• Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego

• W czwartek 9 maja br. uczniowie klasy 2d wybrali się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego w Pile. Na miejscu czekał na nas pracownik Straży Miejskiej pan Jarosław Oźmina, który poprowadził zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W czasie zajęć dzieci zapoznały się z obowiązującymi znakami drogowymi, zasadami poruszania się na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz utrwalały numery alarmowe.

Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności poruszania się po drodze bez chodnika i przekraczania jezdni, a także wcielając się w rolę cyklisty przejechać miasteczko na rowerze.

Bardzo dziękujemy za fantastyczną lekcję.

Maria Konik

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2024

• W Wałbrzychu (w dniach 06-09.05.2024 r.) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2024 – w dyscyplinie piłki siatkowej.

Wśród zawodników, którzy reprezentowali Wielkopolskę, było aż 3 uczniów naszej szkoły:

1. Bartosz Jopek kl. 8a

2. Marcel Molak kl. 8a

3. Jan Świerczyński kl. 8b

Wyżej wymienieni zawodnicy wyróżnili się swoimi umiejętnościami siatkarskimi i zaangażowaniem podczas treningów, a także zostali powołani do  Kadry Wielkopolski (liczącej 12 osób) piłki siatkowej chłopców rocznika 2010.

Wielkopolanie udanie rozpoczęli olimpiadę wygrywając dwa pierwsze spotkania co dało im awans do najlepszej 8-mki turnieju.  W meczu ćwierćfinałowym ulegli ekipie z woj. Łódzkiego, a następnie pokonali młodych siatkarzy z woj. Lubelskiego zajmując wysokie 7 m-ce w kraju (na 16 startujących drużyn).

Siatkarze trenują na co dzień w JET Service Joker Piła, a pierwszym trenerem jest pan Jacek Wysocki.

Red. Dumni rodzice :)

Foto: FB i własne

• EGZAMINY...

• PONOWNIE TO ZROBILI !!!

CHŁOPCY Z SP6 DRUGI ROK Z RZĘDU MISTRZAMI WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ !!!

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 powtórzyli ubiegłoroczny sukces i po raz drugi zameldowali się na najwyższym stopniu podium. Do Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Czwórek dorzucili Mistrzostwo w Piłce Siatkowej 6-osobowej.

Reprezentacje naszej szkoły stanowili:

1. HRYNCEWICZ FILIP KL. 7A
            2. JOPEK BARTOSZ KL. 8A
            3. KOPCZYŃSKI OLIWIER KL. 8A
            4. KULAWIK PIOTR KL. 7A
            5. MOLAK MARCEK KL. 8A
            6. PIÓRKOWSKI MATEUSZ KL. 7A
            7. ROSZKOWSKI HUBERT KL. 7A
            8. SZMYT MILAN KL. 7A
            9. ŚWIERCZYŃSKI JAN KL. 8B
            10. ZUSZMA PATRYK KL. 8A

Wyżej wymienieni zawodnicy zdobyli złoty medal w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Chłopców.

Zawody odbyły się w piątek 10.05.2024 we Wrześni w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nagrodę najlepszego atakującego turnieju otrzymał Bartosz Jopek, a nagroda dla najlepszego zagrywającego powędrowała do Marcela Molaka.

Cały zespół zasłużył na słowa uznania, bo każdy element siatkarskiej układanki tego dnia był idealnie dopasowany.

Jeśli rok temu było to historyczne trofeum w dziejach naszej szkoły to co powiedzieć o tym? 😊.

GIGANTYCZNE GRATULACJE !!!

Opiekunowie drużyny: Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

• "Psy, koty i inne pupile”

•

To tytuł szkolnego konkursu grafiki komputerowej dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Celem konkursu było: kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt i odpowiedzialności za nie, kształtowanie empatii w stosunku do zwierząt, odkrywanie w sobie nowych talentów,  motywowanie dzieci do pogłębiania wiedzy o środowisku przyrodniczym oraz wykorzystanie umiejętności obsługi narzędzi programu graficznego Paint, nabytych podczas zajęć edukacji informatycznej w szkole.

Zapraszam do obejrzenia prac nagrodzonych i wyróżnionych - klik. Pozostałe prace do obejrzenia w galerii. Konkurs przeprowadziła Aleksandra Schoen-Kamińska

WYNIKI KONKURSU - KLASY PIERWSZE:

I m. Leon Siekiera kl. 1c

II m. Wojtek Bykowski 1d

III m. Maja Gotszling  kl. 1b

Wyróżnienie Aurelia Świątek kl. 1a

WYNIKI KONKURSU - KLASY DRUGIE:

I m. Laura Zahrt kl. 2a

II m. Przemysław Grochowski kl. 2a

II m. Nikodem Kostka kl. 2a

III m. Jakob Rajchel kl. 2a

III m. Mateusz Kamiński kl. 2d

wyróżnienie Helena Gładysz kl. 2a

WYNIKI KONKURSU - KLASY TRZECIE:

I m. Aleksandra Kledzik kl. 3b

I m. Józef Dróżdż kl. 3d

II m. Amelia Gołębiowska kl. 3c

III m. Milena Hołtyn kl. 3b

Wyróżnienie Jan Witak kl. 3c

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT JUŻ ZA NAMI. ZNAMY ROZSTRZYGNIĘCIA!

•

30 kwietnia br. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 6 w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt. Areną zmagań były piaszczyste boiska na terenie MOSiR Piła. W zawodach udział wzięło aż 10 zespołów.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i po blisko 5 godzinnej rywalizacji wyłoniono lokaty medalowe. Pierwsze miejsce zajęły Katarzyna Pankau oraz Olga Słowińska z klasy 7A. Drugie miejsce Zuzanna Janowska i Kornelia Raszeja również z klasy 7A, a trzecie Helena Biekierska i Julia Pisańczyn z klasy 8A. MVP turnieju została wybrana Katarzyna Pankau. Serdeczne gratulacje dla pozostałych uczestniczek i dziewczyn sędziujących spotkania.

Ogromne podziękowania dla Pani Anny Fiedorowicz, głównej pomysłodawczyni turnieju. Za obsługę techniczną

i fotograficzną odpowiadał Pan Miłosz Malczewski.

Podziękowania dla kierownictwa MOSiR Piła za udostępnienie boisk i możliwość korzystania z ich zasobów.

Na koniec podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pile za ufundowanie medali, nagród rzeczowych oraz słodyczy dla uczestniczek turnieju.

Zawody przechodzą do historii. W przyszłym roku wracamy z kolejną odsłoną.Serdeczne gratulacje od organizatorów.

Zachęcamy do bogatej relacji fotograficznej 😊