazali się wyraźnie lepsi od swoich koleżanek i kolegów, a po dwóch tygodniach potwierdzili wysokie notowania w finale gminnym. Magda i Alicja po raz pierwszy wzięły udział w tego typu sprawdzianie a Weronika, Wiktoria, Gabrysia i Karol to – jeśli można użyć takiego określenia – „starzy” bywalcy tych ekologicznych zmagań. Podkreślę, z ogromnymi sukcesami.
Napiszę szczerze, że wyników tegorocznego finału trochę się obawiałem. W minionym tygodniu rozpoczęły się etapy szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych, do udziału w których pilnie przygotowują się nasi trzecioklasiści, Zresztą umówiliśmy się, że są one dla nich priorytetem. Na „ekologię” mieli pójść z marszu……… Występy Magdy i Alicji były dla mnie – pomimo wielkiej pracy z ich strony - dużą niewiadomą.
Niestety, z powodu obowiązków szkolnych nie mogłem towarzyszyć moim podopiecznym w piątkowym finale. O ich koncentrację i nastrój byłem jednak spokojny, bo opiekę nad nimi pełnił bowiem bardzo lubiany i co niemniej ważne, ceniony przez młodzież pedagog pan Ireneusz Gondek.
Około godziny 15-tej wszystko było już jasne. Dodam, ze test w rywalizacji gimnazjalistów składał się z 40-tu zadań (w tym dwóch zadań otwartych). Uczniów pytano m.in. czym jest opór środowiska, czego dotyczy ptasia dyrektywa, co to jest mimetyzm, humus, czym są „podwodne łąki”, jaki rezerwat na terenie województwa wielkopolskiego jest najstarszy, jak nazywa się największe jezioro rezerwatu „Kuźnik”, jaki park narodowy w Europie jest najstarszy. Poza tym młodzież musiała na podstawie ilustracji rozpoznać gatunki sów polskich oraz zimorodka zwyczajnego, dzięcioła czarnego, szpaka zwyczajnego i sikorę bogatkę. Maksymalna liczba punktów za test wynosiła 43.
Wyniki końcowe naszej drużyny przeszły najśmielsze oczekiwania. Wierzyłem w nich. Wiedziałem, że mają sporą wiedzę, ale takiego wyniku się nie spodziewałem!!! Zresztą proszę spojrzeć na ostateczne rezultaty XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego w kategorii gimnazjów:
1. Gabrysia Bazimierowska - SP6 PIŁA – 34 pkt.
2. Alicja Tyrańska - SP6 PIŁA – 33 pkt.
3. Karol Wiśniowiecki - SP6 PIŁA - 31pkt.
Wyróżnienia:
Zosia Borowczyk - SP KACZORY - 30pkt.
Magda Wagner - SP6 PIŁA - 30pkt.
Kacper Wachowski - SP WYRZYSK - ???
Weronika Guss - SP6 PIŁA - 29pkt.
Kacper Granops - STO PIŁA - ???
Wśród laureatów zabrakło tylko miejsca dla Wiktorii Koładkiewicz, która – notabene - była bardzo bliska wyróżnienia. Moi drodzy, serdecznie Wam gratuluję i cieszę się z Waszych sukcesów.
Pragnę jeszcze poinformować, że w kategorii szkół podstawowych Jakub Kujawski – uczeń pani Marleny Wesołowskiej - zdobył wyróżnienie. Moje gratulacje!!!
To nie koniec tegorocznej ekologicznej potyczki. Przed najlepszymi z najlepszych jeszcze finał subregionalny, który zaplanowano na 7-go listopada. Oprócz laureatów z pilskiego powiatu w Pile pojawią się reprezentanci powiatów: chodzieskiego, wągrowieckiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego. Szykuje się ciekawa rywalizacja.
Już dzisiaj wiadomo, że dla zwycięzców piątkowych zmagań starosta E. Komarowski przygotował cenne upominki. Będą także nagrody od licznych sponsorów: Polskiego Związku Łowieckiego, Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, Nadleśnictwa Kaczory i Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród będzie miała miejsce 24 listopada w pilskim MDK-u.
PS: Panie Irku jeszcze raz dziękuję za opiekę nad młodzieżą i fotki z olimpiady.
Piotr Gruntkowski
20.10.2017 --- NASZA MŁODZIEŻ POZNAŁA KOLEJNEGO CZLOWIEKA Z PASJĄ
20.10.2017 --- Fantastyczny Miłosław
Uczennice naszej szkoły Gabriela Bazimierowska i Olga Gorączkowska z klasy 3a gimnazjum, przy wsparciu Pani Aldony Ostachowicz, wzięły udział w konkursie literackim "Fantastyczny Miłosław" organizowanym przez Miłosławskie Centrum Kultury-Biblioteka Publiczna. Dziewczęta, biorąc udział w tym konkursie, stały się autorkami opowiadań o tematyce fantastycznej.
20 października 2017 roku odbył się uroczysty Festiwal "Fantastyczny Miłosław", podczas którego ogłoszono wyniki konkursu. Zaproszenie na festiwal otrzymały jego uczestniczki i opiekun. Niestety Gabrysia nie mogła w nim uczestniczyć z uwagi na udział w konkursie wojewódzkim.
Miłosławskie Centrum Kultury-Biblioteka Publiczna przygotowało bardzo ciekawy program festiwalu. Po ciepłym przywitaniu gości, zaproszono wszystkich uczestników na spacer po Miłosławiu. Jedną z ciekawostek miasta jest pałac z okresu pierwszego dziesięciolecia XIX wieku, w którym obecnie mieści się gimnazjum i szkoła dla dorosłych, a także miejsce strajków szkolnych przeciwko przymusowej germanizacji. Pogoda tego dnia dopisywała i spacer w pełnym słońcu sprawił, że z wilczym apetytem wszyscy zasiedli do obiadu.
Kolejnym punktem programu był warsztat z polskim, znanym pisarzem fantasy Jakubem Ćwiekiem. Pokazał uczestnikom, na czym polega napisanie naprawdę dobrego opowiadania oraz co powinni robić, aby mogli kształcić swoje zdolności pisarskie. Zdecydowanie wykład na temat kreatywnego pisania wywarł na uczniach oraz opiekunach największe wrażenie. To na pewno nie był czas zmarnowany!
Chwile relaksu przed ogłoszeniem wyników przyniósł pokaz postaci stworzonych przez uczestników konkursu, sami twórcy tych postaci przebrali się za nie.
Emocje sięgały zenitu! Po rozdaniu przez prowadzącą dyplomów za uczestnictwo w konkursie, przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcie. W kategorii szkół podstawowych (gimnazjów – konkurs ogłoszono w roku szkolnym 2016/2017): 3 miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, natomiast 2 miejsce – Gabriela Bazimierowska, a 1 miejsce – Olga Gorączkowska obie uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile. Niezwykle utalentowane twórczo uczennice, to nie pierwszy konkurs literacki, w którym brały udział.
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości!
17.10.2017 --- Jakub Kosior Mistrzem Polski Młodzików
W Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie. W każdej wadze spotkało się po ośmiu najlepszych zawodników z całego kraju w tej kategorii wiekowej. Sporty Walki Piła reprezentował w wadze 43 kg Jakub Kosior (uczeń klasy 2c gimnazjum naszej szkoły), który awans na tą imprezę wywalczył zwycięstwami w turniejach eliminacyjnych w Poznaniu i Ziębicach.
W pierwszej walce nasz pięściarz trafił na zawodnika KSZO Ostrowiec Jakuba Stojka, zwyciężając decyzją sędziów 3:0. Ta wygrana zapewniła mu już medal. W walce półfinałowej Jakub walkowerem zwyciężył z Cezarym Paszyńskim z Championa Włocławek, który nie był zdolny do pojedynku.
W walce finałowej naprzeciwko naszego zawodnika wyszedł Debizov Akhmed z Tigera Łomża. Jakub Kosior w trakcie trzech rund nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszym młodzikiem w Polsce w tej kategorii wagowej i to jego ręka po zakończeniu pojedynku powędrowała w górę! W ten sposób nasz reprezentant wywalczył złoty medal.
GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU!!!
16.10.2017 --- Oficjalne otwarcie boiska na osiedlu górnym
Dnia 16 października odbyło się oficjalne otwarcie Orlika na Osiedlu Górnym. Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Piły pan Piotr Głowski z udziałem radnego miasta pana Jacka Bogusławskiego. W otwarciu wziął również udział Dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Mąka oraz pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7. Po dokonaniu otwarcia odbył się mecz pomiędzy naszym zespołem a drużyną Szkoły Podstawowej nr 7. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Po zakończeniu spotkania radny pan Jacek Bogusławski wręczył naszym zawodnikom ufundowany przez siebie okazały puchar. Zagraliśmy w składzie: Wojciech Eljasz, Jakub Genderka, Dawid Kajzderski, Mikołaj Kamiński, Kacper Michałowski, Mateusz Mierzwa, Oliwier Roszkowski, Tymoteusz Stasiuk oraz Tymoteusz Wojdyło.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów
Opiekun zespołu - Sławomir Grzegorczyk
15.10.2017 --- Dzień Kropki
„Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują o których nie wiecie…”
Słowa: B. Skrzypiec, J. Okuniewska
Międzynarodowy Dzień Kropki – Święto Talentów. To nietypowe święto, jest obchodzone w naszej szkole już po raz czwarty. Dnia 15.09.2017r., każdy pędził do szkoły, choć w jedną kropkę odziany, by wszystkim pokazać mały talent, gdzieś w głębi serca schowany. Każda klasa puchła dziś z dumy, bo w naszej szkole nikt nie był smutny. Każdy, czym prędzej na kropce małej, rysował duży lub mały swój talent.
W Dniu Kropki udział brały klasy I-III z wychowawczyniami.
red. Katarzyna Adamczyk
13.10.2017 --- X Bieg Lotnika o Puchar Prezydenta Miasta Piły
13.10.2017 --- I Runda Powiatowego Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dnia 13 października odbyła się I Runda Powiatowego Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Zawody zostały rozegrane w Szkole Podstawowej nr 3. Oprócz gospodarzy udział wziął zespół Szkoły Podstawowej nr 7 oraz nasza drużyna. Mecz pomiędzy naszym zespołem a drużyną SP 7 zakończył się naszą wygraną 4:2. W pojedynku ze Szkołą Podstawową nr 3 przegraliśmy 2:7. Ostatni mecz pomiędzy SP 3 a SP 7 zakończył się remisem 3:3. Wygrana w pierwszym meczu dała awans naszemu zespołowi do kolejnej rundy.
Zagraliśmy w składzie: Wojciech Eljasz, Jakub Genderka, Mikołaj Kamiński, Kacper Michałowski, Mateusz Mierzwa, Oliwier Roszkowski, Tymoteusz Stasiuk, Mikołaj Witulski oraz Tymoteusz Wojdyło.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Opiekun - Sławomir Grzegorczyk
Archiwum wydarzeń