W dniu 31.03.2023r. uczniowie klasy III a z rodzicami zorganizowali uroczystą kolację. Poczęstunek został przygotowany w ramach podsumowania wielomiesięcznej pracy nad projektem
WIRTUALNE PODRÓŻE II – AZJA.
Gośćmi honorowymi tego przedsięwzięcia byli: HONOROWY KONSUL ARMENII PAN PAWEŁ ŁADZIŃSKI oraz DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W PILE PAN GRZEGORZ MĄKA.
Podczas kolacji można było skonsumowań czternaście potraw z siedmiu krajów azjatyckich.
Imprezie towarzyszył miły klimat przy wyśmienitym jedzeniu i nastrojowej muzyce.
Dzieci, rodzice oraz licznie przybyli goście w radosnej atmosferze wymieniali się przepisami kulinarnymi, dzieląc się jednocześnie własnymi doświadczeniami.
Serdecznie dziękuję gościom za przybycie. Rodzicom oraz uczniom klasy III a za zaangażowanie oraz przygotowanie pysznych dań.
Do zobaczenia za kilka miesięcy
opiekun projektu
Dorota Wojtkiewicz - Kraska
WIRTUALNE PODRÓŻE
- 6
Warsztaty języka angielskiego.
W dniach 27 – 31.03.2023, uczniowie z klasy 5A, mieli okazję uczestniczyć w 5-dniowych warsztatach językowych z języka angielskiego w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.
Zajęcia prowadzone były przez entuzjastycznych wolontariuszy Fundacji Euroweek z Gruzji, Francji, Zanzibaru, Meksyku, Wietnamu, Turcji i Albanii. Projekt Euroweek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli jako jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce.Celem tego programu jest rozwijanie kompetencje językowych tj:
budowanie pewności siebie
promowanie nauki języków obcych
rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
integrowanie uczestników
rozwijanie zdolności przywódczych i umiejętności współpracy
Aktywności w trakcie warsztatów to między innymi:Gry rozwijające pracę w grupie
Zadania rozwijające prezentację oraz sprawności językowe
Warsztaty kreatywności Mission Impossible np.: Przygotowanie i prezentacja parodii reklamy polskiej rodziny podczas świąt Bożego Narodzenia/ polskiego ucznia/ polskiego przyjęcia weselnego, Skomponowanie i wykonanie piosenki na temat Euroweek, wykonanie piosenki/tańca z lat 80/90/2000-2010
Zajęcia warsztatowe - tworzenie plakatów w grupach i przedstawianie ich na forum na temat: Ja za 20 lat, Moja idealna szkoła,
Prezentacje krajów z których pochodzą wolontariusze
Zajęcia na świeżym powietrzu: spacery min. do wodospadu Wilczki, zwiedzanie Kopalni Złota, Osady i Ochrowy w Złotym Stoku.Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.
Z wyjazdu przywieźliśmy również podziękowania dla Pana Dyrektora za owocną współpracę przy organizacji obozu szkoleniowego EuroWeek.
Poniżej fotorelacja z przebiegu warsztatów.
Wychowawca klasy 5a Anna Krutel
13
PODZIĘKOWANIE
REKOLEKCJE W NASZEJ SZKOLE
KONKURS MATEMATYCZNY MAT - JUNIOR
24 marca 2023 w Zespole Szkół Budowlanych w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji powiatowego Konkursu Matematycznego MAT-JUNIOR. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły: Cyprian Sikorski klasa 8a i Tomasz Szweda klasa 8d, którzy zajęli II miejsce. Gratulujemy!!!
Anna Wolska
3
MISTRZ RACHUNKÓW
- 20
Wiosenne zagadki w kodach ukryte
Czym jest kod QR? Jest to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod kreskowy wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Genialność tych kwadracików to możliwość zapisania w nich linków, adresów mailowych, SMSów i tekstów. Co ciekawe, atrakcyjne i wygodne - przy odczytywaniu tekstów nie potrzeba dostępu do internetu.
Kody te zostały wykorzystane podczas zajęć polonistyczno-przyrodniczych w klasie 1a. W każdym z nich została zakodowana wiosenna zagadka. Pierwszoklasiści za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w tabletach, skanowali kody, czytali tekst zagadek i zapisywali odpowiedzi. Praca odbywała się w grupach.
Wykorzystywanie kodów QR na lekcji wprowadziło element ciekawości i duże zaangażowanie. Dzieci ćwiczyły czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie oraz wyszukiwanie informacji w różnych źródłach (w tym przypadku notatki i obrazki w zeszytach). Nabyły nową umiejętność, związaną z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Pracowały w grupach, kształtując kompetencje społeczne. Zajęcia przygotowała i prowadziła wychowawczyni p. Aleksandra Schoen-Kamińska.
9
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE – DZIEŃ PIŻAMY!
Z okazji pierwszego dnia wiosny (21 marca) w naszej szkole odbył się dzień tematyczny tzw. DZIEŃ PIŻAMY . W tym dniu uczniowie mogli przyjść do szkoły ubrani w ….piżamy! Dzięki temu przebraniu uczniowie byli zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek lub odpowiedzi. Trzeba przyznać, iż zarówno młodsze jak i nieco starsze dzieci wykazały się tego dnia niezwykłą pomysłowością oraz kreatywnością ☺
W ramach dnia piżamy odbyło się również głosowanie wśród młodzieży szkolnej na najbardziej oryginalnie ubraną osobę. Głosowanie przeprowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymała uczennica klasy 5 a - Jagoda Pląskowska. Wyróżnienia otrzymali: uczennica klasy 3 b – Natalia Góra oraz uczeń klasy 3 c – Bartosz Syrkiewicz. Gratulujemy!
Podziękowania należą się również uczennicom, które były zaangażowane tego dnia w przeprowadzenie głosowania na najciekawszy strój-piżamę. Są to: z klasy 5 a – Natalia Adamik, Zosia Kulawik, Ula Lus, Zosia Marciniec, z klasy 5 c – Kaja Jagodzińska i Nikol Semenova, z klasy 7 b - Kalina Mejer oraz Lena Wojewódka.
Dni Matematyki – Turniej klas IV „Na Powitanie Wiosny”
W czasie Dni Matematyki nie mogło zabraknąć turniejów matematycznych. Jednym z nich był Wiosenny Turniej Matematyczny klas IV, który odbył się 20 marca.
Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, bawili się w skojarzenia, układali wiersz o prostokątach i kwadratach, budowali modele sześcianów i rozwiązywali rebusy i zagadki logiczne. Ponadto klasy przygotowały kolorowe wiosenne stroje oraz plakaty pokazujące piękno Królowej Nauk. W turnieju zaangażowani byli wszyscy uczniowie i wszyscy pięknie się spisali - kolejny raz okazało się, że matematyka nie jest taka straszna. Można się jej uczyć przez zabawę, przez współdziałanie i zdrową rywalizację. Brawo!
Zmagania uczniów oceniało jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Strzelecka, pani Monika Małecka-Wiese i pani Anna Teodorowicz. W prowadzeniu turnieju panią Beatę Krutel wspierały uczennice klasy 8c – Basia Zadrożna, Iga Mays, Pola Więch, Ola Kelich i Iga Zaremba.
Klasy otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły (1 miejsce - 4d, 2 miejsce - 4c, 3 miejsce - 4a, 4 miejsce - 4b).
Na koniec imprezy wręczone zostały dyplomy i upominki uczniom, którzy zostali wyróżnieni w konkursie matematyczno-plastycznym pt. Kołowy zawrót głowy.
I miejsce – Maja Piechota, 4a
II miejsce – Alicja Kledzik, 4a i Gracja Graczyk, 4d
III miejsce – Julian Giuliano, 4d
Dziękujemy uczniom i wszystkim nauczycielom, którzy z zaangażowaniem wspierali swoich wychowanków ☺
Do zobaczenia na Dniach Matematyki za rok!
Beata Krutel
24
KANGUR MATEMATYCZNY
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” odbył się w naszej szkole 16 marca. W tym samym czasie konkurs odbywał się w wielu krajach świata, na wszystkich kontynentach. Była to już XXXII edycja tego międzynarodowego konkursu.
W tym roku szkolnym do konkursu w naszej szkole przystąpiła największa jak dotąd liczba uczestników - aż 115! Zadania jak zawsze podzielone były na kategorie – Żaczek, Maluch, , Beniamin, Kadet. Podczas konkursu uczniami opiekowały się nauczycielki matematyki ☺.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy lubią rozwiązywać ciekawe zadania i przystąpili do konkursu! Dziękujemy nauczycielom, za przygotowanie uczniów!
Wyniki podane będą przez organizatorów około 11 maja. Trzymamy kciuki!
Szkolny koordynator konkursu, Beata Krutel
3
Archiwum wydarzeń