• 08.09.2017 --- Piosenka inspiruje

• Klasa IIa SP ze swoją nauczycielką Aleksandrą Schoen-Kamińską w nowym roku szkolnym realizuje kolejny projekt eTwinning pod nazwą "Piosenka inspiruje". Partnerami są uczniowie z Trzcianki, Sosnowca, Chotomowa, Lubska i Żółwina. W projekcie piosenki będą odgrywały ważną rolę w zdobywaniu rozmaitych kompetencji i aktywności, nie tylko muzycznych, ale i matematycznych, przyrodniczych, społecznych, polonistycznych, plastycznych. Dzięki nim uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i wzbogacać swoją wiedzę o otaczającym świecie. Dzieci będą doskonalić wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin oraz poznają narzędzia TIK do wykonania zadań. Wychowawczyni wykonała  prosty filmik reklamujący projekt - https://biteable.com/watch/powitanie-1501467/

Wszelkie działania klasy IIa SP i ich partnerów można obserwować na publicznej Twinspice projektu - https://twinspace.etwinning.net/43466/pages/page/257349

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

• 03.09.2017 --- MINI MARATON i 27. PÓŁMARATON PHILIPS

• Mimo końcówki wakacji należy odnotować pierwsze sukcesy uczniów naszej szkoły. Dnia 3 września 2017 roku odbył się 27 MINI MARATON uczniów Szkół Podstawowych na dystansie 1,5 kilometra. W kategorii chłopców zwyciężył Dawid Brzeziński, uczeń klasy VIIC, a czwarte miejsce zajął Maciej Bajor - uczeń klasy sportowej IVA, prowadzonej od tego roku przez p.Ireneusza Gondka.

Gratulujemy i życzymy chłopcom dalszych sukcesów pod okiem swoich trenerów.
            Bieg głównym na dystansie półmaratonu (21 km) ukończyli tradycyjnie m.in. – Ireneusz Gondek i były nauczyciel naszej szkoły – Zbigniew Kasiński – GRATULUJEMY!!!

Sławomir Grzegorczyk