• 15.11.2019--- ŚNIADANIE DAJE MOC!

     • Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. ​​​​​​​


      Uczniowie z klas I-III podczas lekcji uczyli się o konieczności racjonalnego odżywiania, przypominali sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw, owoców  i witamin  w codziennym jadłospisie. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz szaszłyki i sałatki owocowe. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą.

       

      J.Siekiera

     • 07.11.2019--- MATEMATYCZNE REBUSY- eliminacje szkolne.

     • W poniedziałek 04.11.2019r. odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Matematycznego pt. „Matematyczne rebusy”.

      Wzięło w nich udział 12 uczniów z kl.3a, 3b i 3c.

      Dzieci rozwiązywały zadania
      o różnym stopniu trudności. Były m.in. działania z zapałkami, łamigłówki matematyczne i zagadki.

       

      Naszą szkołę będą reprezentować:

      - Bukowski Wiktor kl.3a,

      - Jopek Roksana kl. 3b,

      - Kołodziejczyk Maja kl.3c,

      - Pankau Katarzyna kl. 3c.

       

      Gratulujemy!

       

      Wychowawczynie klas 3

     • 30.10.2019 --- Mistrzostwa Powiatu w unihokeju

     • Dziewczęta Naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju.Swoje zmagania rozpoczęły 20.10.2019 biorąc udział w eliminacjach grupowych ,które po zaciętej walce rozstrzygnęły z bardzo dobrym wynikiem.Zajęły tam drugie miejsce co było premiowane awansem do grupy finałowej tych zawodów.

      Finał Mistrzostw odbył się 30.10.2019 w obiekcie sportowym Sp 1 w Pile.Wystartowało 6 drużyn z Naszego Powiatu-Białośliwie,Ujście,SP 1 Piła,SP 7 Piła,SP 6 Piła,SP 5 Piła.Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym,co dawało Każdej drużynie możliwość rozegrania 5 spotkań,Nasze Dziewczyny dwa spotkania zremisowały,a trzy mecze wygrały.Ostatecznie Nasze dziewczyny zdobyły 2 miejsce,przegrywając  (po podsumowaniu wszystkich meczy i ilości zdobytych bramek ) tyko różnicą 1 bramki.

      Gratulacje !!!

      Skład zespołu

      Ola Gawlicak VI a

      Magda Chudzik VI a

      Dorota Graj VI a ( strzeliła największą ilość bramek)

      Martyna Grabowska V a

      Hania Kubiś VI a

      Oliwia Niebrzydowska VI a

      Zuzia Pasowska V a

      Pola Preihs VI a

      Zuzia Zajkowska VI a

      Opiekun zespołu -Dorota Zaleska

     • 04.11.2019--- ,,Przyjaciele ogrodu”

     • W mglisty wtorek 22 października 2019 r. wychowawczynie klas 1c i 3c zorganizowały wycieczkę na działki ,,ZALESIE” w Dolaszewie. Działania odbyły się w ramach planu rocznej współpracy ,,Przyjeciele ogrodu", a spotkanie nosiło tytuł ,,Jesienne dary ogrodu”. Wyjście  połączone było z przedstawieniem historii R.O.D. ,,Zalesie”. Dzieci doskonaliły umiejętność uważnego słuchania. Rozwijały zainteresowania jesienną przyrodą i wrażliwości na jej piękno. Jesteśmy przekonane, że zostały utrwalone wiadomości o jesieni i darach jakie nam oferuje.Uczniowie rozpoznawali i nazywali warzywa i owoce. Zapoznali się z pracą ogrodnika oraz poznali narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie. Sami ochoczo grabili liście, zrywali malinki i jabłka prosto z drzewa. Razem z panem Mariuszem dokarmiali ptaki zimujące w Polsce. Najmłodsi dzielili się własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Był też czas na radosną integrację na placu zabaw. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na dzieci czekała gorąca herbatka i słodki poczęstunek. Na koniec uczniowie pięknie podziękowali pani prezes Iwonie Krzaczkowskiej i panu Mariuszowi Lewandowskiemu zapraszając na kolejne spotkanie w szkole.

                  Wycieczka była bardzo udana.

       

      Beata Foszcz

      Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

     • 30.10.2019---Wycieczka na ogródki działkowe.

     • Jesień to piękny czas, pełen kolorowych, opadających na ziemię liści, to czas rodzinnych spacerów po parku i zbierania kasztanów, żołędzi czy jarzębiny. W sadzie i warzywniaku to czas zbioru plonów, a także porządkowania ogrodu.

      Dlatego też, zgłębiając tematykę jesiennych zmian, jakie zachodzą w różnych środowiskach, uczniowie  klasy 2b i 3a wraz z wychowawczyniami p. M. Kozłowską i p. K. Adamczyk w piątek 25 października 2019 r. uczestniczyły w wycieczce do Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. 40- Lecia WP w Pile. Nasze klasy realizują małe projekty przyrodnicze w ramach zajęć dodatkowych pt. „Przyroda z klasą” oraz „Wędrówki przez cztery pory roku”. Celem naszej wycieczki było zobaczenie ogródków działkowych w jesiennych barwach, przyjrzenie się pracom porządkowym i pielęgnacyjnym wykonywanym w tym okresie na działkach. Korzystając z pięknej pogody, dzieci mogły zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku, rozpoznawały znane im drzewa i krzewy owocowe oraz warzywa.  Pani Alicja, która jest prezesem działek, zaprosiła dzieci na swoją działkę, opowiedziała i pokazała, co na niej rośnie. Dzieci pomagały w drobnych pracach min. w sadzeniu maliny, wyrywaniu warzyw. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek i ciepłą herbatę. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do szkoły .

      Serdecznie dziękujemy pani prezes ROD-u za miłe przyjęcie i do zobaczenia wiosną!!

      Red. Magdalena Kozłowska

     • 01.10.2019 --- WYBORY NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

     • Dnia 1 października (wtorek) w naszej szkole odbyło się głosowanie wśród uczniów klas IV – VIII SP mające na celu wyłonić nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Do startu w tegorocznych wyborach stanęły cztery kandydatki. Były to, w kolejności alfabetycznej: Julia Hryncewicz (klasa VIII A), Jagoda Pietruszyńska (klasa VII C), Laura Pytlarz (klasa V B) oraz Inga Stankiewicz (klasa VII B).

      W ramach „kampanii wyborczej”  kandydatki wraz ze swoimi sztabami wyborczymi przygotowały specjalne plakaty z informacją o samych sobie (zainteresowania, hobby itp.), programem wyborczym oraz pomysłami na funkcjonowanie samorządu uczniowskiego. Plakaty można było podziwiać  na tablicy informacyjnej SU znajdującej się na I piętrze. Kandydatki zdecydowały się również na złożenie osobistej wizyty w wybranych klasach i zaprezentowanie swojego programu przed społecznością uczniowską, a także wysłuchanie pomysłów wyborców. Ponadto, dzień przed wyborami, podczas dwóch długich przerw międzylekcyjnych  kandydatki wraz ze swoimi sztabami przygotowały na holu szkolnym specjalne stoiska przedwyborcze. W ramach tychże stanowisk kandydatki miały ostatnią szansę przekonania uczniów naszej szkoły do oddania głosu na siebie. Nie obyło się bez rozdawania ulotek z hasłami wyborczymi (często w formie rymowanek), plakietek, naklejek  a nawet słodkich upominków w postaci cukierków!

      Tradycyjnym elementem wyborów było powołanie szkolnej uczniowskiej komisji wyborczej czuwającej nad prawidłowym przebiegiem głosowania. W skład komisji weszli: Hanna Słowińska i Antonina Strzelecka z klasy VII A,  Angelina Litwinienko i  Martyna Parecka z klasy VIII B,  Mateusz Bazelak i Marika Wójcik z klasy VIII C.  Zadaniem przedstawicieli tejże komisji było zapraszanie klas do stanowiska wyborczego znajdującego się w holu szkoły w celu oddania głosu na jedną kandydatkę. Uczniowie oddawali głosy na specjalnie przygotowanych kartach a następnie wrzucali je do urny wyborczej. Aby wybory można było uznać za demokratyczne oraz prawidłowo przeprowadzone powinny być one:

      1.POWSZECHNE: każdy uczeń ma  dobrowolne prawo do udziału w głosowaniu,

      2.RÓWNE: każdy uczeń ma jeden głos,

      3.BEZPOŚREDNIE: każdy głosuje osobiście,

      4.TAJNE: wybór jest anonimowy,

      5.WIĘKSZOŚCIOWE: wybory wygrywa kandydat, który otrzymał najwięcej głosów.

      Nadmienić należy, że wszystkie te cechy zostały spełnione. Komisja po przeprowadzonych wyborach dokonała bardzo skrupulatnego przeliczenia wszystkich oddanych głosów. Ze wszystkich tych zadań komisja wywiązała się wzorowo za co należą się uczniom wielkie słowa uznania!

      Na podstawie wszystkich zebranych głosów szkolna komisja wyborcza wyliczyła następujące dane:

      Osób uprawnionych do głosowania: 400

      Liczba oddanych głosów: 347

      W tym:

      -głosów ważnych: 336

      - głosów nieważnych: 11

       

      Wyniki na podstawie oddanych ważnych głosów:

      1) INGA STANKIEWICZ – 151 GŁOSÓW

      2) JULIA HRYNCEWICZ – 86 GŁOSÓW

      3) LAURA PYTLARZ – 71 GŁOSÓW

      4) JAGODA PIETRUSZYŃSKA – 28 GŁOSÓW

       

      Nową przewodniczącą samorządu uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2019/2020 została uczennica klasy VII B – Inga Stankiewicz. Nowej przewodniczącej serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy i samych  ciekawych pomysłów w nowej roli. Pozostałym kandydatkom serdecznie  dziękujemy za udział w wyborach, składamy gratulacje i liczymy na aktywną działalność w samorządzie uczniowskim. Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do składania swoich pomysłów i propozycji, dzięki którym szkoła stanie się miejscem przyjaznym oraz sprzyjającym rozwojowi własnych uzdolnień oraz zainteresowań!

     • 21.10.2019--- PASOWANIE NA UCZNIA

     • 14 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA zorganizowana przez wychowawczynie i uczniów klas pierwszych. 96 zeszłorocznych przedszkolaków złożyło ślubowanie i zostało pasowanych przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile na uczniów naszej szkoły. Uczniowie odebrali z rąk wychowawczyń: Aleksandry Schoen-Kamińskiej, Małgorzaty Kurowskiej, Beaty Foszcz oraz Marii Konik okolicznościowe dyplomy. Nasze pierwszaki samodzielnie wystąpiły przed swoimi rodzinami chwaląc się zdolnościami muzycznymi oraz recytatorskimi.

      Po pasowaniu pierwszoklasiści wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek do swoich sal.

      Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów.

      Opracowała 

      Maria Konik

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 20.05.2020--- KILOMETRY DLA HANECZKI
  • 24.01.2020 --- INFORMACJE O ZIMOWISKU.
  • 23.01.2020--- „Puchatki” z Przedszkola nr 18 z wizytą w naszej szkole .
  • 23.01.2020 --- SALE SPOTKAŃ Z RODZICAMI
  • 21.01.2020---Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1
  • 21.01.2019 --- SKRÓCONE LEKCJE W ŚRODĘ.
  • 09.01.2020--- DRZEWO ŻYCIA DLA RWANDY
  • 27.12.2019--- Świąteczny dar naszych serc. Paczka dla potrzebujących seniorów.
  • 27.12.2019--- Pomocnicy Świętego Mikołaja.
  • 21.12.2019 --- CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA.
  • 09.12.2019--- Listy Św. Mikołaja...
  • 14.12.2019--- Wigilia Miejska