• 28-09-2019--- „Przyroda pod lupą”

     • „Przyroda pod lupą”

      Taki tytuł nosi projekt eTwinning klasy 1a (wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska). Uczniowie realizują go wspólnie z sześcioma innymi klasami z różnych miast Polski. Przyroda jest dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym najbardziej dostępnym i niewyczerpanym źródłem przeżyć, wiedzy i działania. Dzięki temu przyroda, bardziej aniżeli inna dziedzina życia, wpływa na wielostronny rozwój małego dziecka i ciągłe wzbogacanie jego osobowości. Celem projektu jest podjęcie aktywności, przybliżających dzieciom wiedzę nt. roślin (kwiaty, drzewa ozdobne, rośliny zielne) w oparciu o obserwacje, doświadczenia i wycieczki; poznanie roślin wszystkimi zmysłami oraz poprzez własną aktywność badawczą.

      Podczas pierwszych z zajęć pierwszoklasiści poznali budowę rośliny, na podstawie kwiatów. Oglądali pod lupą korzenie, cebulki, łodygi i liście. Wykonali proste doświadczenie, dotyczące barwienia papieru przez mokre płatki.

      Na zajęciach wykorzystali też aplikację z rozszerzoną rzeczywistością. Po zeskanowaniu markera pojawił się krzew truskawek. Dzieci musiały poprawnie uzupełnić test ikonograficzny i obserwowały, jak roślina rośnie.

      Dla celów projektu została stworzona platforma Twinspice, na której partnerzy zamieszczają swoje relacje i oglądają działania innych klas. Zapraszamy do oglądania naszych relacji (tutaj kliknij).

     • 27.09.2019 --- OGŁOSZENIE.

     • UWAGA!

      Zmiany w planie zajęć!

      Od poniedziałku 30 września 2019 r. rozpoczynają się zajęcia na pływalni dla uczniów klas 4 i 5. W związku z tym w planie zajęć mogą pojawić się drobne korekty.

      Prosimy o zweryfikowanie planów zajęć.

     • 16.09.2019--- DZIEŃ KROPKI

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci The Dot (Kropka), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

      Uczniowie klas 1-3 ubrani w stroje z motywem kropek i kropeczek, poznali historię Vashtii opowiedzianą w postaci filmu. W poszczególnych klasach odbyły się rozmowy na temat poczucia własnej wartości, mocnych stron, skrywanych talentów i zainteresowań dzieci. Najmłodsi  wykonywali przeróżne prace plastyczne, w których motywem głównym była kropka, np.  jesienne liście malowane techniką pointylizmu czyli metodą kropkowania, kółka z talentami, przyszywanie guzików, krąg dłoni trzymających kropki z talentami, mandale z kropkami i liśćmi. Nauczycielki fotografowały uczniów w ramce z koła, które ozdobiono kolorowymi kropkami. Podczas zajęć sportowych odbyły się zabawy ruchowe "Znikające Kropki" i "Przenieś kropkę". Dzieci z klasy 1a „złamały” szyfr kropkowanej walizki, w której były ukryte zadania. Z kropkowanych liter ułożyły na tablicy napis K R O P K A.  Zadania matematyczne to: dobieranie ilości guzików do wylosowanej liczby, tworzenie par tak, by każda para miała ich 10; stawienia wg liczb rosnąco i malejąco. Poznały zasady sudoku 4x4 manipulując zakrętkami od słoików z wzorami kwiatów. Wychowawczyni wykorzystała aplikację z rozszerzoną rzeczywistością Quiver. Znacznik ramy do obrazu, w której dzieci narysowały kropkowy obrazek. A na końcu uczniowie grali na kropkach biedronki, z wykorzystaniem płytki Makey Makey i aplikacji bębny - każde dziecko losowało obrazek i dzieliło go na sylaby.

      Do akcji włączyły się uczennice z Samorządu Uczniowskiego, które koordynowały wspólne wykonanie gazetki tematycznej przy wejściu do szkoły.

       

      Katarzyna Sykutera-Świerczyńska
       

     • 04.09.2019 --- INFORMACJA.

     • Uwaga- informacja dotycząca płatności za obiady

      Uprzejmie informujemy, że karty obiadowe należy
       odbierać u Pani intendentki (gabinet obok stołówki 
      szkolnej) w godzinach 9.00-14.00.

      Obiad przysługuje od następnego dnia po wpływie należności za obiad na konto szkoły, np. rodzic robi przelew 02.09., wpływ na konto szkoły 03.09., uczeń może zjeść obiad od 04.09.

      Dokonując przelewu prosimy wziąć powyższe pod uwagę i umniejszyć kwotę  przelewu o dni, w których dziecko nie będzie jadło obiadu.
       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
    • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
    • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
    • 764-23-33-770
    • /SP6_Pila/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych