• 21.11.2018 --- ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

• Dnia 21 listopada br. (środa) w naszej szkole obchodziliśmy światowy dzień życzliwości i pozdrowień. Na terenie całej szkoły pojawiły się plakaty z ilustracjami,  hasłami oraz rymowankami  odnoszącymi się do bycia życzliwym oraz sympatycznym wobec innych.

Nie zabrakło również wiadomości o korzyściach płynących z bycia osobą życzliwą na co dzień. Informacje na plakatach zostały zamieszczone przez uczniów klas 4-8 SP, za co należą im się wielkie podziękowania i słowa uznania. Osobne podziękowania należy skierować do uczennic z samorządu uczniowskiego, które przygotowały wcześniej plakaty. Są to: Agata Łańska, Hanna Pankau, Weronika Ryczek oraz Zuzia Załachowska z klasy 6c, Martyna Bąk, Julia Hryncewicz, Antonina Mockało, Roksana Sokołowska, Maria Skrypak-Schiller z klasy 7a, Oliwia Ostrowska i Marika Wójcik z klasy 7c, Julia Gamrot oraz Julia Koneczna z klasy 8a.

Na osobną uwagę zasługuje bardzo ciekawa inicjatywa, której podjęli się uczniowie klasy 3a SP pod okiem wychowawczyni – pani Aleksandry Schoen-Kamińskiej. W ramach dnia życzliwości przy użyciu technologii komputerowej dzieci przygotowały oraz rozwiesiły na terenie całej szkoły kartki ze specjalnie „odrywanymi” życzeniami oraz wyrazami sympatii. W ten sposób inni uczniowie naszej szkoły mogli oderwać sobie wybrane życzliwe hasło i podarować osobie, którą lubią.

Podsumowując, dzień życzliwości jak zwykle okazał się dniem pełen uczniowskiej kreatywności, pomysłowości oraz sympatii do otaczającego nas świata.

Piotr Gorzelak

• 05.11.2018 --- Face to face ze światem

• Dnia 5 listopada 2018r. odbyła się pierwsza lekcja on-line w ramach międzynarodowego projektu Face to Face ze światem, pod pratronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Celem Projektu Edukacyjnego jest:
            a) Pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.
            b) Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.
            c) Walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu. Chęć niesienia pomocy innym.

W lekcji online udział wzięli uczniowie z Technical College Ntatur Bamenda w Kamerun, nauczyciel Ebaabit Anthanasus oraz uczniowie klas ósmych naszej szkoły biorący udział w projekcie wraz z nauczycielami języka angielskiego Piotrem Gorzelakiem i Anną Krutel Lekcja przebiegła w przyjaznej atmosferze. Wymieniliśmy się informacjami na temat systemu edukacji w obu krajach. Ustaliliśmy następny termin spotkania. W projekt zaangażowane są również: Beata Lipowicz, Małgorzata Kossak oraz Anna Strugarek.

Anna Krutel

• 1.12.2018 --- X Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Klas V

• Pierwszy dzień grudnia był dniem zmagań dziewcząt klas V w piłce siatkowej w X już turnieju gwiazdkowym organizowanym w Naszej szkole. Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów pilskich szkół.

W trakcie zawodów rozegranych zostało 32 mecze (graliśmy systemem każdy z każdym). Emocji było dużo, każdy chciał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie w kategorii szkół 1 miejsce zajęła drużyna SP 2 Piła, drugie miejsce SP 6 Piła, natomiast najniższy stopień podium należał do ekipy SP 11 Piła.

W kategorii zespołów 1 miejsce zajął zespół SP 2 Piła, nasze dziewczyny wywalczyły drugie miejsce
            w następującym składzie:

Dorota Graj

Hanna Kubiś

Agata Kalka

Opiekun Reprezentacji SP 6 oraz autorka artykułu i zdjęć  - Dorota Zaleska.

• 03.12.2018 --- WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO (GIM I SP)

• WYNIKI STOPNIA REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW DOTYCHCZASOWYCH GIMNAZJÓW I KLAS DOTYCHCZASOWYCH GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
            W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 – REJON II.

Podajemy do wiadomości wyniki etapu rejonowego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile w czwartek  29 listopada 2018 r.

Informujemy, że po wcześniejszym umówieniu się -  telefon do sekretariatu  67 211 74 52 - uczeń i/lub opiekun prawny mają (po okazaniu dokumentu tożsamości) możliwość wglądu do sprawdzonych prac konkursowych w następujących terminach:

Poniedziałek 3 XII 2018 r. w godz. 15:30 – 16:30,

Wtorek 4 XII 2018 r. w godz. 14:30 – 15:30,

Środa 5 XII 2018 r. w godz. 17:00 – 18:00,

w sali nr 102 Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile.

Przewodnicząca komisji:  Anna Wolska

WYNIKI STOPNIA REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 – REJON II.

Poniedziałek 3 XII 2018 r. w godz. 15:30 – 16:30,

Wtorek 4 XII 2018 r. w godz. 14:30 – 15:30,

Środa 5 XII 2018 r. w godz. 17:00 – 18:00,

w sali nr 102 Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile.            Przewodnicząca komisji:  Anna Wolska