• 13.06.2019 --- XV MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS VIII i III GIMNAZJUM W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

     • W czwartek 13 czerwca odbyły się XV Mistrzostwa Szkoły Klas VIII i III Gimnazjum w Piłce Nożnej Chłopców. Turniej wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy w 15 – letniej tradycji rywalizowały klasy VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum.

      Bezapelacyjnie zwyciężyła klasa 3C Gimnazjum. Walka o kolejne lokaty trwała do samego końca. W przypadku miejsc medalowych; srebrnych i brązowych do ich wyłonienia potrzebny był rezultat bezpośredniego meczu.

               Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Jakub Majewski, który nie znalazł pogromcy we wszystkich spotkaniach. Najlepszym strzelcem z ośmioma trafieniami został Jakub Adamik, na co dzień zawodnik UKS SOCCER STARS, o którego względy zabiegają drużyny z Bydgoszczy oraz Szczecina. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Adam Krystek, który poprowadził swoją klasę do wicemistrzostwa.

               Serdeczne podziękowania dla organizatorów przedsięwzięcia; nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 6: Pani Justyny Waszak, Pana Ireneusza Gondka, Pana Mateusza Iwanickiego oraz Mariusza Kwiatkowskiego.        

      Autor relacji: Miłosz Malczewski

     • 10.06.2019 --- Informacja o lekcjach w dniach 11-14 czerwca

     • 06.06.2019 - INFORMACJA O LEKCJACH W DNIU 7 CZERWCA 2019

     • SKRÓCONE LEKCJE W DNIU 07.06.2019 (PIĄTEK)

      1 lekcja                            8.00 – 8.35

      2 lekcja                            8.40 – 9.15

      3 lekcja                            9.30 – 9.55

      4 lekcja                           10.00 – 10.35

      5 lekcja                           10.40 – 11.15

      Przerwa obiadowa 10 min.

      6 lekcja                           11.25 – 12.00

      7 lekcja                           12.05 – 12.40

      8 lekcja                           12.45 –13.20

      9 lekcja                           13.25 – 14.00

     • 24.05.2019 --- Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego

     • 24 maja 16 uczniów z klasy VIIIa i VIIIb w ramach projektu z biologii udało się na wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego, położonego na terenie trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

      Uczniowie zwiedzili Elektrownię Wodną Kamienna o mocy 26 MW oraz starą węgornię. Wzięli udział w warsztatach „podwodny świat”. Obserwowali ryby w wielkich akwariach, żyjące w rzekach Drawieńskiego Parku Narodowego. Skorzystali też z symulacji pływania kajakiem po Drawie. Odbyli wędrówkę szlakiem nad unikatowe Jez. Czarne, gdzie na kładce obserwowali wygrzewającego się w słońcu zaskrońca. Na zakończenie piekli kiełbaski w ognisku, przygotowanym przez pracowników parku. Zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do Piły.

      Marlena Wesołowska

     • 24.05.2019 --- DZIEŃ EUROPY W PILE

     • Z okazji piętnastolecia obecności Polski w Unii Europejskiej, 24 maja br. odbyła się w Pile kolejna już Parada Schumana, w której udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych działających w naszym mieście. Uroczystości zorganizowane przez Prezydenta Piły rozpoczęły się na Palcu Staszica, a zakończyły na Pilskiej Wyspie.

      Od godz. 11.30 uczniowie rysowali na pl. Staszica dwie ogromne flagi – polską i unijną. O godz. 12.00 rozpoczęła się druga część uroczystości – zabrzmiały hymny Polski i Unii Europejskiej, pojawiły się gołębie – jako symbol wolności, pokoju i pojednania. Po przemówieniach i krótkiej modlitwie uczniowie i nauczyciele pilskich szkół podstawowych, z flagami państw UE, wyruszyli w paradzie, kierując się ulicami: Konopnickiej, 11 Listopada, rondem Solidarności na Wyspę. Tu nastąpiła kolorowa, smaczna, radosna, wyjątkowa prezentacja krajów UE.

      Każda szkoła losowała wcześniej trzy państwa, a w dniu 24 maja otrzymała w kilkugodzinną „dzierżawę” trzy drewniane domki rozmieszczone na Wyspie wokół fontanny. Wszystkie domki były wspaniale przygotowane, o co zadbali rodzice, uczniowie i nauczyciele. Gospodarze poszczególnych domków częstowali smakołykami, prezentowali elementy charakterystyczne dla danego kraju. Wzrok przyciągały piękne stroje, ozdoby, zewsząd słychać było muzykę. Klimat tego europejskiego miasteczka był naprawdę wyjątkowy. Dzieci biorące udział w przedsięwzięciu zostały poczęstowane tortem, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Każda zaangażowana klasa otrzymała także słodycze jako podziękowanie za włączenie się w przygotowanie Europejskiej Parady.

      Czas na kilka słów o naszym udziale w pilskim Dniu Europy. Flagę UE malowały dzieci z klas: 2a – pod opieką p. Katarzyny Adamczyk oraz 2c – pod opieką p. Katarzyny Sykutery-Świerczyńskiej. Jako szkoła wylosowaliśmy następujące państwa: Francję, Holandię i Irlandię. Ojczyznę Napoleona przybliżyli uczniowie klasy 3b z pomocą swoich rodziców i pod opieką wychowawczyni – p. Małgorzaty Kurowskiej. Ogromny holenderski wiatrak stanął przed domkiem przygotowanym przez uczniów i rodziców z klasy 4b. Nie mogło tu zabraknąć portretu Vincenta van Gogha – swoją klasę wspierała bowiem nauczycielka plastyki – p. Karolina Kujawa-Adamska. Trójlistne koniczynki, garnek złotych monet, mitologiczny skrzat Leprechaun – takie symbole pojawiły się natomiast w irlandzkim domku, którym zaopiekowali się uczniowie i rodzice z klasy 4c, wraz z wychowawczynią – p. Agnieszką Kuchcińską. Koordynatorką działań, związanych z Paradą Schumana, była w SP 6 p. Małgorzata Kurowska.

      W tym miejscu pragniemy podziękować uczniom klas: 3a, 4b, 4c oraz 2a i 2c za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 6 podczas pilskiego Dnia Europy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania. Dziękujemy wychowawcom klas zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Cieszymy się, że wspólnie z innymi szkołami mogliśmy świętować Dzień Europy w Pile.

       

      Małgorzata Kossak

     • 23.05.2019 --- Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci”

     • Dnia 23.05.2019 w szkolnej czytelni odbył się szkolny Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci” dla klasy 5a i 5c SP. Turniej poprzedzony został filmami, wykładem przeprowadzonym przez Panią Inspektor Ewę Mańka na temat "Hejt w sieci i jego konsekwencje psychologiczne i prawne". Potem twórczą interpretacją powyższego problemu zajęli się nasi uczniowie.

      Ugruntowanie zrozumienia problemu i sprawdzenie zdobytej wiedzy odbyło się poprzez interaktywny konkurs w programie kahoot, w którym każdy z nas może wziąć udział poprzez zalogowanie się na adres "createkahoot.it" i wpisanie w wyszukiwarce tytułu "Hejt czyli mowa nienawiści w Internecie"

      Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego spotkania Pani inspektor Ewie Mańka ktora jest również psychologiem, specjalistą w zakresie doradctwa pedagogiczno-psychologicznego i wykładowcą  w Szkole Policji w Pile. Dziękuję za poświęcony czas, wiedzę i doswiadczenie.


      Organizator
      Anna Krutel

     • 18.05.2019 --- INTERDYSCYPLINARNIE W PILE

     • W sobotę 18 maja 2019 roku w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Interdyscyplinarność w edukacji przyszłości – inspiracje postacią Marii Skłodowskiej–Curie”. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ i my tam byliśmy!

      Bogaty program konferencji, listę wspaniałych prelegentów oraz tematykę wykładów i warsztatów można zobaczyć tutaj: https://galaktykaedukacji.pl/. Pomysłodawcami konferencji są doradcy metodyczni CDN w Pile, którym – w ciągu kilku miesięcy – udało się tę wizję zrealizować.

      Jaki jest nasz udział w tym wyjątkowym projekcie? Po pierwsze, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile, pod okiem p. Karoliny Kujawy-Adamskiej, przygotowali piękne prace – portrety Marii Skłodowskiej-Curie, które znalazły się na wystawie towarzyszącej konferencji. Po drugie, nasi uczniowie, tym razem pod opieką p. Piotra Gruntkowskiego, wykonali wyjątkowe lapbooki, prezentujące postać i dokonania Mari Skłodowskiej-Curie. Te prace, jako przykłady dobrych praktyk, także mogli podziwiać uczestnicy konferencji. Kolejnym „szóstkowym” akcentem były warsztaty „Zaskocz uczniów TIKiem, czyli rozszerzona rzeczywistość na lekcjach”, prowadzone przez nauczycielkę z naszej szkoły – p. Aleksandrę Schoen-Kamińską. Poza tym jedną z atrakcji sobotniej konferencji stała się fotobudka wykonana przez p. Karolinę Kujawę-Adamską i p. Małgorzatę Kossak.

      Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że mogliśmy stać się częścią tak ważnego przedsięwzięcia. Znając zapał organizatorów, mamy pewność, że Piła stanie się gospodarzem jeszcze wielu ogólnopolskich konferencji, na których z pewnością i nas nie zabraknie. Do informacji dołączamy kilka zdjęć – zajrzyjcie „wirtualnie” na nasze stanowisko.

       

      Małgorzata Kossak

     • 27.05.2019---Miejski Konkurs Wiedzy Zintegrowanej dla uczniów klas III szkół podstawowych INTEGRANCIK PIŁA 2019

     •       Dnia  6 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się finał Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej - INTEGRANCIK. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas III: Maria Dróżdż 3a, Bartosz Jopek 3a, Adam Kotecki 3a,  Karol Śladowski 3a,  Jan Świerczyński 3a, Kamil Gotlib 3b, Agata Musiał 3b, Wiktoria Pakuła 3b, Nina Tomczyk 3b.

      Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczestników konkursu.

             I WICEINTEGRANCIK 2019 -  Adam Kotecki

             WYRÓŻNIENIE: Karol Śladowski

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

      B. Sielecka

     • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !

     •       Dnia 08.05.2019 w finałowym turnieju w ramach XX IMS w piłce siatkowej chłopców rozgrywanym w jednodniowej formule uczestniczyły 4 zespoły, które uzyskały awans z zawodów na szczeblu powiatowym, rejonowym oraz półfinałach wojewódzkich.

             W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie Zbigniew Kurzawa. Uzupełnieniem licznej widowni była młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

              Zawody rozgrywane były na boisku centralnym hali sportowej w SP 7 w Krotoszynie. Turniej finałowy przeprowadzony został zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.

      W poszczególnych spotkaniach uzyskano następujące wyniki :

      Mecz 1: G 3 SZAMOTUŁY – SP 9 LESZNO - 2:0 ( 25:18,25:15)

      Mecz 2: SP 6 PIŁA – SP 7 KROTOSZYN - 1:2 (22:25,25:23,19:21)


      MECZE FINAŁOWE:

      Mecz o 3 miejsce: SP 9 LESZNO- SP 6 PIŁA – 0:2 (15:25, 16:25)

      Mecz o 1 miejsce: G 3 SZAMOTUŁY–SP 7 KROTOSZYN – 2:0 (25:23, 25:21)


      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

      1. G 3 SZAMOTUŁY

      2. SP 7 KROTOSZYN

      3. SP 6 PIŁA

      4. SP 9 LESZNO


                 Wszystkie zespoły nagrodzone zostały grawertonami SZS „Wielkopolska”. Zawodnicy zespołów, które uplasowały się na miejscach I – III oraz ich trenerzy otrzymali medale. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali też ufundowanymi przez organizatorów statuetkami. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

      Najlepszy przyjmujący turnieju- Kacper Ratajewski- SP 6 Piła

      Najlepszy Libero turnieju- Bartłomiej Ostój- SP 7 Krotoszyn

      Najlepszy rozgrywający turnieju- Nikodem Wiśniewski- Gimnazjum nr 3 Szamotuły

      Najlepszy atakujący turnieju- Wojciech Wałęsiak- SP 7 Krotoszyn

      Najlepszy blokujący turnieju- Miłosz Pilz- Gimnazjum nr 3 Szamotuły

      MVP turnieju- Kamil Małecki- Gimnazjum nr 3 Szamotuły


      Skład drużyny :

      Wojciech Przybylski

      Jakub Adamik

      Kacper Ratajewski

      Łukasz Pietrzak

      Jakub Majewski

      Filip Grabarczyk

      Mikołaj Kamiński

      Jakub Jagodziński

      Mateusz Jeżakowski

      Patryk Piórkowski

      Marcel Szmyt

      Opiekun : Rafał Justynowicz  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 05.12.2019 --- VII Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
  • 10.12.2019---XXI Powiatowy Konkurs na Lampę Roratnią.
  • 10.12.2019--- Święta tuż, tuż ...
  • 10.12.2019--- WYCIECZKA DO SĄDU
  • 3.12.2019--- Sukces naszej nauczycielki
  • 3.12.2019--- 24 zadania na czas oczekiwania 2019
  • 02.12.2019 --- JUŻ JUTRO W NASZEJ SZKOLE KONCERT! ZAPRASZAMY!
  • 28.11.2019---Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem edukacji.
  • 27.11.2019--- Szkolny konkurs pięknego czytania dla kl.2 pt. „Mistrz pięknego czytania”
  • 22.11.2019 --- XIX OLIMPIADA EKOLOGICZNA POWIATU PILSKIEGO KLAS VII - VIII
  • 19.11.22019---,, JESTEM BEZPIECZNY – PRACA POLICJI OCZAMI DZIECKA”
  • 19.11.2019--- PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA