• 24.05.2019 --- Informacje dotyczące organizacji festynu "Raz do roku wokół bloku"

     • Kliknij ---->TUTAJ lub na obrazek KOMUNIKATY (znajdujący się po prawej stronie) aby wyświetlić harmonogram dnia.

     • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU

     • W dniach 13-14 kwietnia we Wrocławiu odbyły się warsztaty filmowe, realizowane w ramach programu Filmoteki Szkolnej, w których miałam przyjemność wraz z moimi koleżankami z klasy filmowej wziąć udział. Wyruszyłyśmy na podbój stolicy Dolnego Śląska pod opieką p. Beaty Lipowicz, która prowadzi dla nas zajęcia filmowe w naszej szkole.

      Pierwszego dnia, w sobotę, rozpoczęłyśmy zajęcia o godzinie 10:00 od przedstawienia się prowadzących oraz uczestników. Oprócz nas na warsztatach były również trzy dziewczyny, z którymi szybko załapałyśmy kontakt. Następnie, przeszłyśmy do wprowadzenia teoretycznego o narracji filmowej. Dowiedziałyśmy się m.in. czym jest narracja filmowa, jakie narzędzia ma do dyspozycji reżyser do opowiadania historii filmowej, jak poszczególne elementy wpływają na odbiór filmu i budują emocje oraz co składa się na ścieżkę dźwiękową w filmie. Oprócz tego, mogłyśmy również wymyślić swoją własną postać filmową, o której film chciałybyśmy zrealizować, a następnie po krótce ją przedstawić. Po niedługiej przerwie, wraz z panią prowadzącą warsztaty, wzięłyśmy się za pisanie scenariusza do filmu, który miałyśmy realizować następnego dnia. Po wielu rozmowach i burzy mózgów, w końcu wspólnymi siłami napisałyśmy nasz scenariusz. Po, tym razem dłuższej, bo aż godzinnej przerwie, odbyły się zajęcia ze sztuki operatorskiej oraz realizacji dźwięku na planie. Warsztaty tego dnia zakończyłyśmy nagraniem krótkiej sceny dialogowej, w której brałyśmy udział już jako ekipa filmowa. Zostałyśmy podzielone na członków ekipy oraz powierzono nam poszczególne obowiązki. Pomimo iż po ich zakończeniu zajęć byłyśmy zmęczone, nie mogłyśmy doczekać się następnego dnia, w którym to miałyśmy realizować nasz krótkometrażowy film.

      Drugiego dnia, w niedzielę, również rozpoczęłyśmy zajęcia o godzinie 10:00, tym razem od ostatnich poprawek naszego scenariusza. Stworzyłyśmy także storyboard, który pomógł nam później w nagrywaniu poszczególnych scen. Później przygotowałyśmy plan – ustawiłyśmy światła, kamery, przygotowałyśmy scenografię oraz zrobiłyśmy ostatnie próby aktorskie. Kiedy wszystko było już gotowe, rozpoczęłyśmy realizację filmu. Trzeba przyznać, iż nagrywanie nawet krótkometrażowej produkcji wymaga wiele czasu oraz przede wszystkim cierpliwości. Nie zawsze coś wyjdzie, wiele scen trzeba dublować czy też ustawiać kilkukrotnie scenografię. Jednak po pięciu godzinach intensywnego nagrywania, w końcu skończyliśmy nasz film, którego efekty będziemy mogły zobaczyć dopiero po zmontowaniu przez prowadzących.

      Były to dwa dni zdobywania wiedzy oraz doskonalenia się w dziedzinie filmu. Uważam jednak, że naprawdę było warto, ponieważ wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i przydatne. Miałyśmy również szansę popracować z profesjonalnym sprzętem i przekonać się po raz kolejny, że realizacja nawet krótkich produkcji jest bardzo pracochłonna i zajmuje wiele czasu. Z pewnością były to jedne z najlepszych warsztatów, na których miałam przyjemność być, uczęszczając do klasy filmowej.

       Autor: Julia Gładych – kl. 3 B gimnazjum

     • 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!

     • Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, tj. Wiktoria Pakuła i Aleksander Pakuła  z klasy III B SP oraz Adam Kotecki z klasy III A SP odnieśli wielki sukces w V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III, który odbył się dn. 9 maja br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile. Wiktoria zajęła 2 miejsce, natomiast Aleksander i Adam ex aequo 3 miejsce! Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Konkurs obejmował  wiedzę i umiejętności z podstawy programowej I etapu edukacyjnego z języka angielskiego. Przeprowadzony został w dwóch etapach – pisemnym oraz ustnym. Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli nauczyciele języka angielskiego w SP nr 6 – pani Anna Strugarek oraz pan Piotr Gorzelak. Serdeczne gratulacje dla dzieci oraz także ich rodziców!

     • 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA

     • 7 maja uczennice klas szóstych zainteresowane przyrodą, biologią i ekologią, ostatni raz w tym roku szkolnym zawędrowały do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Tym razem tematem spotkania były „zwiastuny wiosny”.

      Pani Anna Kałka jak zwykle w ciekawy sposób omówiła temat zajęć. Uczennice w znacznym zakresie poszerzyły wiadomości wcześniej poznane na lekcjach przyrody, a dotyczące tej niezwykle ciekawej, fenologicznej pory roku. Bardzo interesujące okazało się rozpoznawanie roślin zakwitających wiosną za pomocą przewodnika z patyczkiem. Stałą częścią zajęć były również konkursy z nagrodami, na które uczniowie czekają z niecierpliwością. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy film „Rok w puszczy”, który zachwycił nas pięknem ojczystej przyrody, budzącej się wiosną do życia.

      Kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym.

      Marlena Wesołowska

     • 29.04.2019 --- SUKCESY HUMANISTÓW

     • Miło nam donieść, że uczennice z klasy filmowej (3B gimnazjum) prowadzonej przez p. Beatę Lipowicz zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie Dwa Srebrne Ekrany zorganizowanym przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”, przy współpracy: Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

      Zadaniem Julii Ciesak, Julii Leciej, Martyny Cieślińskiej oraz Julii Gładych było przygotowanie  reportażu lub wywiadu (audio lub wideo) pod hasłem : „Kino – moja praca, moja pasja”  prezentującego postać związaną z którymś z wybranych kin Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych FINA. Uczennice na bohatera swojego reportażu wybrały pana Krzysztofa Kalkę – dyrektora pilskiego kina „Koral”, który jest pomysłodawcą Wieczorów Dobrego Kina odbywających się w czwartkowe wieczory w pilskim RCK Fabryka Emocji. Laureatki konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz zostaną zaproszone do udziału w warsztatach „Filmowe Ogrody Wyobraźni”, które odbędą się latem w Sandomierzu. Poza tym ich film zostanie opublikowany na stronie www.edukacjafilmowa.pl oraz www.kinastudyjne. Wręczenie nagród nastąpi w czasie Filmowych Pojedynków, które odbędą się w Łodzi w dniach 4-6 czerwca br.

     • 25.04.2019 --- INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA STRAJKU

     • 29.03.2019 --- DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH

     • Tegoroczne Dni Przedmiotów Humanistycznych, które odbyły się w dniach 27-29 marca, zorganizowaliśmy pod hasłem „JĘZYK JEST MAPĄ DROGOWĄ KULTURY”. Szkolne święto humanistów od wielu lat już przygotowywane jest przez nauczycieli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz sztuki. Również w tym roku postanowiliśmy podkreślić rolę przedmiotów humanistycznych w edukacji, planując na trzy dni szereg atrakcji i niespodzianek dla uczniów naszej szkoły.

      Rozpoczęliśmy w środę „mocnym uderzeniem”, czyli turniejem humanistycznym dla klas IV (odpow. p. A. Ostachowicz, p. M. Kossak) oraz turniejem mitologicznym dla klas V (odpow.
      p. B. Lipowicz, p. W. Piotrowska). W obu przypadkach uczniowie odpowiadali na pytania zespołowo, mieli również możliwość konsultowania się z pomocnikami. Zarówno uczniowie klas czwartych, jak i piątych dzielnie walczyli o każdy punkt i z zaangażowaniem wypełniali kolejne karty odpowiedzi. Uczniowskie zmagania oceniało jury. W grupie klas czwartych kolejne miejsca zajęły: 4c, 4a, 4d, 4b, natomiast wśród klas piątych: 5b, 5c, 5d, 5a. Wszystkie klasy biorące udział w zabawach otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Tego samego dnia odbył się także konkurs wiedzy o powstaniu wielkopolskim dla uczniów klas VI, przygotowany przez p. I. Bagińską. Również od środy uczniowie mogli obejrzeć gazetki: „Rok 2019 – rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego” (odpow. p. B. Lipowicz, p. W. Piotrowska), „Powstanie Wielkopolskie – 100 lat” (odpow. p. I. Bagińska), „Ilustrujemy zasady ortograficzne” (odpow. p. E. Więch, p. M. Rościszewska) oraz wystawy: „Lektura na wieszaku” (odpow.
      p. A. Ostachowicz, p. M. Kossak), „Wystawa Wielkich Mistrzów”(odpow. p. K. Kujawa-Adamska). W holu szkoły, a także na I piętrze wyeksponowano prace plastyczne, plakaty oraz inne formy twórczości uczniów klas 4-8.

      Drugiego dnia DPH w szkolnej stołówce odbyły się kolejne turnieje: „Corrida ortograficzna” dla uczniów klas VI (odpow. p. E. Więch, p. M. Rościszewska) oraz turniej historyczny dla ósmoklasistów (odpow. p. I. Bagińska, p. D. Dec). Uczniowie najstarszych klas, w ramach lekcji języka polskiego, przystąpili ponadto do konkursu „Znawcy lektur”, stanowiącego doskonałą powtórkę przed egzaminem (odpow. p. E. Więch, p. M. Rościszewska).

      Natomiast w piątek miał miejsce turniej „Jeden z dziesięciu” dla klas VII (odpow.
      p. D. Żołędziewska) oraz II etap konkursu ortograficznego dla uczniów klas III gimnazjum (odpow. p. M. Kossak). Wyniki tych zmagań zostaną ogłoszone wkrótce. A my już dziś zapraszamy na kolejną HUMANISTYCZNĄ UCZTĘ, w postaci DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH, za rok!

       

      Tegoroczne DPH połączyliśmy także z „żywymi lekcjami historii”, prowadzonymi przez bractwo rycerskie KERIN, które odbyły się we wtorek 26.04. Podczas takich spotkań członkowie bractwa zapoznają uczniów z legendami i faktami historycznymi, przybliżają trudne zagadnienia historyczne, przenosząc odbiorców do minionych epok. Dzięki licznym eksponatom, używanym podczas spektakli, uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę związaną z dziejami ludzi i wydarzeniami historycznymi. W tym roku szkolnym przedstawiciele braci rycerskiej KERIN zaproponowali młodzieży następujące tematy: „Rycerstwo” (klasy 4), „Polska Chrobrego” (klasy 5), „Odzyskanie Niepodległości” (klasy 6-8 oraz 3 gimnazjum). Formuła „żywych lekcji historii” sprawdza się już od lat i bardzo podoba się uczniom naszej szkoły. Wiedza przekazywana w sposób humorystyczny
      i przy aktywnym udziale uczniów przyczynia się do rozwoju ich osobowości, pomysłowości
      i wyobraźni. Dzieci i młodzież uczą się chętniej poprzez działanie, kiedy wiele rzeczy wykonują sami, nie są bierni. Tegoroczne spektakle historyczne z pewnością nie były ostatnimi w SP nr 6.

       

       

       

      W imieniu nauczycieli humanistów

      Małgorzata Kossak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 05.12.2019 --- VII Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
  • 10.12.2019---XXI Powiatowy Konkurs na Lampę Roratnią.
  • 10.12.2019--- Święta tuż, tuż ...
  • 10.12.2019--- WYCIECZKA DO SĄDU
  • 3.12.2019--- Sukces naszej nauczycielki
  • 3.12.2019--- 24 zadania na czas oczekiwania 2019
  • 02.12.2019 --- JUŻ JUTRO W NASZEJ SZKOLE KONCERT! ZAPRASZAMY!
  • 28.11.2019---Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem edukacji.
  • 27.11.2019--- Szkolny konkurs pięknego czytania dla kl.2 pt. „Mistrz pięknego czytania”
  • 22.11.2019 --- XIX OLIMPIADA EKOLOGICZNA POWIATU PILSKIEGO KLAS VII - VIII
  • 19.11.22019---,, JESTEM BEZPIECZNY – PRACA POLICJI OCZAMI DZIECKA”
  • 19.11.2019--- PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA