Laboratoria Przyszłości IV-VIII

• MARZEC/KWIECIEŃ 2023

Laboratorium przyszłości na lekcjach techniki w marcu i kwietniu 2023 roku.

uczniowie klas piątych wykonali następujące etapy z projektu Marionetka:

• papierową formę ubranka marionetki,
          • wykrój ubranka z tkaniny,
          • szycie ubranka marionetki.

Klasy szóste nadal pracują nad projektem „Sygnalizator”. Dzieci wykonały z tworzywa sztucznego uchwyt na baterię, maszt sygnalizatora z drewnianej listwy oraz nóżki i przelotki z metalowego drutu. Do wykonania tych elementów używali noży, pilników o różnych kształtach oraz wiertarki do wykonania otworów.

Laboratorium przyszłości na lekcjach informatyki

W marcu 2023 uczniowie klas siódmych i ósmych na pracowali z mikrokontrolerem Arduino. Zbudowali układ elektroniczny który sterował jedną diodą LED  umieszczoną na płytce montażowej i podłączonej do mikrokontrolera Arduino.

W kwietniu 2023 roku pracowali nad układem elektronicznym składającym się z trzech diod LED.