• 21.02.2019 --- KOMUNIKAT DOT. PRÓBNYCH EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

     • 20.02.2019 --- TRZECIA LEKCJA "FACE TO FACE"

     • W środę 20 lutego 2019r. w naszej szkole odbyła się trzecia już lekcja on-line w ramach międzynarodowego projektu humanitarno-edukacyjnego FACE TO FACE WITH THE WORLD pod PATRONATEM RZECZNIKA PRAW DZIECKA.

      Było to kolejne popołudnie pełne wrażeń w FACE TO FACE WITH THE WORLD. Niesamowici uczniowie naszej szkoły (Angelina Litwinienko, Jaśmina Kabacińska, Martyna Parecka, Nikola Jakobsche, Hania Kałka, Marika Wójcik, Martyna Bąk, Jakub Kapidura, Konrad Podemski) zaprezentowali kolegom i koleżankom z Kamerunu polskie zwyczaje, tradycje oraz święta. Staraliśmy się nie tylko przekazać fakty dotyczące naszych tradycji i zwyczajów ale również dostarczyliśmy  naszym słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych.  Angelina Litwinienko zagrała na wiolonczeli poloneza oraz kolędę „Cicha noc”, czym uświetniła nasze spotkanie. Wprowadziła naszych słuchaczy w podniosły, pełen refleksji i zadumy nastrój. Uczennice Martyna Parecka oraz Nikola Jakobsche urozmaiciły naszą lekcję radosnym, folkowym śpiewem, który wzbudził uśmiech i zadowolenie na twarzach naszych przyjaciół. Jakub Kapidura był głównym konferansjerem podczas lekcji. Zresztą w tej roli sprawdził się wyśmienicie i wykazał się znakomitymi umiejętnościami językowymi.  Uczniowie: Jaśmina Kabacińska, Konrad Podemski, Marika Wójcik oraz Martyna Bąk ciekawie, barwnie i nieszablonowo opowiedzieli o naszych zwyczajach i świętach. Hania Kałka zaprezentowała strój ludowy.

      W zamian usłyszeliśmy od Ebaabit Anthanasus i jego uczniów najciekawsze informacje o systemie edukacji i ustroju politycznym w Kamerunie. Dzieci z Kamerunu specjalnie na tą lekcję nauczyły się i wyrecytowały dla nas wiersze. Niestety to spotkanie pokazało nam prawdziwe oblicze problemów z jakimi na co dzień borykają się nasi przyjaciele: szkoły nie nadążające z wydatkami, popadające w ruinę placówki szkolne, brak środków na naprawę ławek, okien, pomalowanie ścian,  brak podstawowych materiałów dydaktycznych, … .

       

      Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego niesamowitego, niepowtarzalnego,  pełnego wrażeń i emocji, poruszającego serce spotkania. Otrzymaliśmy od naszych przyjaciół ogromną sympatię, a przy tym towarzyszyło nam wzruszenie …

      Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie pozbywają się stereotypowego patrzenia na świat,  uczą się tolerancji, szacunku do drugiego człowieka, zaczynają doceniać to, co posiadają. Poprzez udział w takich przedsięwzięciach rozwijane są kompetencje społeczne i obywatelskie uczniów. Zaangażowanie dzieci i ich autorefleksje udowadniają, że nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami mieszkającymi w innych, odległych krajach jest niezwykle rozwijające i ubogacające.

      RAZEM ZMIENIAJMY ŚWIAT I UWRAŻLIWIAJMY NA TO CO PIĘKNE I DOBRE !!!

       

      Nad poprawnym przebiegiem oraz dokumentowaniem spotkania on-line czuwały nauczycielki języka angielskiego: pani Anna Krutel oraz pani Anna Strugarek.

      Za obsługę sprzętu odpowiedzialni byli uczniowie klasy 8B: Andrzej Gawłowski oraz Paweł Sielecki.

       

       

      Anna Strugarek

     • 15.02.2019 --- KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRÓBNYCH EGZAMINÓW

     • 14.02.2019 --- IV Miejski Konkurs "Matematyczne Potyczki Czwartoklasisty"

     • Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile juz po raz czwarty gościła przedstawicieli naszej szkoły w "Matematycznych potyczkach czwartoklasity" pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Przedstawicielami klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 6 byli: Tomasz Szweda (IV D), Aleksandra kelich (IV C) oraz Wiktor Domagalski (IV A).

      Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i drużynowej. Część indywidualna zawierała ok. 13 zadań zamkniętych i otwartych, które trzeba było wykonać w 45 minu. Druga część wymagała sporego sprytu i szybkości w prowadzeniu obliczeń do zadań (a nie były one wcale takie łatwe!).

      Po kilku zmaganiach zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11. Na podium stanęli również uczniowie Społecznego Towarzystwa Oświatowego oraz Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

      Mimo tego, iż nie znaleźliśmy się na podium, nasi uczniowie zasłgują na ogromne brawa!

      Agata Madej

     • 12.02.2019 --- DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

     • 12 lutego 2019 odbyła się w naszej szkole dyskoteka Walentynkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.

      Oprócz tańca, w trakcie zabawy, młodzież miała okazję brać udział w różnych konkursach tj:wybór królowej i króla balu, wybór najlepszego tancerza i tancerki, wybór najlepszego przebrania. Jak widać na załączonych zdjęciach, uczestnictwo w szkolnej imprezie, sprawiło wielu osobom dużo radości.


      Opiekunowie SU


      Anna Krutel

     • 29.01.2019 --- IV Seminarium Naukowe „MATEMATYCZNE LABORATORIUM KULTURY” – UAM Poznań

     • Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach matematycznych, działają na rzecz poznawania i poszerzania wiedzy o Wielkopolsce oraz pielęgnują wartości patriotyczne.  Wszystkie te cele realizowane są w seminarium naukowym  „Matematyczne Laboratorium Kultury”, które organizuje Wydział Studiów Edukacyjnych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  W tym roku pod opieką pani Beaty Krutel po raz czwarty naszą szkołę reprezentowali  uczniowie-Martyna Bąk i Malwina Pienierska z klasy 7a oraz Konrad Podemski z klasy 7b.

      W pięknych wnętrzach Centrum Kultury „Zamek” odbył się konkurs dla uczniów i seminarium naukowe dla nauczycieli.  Tym razem tematem konkursu były logarytmy (trudne!). I chociaż bez  miejsca w trójce, to jednak z bagażem nowych, ciekawych doświadczeń uczniowie kolejny raz mogli uczestniczyć  w wydarzeniu o tak wysokiej randze.

      Ponadto odwiedziliśmy  miejsc a związane z walką o niepodległość naszego kraju. Przypominaliśmy karty z historii Polski przy pomniku Ignacego Paderewskiego i Powstania Wielkopolskiego. Tradycyjnie już, zrobiliśmy zdjęcie przy pomniku Adama Mickiewicza-patrona Uniwersytetu w Poznaniu J

      Beata Krutel

     • 30.01.2019 --- Jasełka

     • W tym roku jasełka w naszej szkole przygotował ks. Andrzej Pawłowski wraz z uczniami klas gimnazjum – IIIB, IIID, IIIC oraz podstawówki – VIIIB, VIIIA.

         Przygotowania do jasełek rozpoczęły się dość późno, bo na początku grudnia. Jednak wszyscy sprężyliśmy się i ostro pracowaliśmy nad naszym debiutanckim występem. Ksiądz Andrzej, jak i my – aktorzy, włożyliśmy całe serce w to przedstawienie. Warto też zaznaczyć, że większość uczniów nigdy nie miała styczności z aktorstwem, a mimo tego wszyscy poradzili sobie świetnie.

      Nie tylko my byliśmy z siebie zadowoleni. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami licznej widowni, a także usłyszeliśmy wiele miłych słów od nauczycieli i uczniów szkoły. Wiele osób potwierdziło, że był to jeden z najlepszych występów w szkole! Łącznie z naszymi jasełkami wystąpiliśmy 5 razy, z czego jeden w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Zdecydowanie tam zebrała się najliczniejsza widownia. Po występie parafianie podchodzili do nas, żeby pogratulować, a dzieci przytulić się, więc myślę, że możemy być z siebie dumni.

          Księdzu Andrzejowi na każdej próbie jak i występach udało stworzyć się fantastyczną atmosferę, świetnie nam się razem pracowało. Mam nadzieję, że za rok, kiedy nas już nie będzie w tej szkole ks. Andrzej będzie mógł zorganizować równie wspaniałe jasełka, jakie nam udało się zrobić.

      Julia Leciej III B

     • 30.01.2019 --- ON-LINE z Kamerunem

     • Kolejna lekcja on-line z rówieśnikam ze szkoły w Kamerunie w ramach projektu Face to Face za nami.

      Tym razem rozmawialiśmy na temat symboli narodowych i geografii obu krajów. Jak widać na zdjęciach nasi uczniowie bardzo aktywnie i entuzjastycznie podeszli do tematu. Uczniowieopowiedzieli o fladze i godle Polski i odśpiewali hymn. Przybliżyliśmy również kolegom i koleżankom z Kamerunu położenie naszego kraju i elementy geografii fizycznej na mapach. Do usłyszenia wkrótce.

      Anna Krutel

       

     • 29.01.2019 --- "Jeśli chcemy zmienić przyszłość - zacznijmy od ukształtowania dobra w naszych dzieciach"

     • To hasło przyświeca Projektowi Edukacyjno - Humanitarnemu FACE TO FACE WITH THE WORLD POD HONOROWYM PATRONATEM RZECZNIKA PRAW DZIECKA, a w którym nasza szkoła uczestniczy. Na lekcjach angielskiego uczniowie uczestniczący w projekcie poznają kulturę, sytuację polityczną i ekonomiczną rówieśników ze szkoły w Kamerunie, z którą nawiązaliśmy kontakt. Dzięki lekcjom on-line nie tylko uczymy się przełamywać bariery językowe ale i doceniać to co posiadamy, wyzbywamy się egoizmu, stereotypowego patrzenia na świat.

      Kamerun to państwo na skraju wojny domowej, gdzie ludność cywilna zmaga się z atakami przemocy, biedą, głodem, nieuzasadnionymi aresztowaniami i podpaleniami szkół i budynków użyteczności publicznej. Szkoła widoczna na zdjęciach (bardzo ubogo wyposażona), a z którą współpracujemy została spalona. Postanowiliśmy w ramach Samorządu Uczniowskiego zorganizować zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone zostaną na zakup przyborów szkolnych. Liczymy na życzliwość i wsparcie, a za każdy dar serca dziękujemy.

      W związku z powyższym planujemy zorganizowanie w dniach 11-15 lutego 2019, akcji sprzedaży ciast. Cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla szkoły w Kamerunie. 

      Opiekunowie  Projektu i SU

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 05.12.2019 --- VII Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
  • 10.12.2019---XXI Powiatowy Konkurs na Lampę Roratnią.
  • 10.12.2019--- Święta tuż, tuż ...
  • 10.12.2019--- WYCIECZKA DO SĄDU
  • 3.12.2019--- Sukces naszej nauczycielki
  • 3.12.2019--- 24 zadania na czas oczekiwania 2019
  • 02.12.2019 --- JUŻ JUTRO W NASZEJ SZKOLE KONCERT! ZAPRASZAMY!
  • 28.11.2019---Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem edukacji.
  • 27.11.2019--- Szkolny konkurs pięknego czytania dla kl.2 pt. „Mistrz pięknego czytania”
  • 22.11.2019 --- XIX OLIMPIADA EKOLOGICZNA POWIATU PILSKIEGO KLAS VII - VIII
  • 19.11.22019---,, JESTEM BEZPIECZNY – PRACA POLICJI OCZAMI DZIECKA”
  • 19.11.2019--- PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA