• 24.05.2019 --- Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego

     • 24 maja 16 uczniów z klasy VIIIa i VIIIb w ramach projektu z biologii udało się na wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego, położonego na terenie trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

      Uczniowie zwiedzili Elektrownię Wodną Kamienna o mocy 26 MW oraz starą węgornię. Wzięli udział w warsztatach „podwodny świat”. Obserwowali ryby w wielkich akwariach, żyjące w rzekach Drawieńskiego Parku Narodowego. Skorzystali też z symulacji pływania kajakiem po Drawie. Odbyli wędrówkę szlakiem nad unikatowe Jez. Czarne, gdzie na kładce obserwowali wygrzewającego się w słońcu zaskrońca. Na zakończenie piekli kiełbaski w ognisku, przygotowanym przez pracowników parku. Zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do Piły.

      Marlena Wesołowska

     • 24.05.2019 --- DZIEŃ EUROPY W PILE

     • Z okazji piętnastolecia obecności Polski w Unii Europejskiej, 24 maja br. odbyła się w Pile kolejna już Parada Schumana, w której udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych działających w naszym mieście. Uroczystości zorganizowane przez Prezydenta Piły rozpoczęły się na Palcu Staszica, a zakończyły na Pilskiej Wyspie.

      Od godz. 11.30 uczniowie rysowali na pl. Staszica dwie ogromne flagi – polską i unijną. O godz. 12.00 rozpoczęła się druga część uroczystości – zabrzmiały hymny Polski i Unii Europejskiej, pojawiły się gołębie – jako symbol wolności, pokoju i pojednania. Po przemówieniach i krótkiej modlitwie uczniowie i nauczyciele pilskich szkół podstawowych, z flagami państw UE, wyruszyli w paradzie, kierując się ulicami: Konopnickiej, 11 Listopada, rondem Solidarności na Wyspę. Tu nastąpiła kolorowa, smaczna, radosna, wyjątkowa prezentacja krajów UE.

      Każda szkoła losowała wcześniej trzy państwa, a w dniu 24 maja otrzymała w kilkugodzinną „dzierżawę” trzy drewniane domki rozmieszczone na Wyspie wokół fontanny. Wszystkie domki były wspaniale przygotowane, o co zadbali rodzice, uczniowie i nauczyciele. Gospodarze poszczególnych domków częstowali smakołykami, prezentowali elementy charakterystyczne dla danego kraju. Wzrok przyciągały piękne stroje, ozdoby, zewsząd słychać było muzykę. Klimat tego europejskiego miasteczka był naprawdę wyjątkowy. Dzieci biorące udział w przedsięwzięciu zostały poczęstowane tortem, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Każda zaangażowana klasa otrzymała także słodycze jako podziękowanie za włączenie się w przygotowanie Europejskiej Parady.

      Czas na kilka słów o naszym udziale w pilskim Dniu Europy. Flagę UE malowały dzieci z klas: 2a – pod opieką p. Katarzyny Adamczyk oraz 2c – pod opieką p. Katarzyny Sykutery-Świerczyńskiej. Jako szkoła wylosowaliśmy następujące państwa: Francję, Holandię i Irlandię. Ojczyznę Napoleona przybliżyli uczniowie klasy 3b z pomocą swoich rodziców i pod opieką wychowawczyni – p. Małgorzaty Kurowskiej. Ogromny holenderski wiatrak stanął przed domkiem przygotowanym przez uczniów i rodziców z klasy 4b. Nie mogło tu zabraknąć portretu Vincenta van Gogha – swoją klasę wspierała bowiem nauczycielka plastyki – p. Karolina Kujawa-Adamska. Trójlistne koniczynki, garnek złotych monet, mitologiczny skrzat Leprechaun – takie symbole pojawiły się natomiast w irlandzkim domku, którym zaopiekowali się uczniowie i rodzice z klasy 4c, wraz z wychowawczynią – p. Agnieszką Kuchcińską. Koordynatorką działań, związanych z Paradą Schumana, była w SP 6 p. Małgorzata Kurowska.

      W tym miejscu pragniemy podziękować uczniom klas: 3a, 4b, 4c oraz 2a i 2c za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 6 podczas pilskiego Dnia Europy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania. Dziękujemy wychowawcom klas zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Cieszymy się, że wspólnie z innymi szkołami mogliśmy świętować Dzień Europy w Pile.

       

      Małgorzata Kossak

     • 23.05.2019 --- Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci”

     • Dnia 23.05.2019 w szkolnej czytelni odbył się szkolny Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci” dla klasy 5a i 5c SP. Turniej poprzedzony został filmami, wykładem przeprowadzonym przez Panią Inspektor Ewę Mańka na temat "Hejt w sieci i jego konsekwencje psychologiczne i prawne". Potem twórczą interpretacją powyższego problemu zajęli się nasi uczniowie.

      Ugruntowanie zrozumienia problemu i sprawdzenie zdobytej wiedzy odbyło się poprzez interaktywny konkurs w programie kahoot, w którym każdy z nas może wziąć udział poprzez zalogowanie się na adres "createkahoot.it" i wpisanie w wyszukiwarce tytułu "Hejt czyli mowa nienawiści w Internecie"

      Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego spotkania Pani inspektor Ewie Mańka ktora jest również psychologiem, specjalistą w zakresie doradctwa pedagogiczno-psychologicznego i wykładowcą  w Szkole Policji w Pile. Dziękuję za poświęcony czas, wiedzę i doswiadczenie.


      Organizator
      Anna Krutel

     • 18.05.2019 --- INTERDYSCYPLINARNIE W PILE

     • W sobotę 18 maja 2019 roku w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Interdyscyplinarność w edukacji przyszłości – inspiracje postacią Marii Skłodowskiej–Curie”. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ i my tam byliśmy!

      Bogaty program konferencji, listę wspaniałych prelegentów oraz tematykę wykładów i warsztatów można zobaczyć tutaj: https://galaktykaedukacji.pl/. Pomysłodawcami konferencji są doradcy metodyczni CDN w Pile, którym – w ciągu kilku miesięcy – udało się tę wizję zrealizować.

      Jaki jest nasz udział w tym wyjątkowym projekcie? Po pierwsze, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile, pod okiem p. Karoliny Kujawy-Adamskiej, przygotowali piękne prace – portrety Marii Skłodowskiej-Curie, które znalazły się na wystawie towarzyszącej konferencji. Po drugie, nasi uczniowie, tym razem pod opieką p. Piotra Gruntkowskiego, wykonali wyjątkowe lapbooki, prezentujące postać i dokonania Mari Skłodowskiej-Curie. Te prace, jako przykłady dobrych praktyk, także mogli podziwiać uczestnicy konferencji. Kolejnym „szóstkowym” akcentem były warsztaty „Zaskocz uczniów TIKiem, czyli rozszerzona rzeczywistość na lekcjach”, prowadzone przez nauczycielkę z naszej szkoły – p. Aleksandrę Schoen-Kamińską. Poza tym jedną z atrakcji sobotniej konferencji stała się fotobudka wykonana przez p. Karolinę Kujawę-Adamską i p. Małgorzatę Kossak.

      Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że mogliśmy stać się częścią tak ważnego przedsięwzięcia. Znając zapał organizatorów, mamy pewność, że Piła stanie się gospodarzem jeszcze wielu ogólnopolskich konferencji, na których z pewnością i nas nie zabraknie. Do informacji dołączamy kilka zdjęć – zajrzyjcie „wirtualnie” na nasze stanowisko.

       

      Małgorzata Kossak

     • 27.05.2019---Miejski Konkurs Wiedzy Zintegrowanej dla uczniów klas III szkół podstawowych INTEGRANCIK PIŁA 2019

     •       Dnia  6 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się finał Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej - INTEGRANCIK. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas III: Maria Dróżdż 3a, Bartosz Jopek 3a, Adam Kotecki 3a,  Karol Śladowski 3a,  Jan Świerczyński 3a, Kamil Gotlib 3b, Agata Musiał 3b, Wiktoria Pakuła 3b, Nina Tomczyk 3b.

      Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczestników konkursu.

             I WICEINTEGRANCIK 2019 -  Adam Kotecki

             WYRÓŻNIENIE: Karol Śladowski

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

      B. Sielecka

     • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !

     •       Dnia 08.05.2019 w finałowym turnieju w ramach XX IMS w piłce siatkowej chłopców rozgrywanym w jednodniowej formule uczestniczyły 4 zespoły, które uzyskały awans z zawodów na szczeblu powiatowym, rejonowym oraz półfinałach wojewódzkich.

             W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie Zbigniew Kurzawa. Uzupełnieniem licznej widowni była młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

              Zawody rozgrywane były na boisku centralnym hali sportowej w SP 7 w Krotoszynie. Turniej finałowy przeprowadzony został zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.

      W poszczególnych spotkaniach uzyskano następujące wyniki :

      Mecz 1: G 3 SZAMOTUŁY – SP 9 LESZNO - 2:0 ( 25:18,25:15)

      Mecz 2: SP 6 PIŁA – SP 7 KROTOSZYN - 1:2 (22:25,25:23,19:21)


      MECZE FINAŁOWE:

      Mecz o 3 miejsce: SP 9 LESZNO- SP 6 PIŁA – 0:2 (15:25, 16:25)

      Mecz o 1 miejsce: G 3 SZAMOTUŁY–SP 7 KROTOSZYN – 2:0 (25:23, 25:21)


      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

      1. G 3 SZAMOTUŁY

      2. SP 7 KROTOSZYN

      3. SP 6 PIŁA

      4. SP 9 LESZNO


                 Wszystkie zespoły nagrodzone zostały grawertonami SZS „Wielkopolska”. Zawodnicy zespołów, które uplasowały się na miejscach I – III oraz ich trenerzy otrzymali medale. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali też ufundowanymi przez organizatorów statuetkami. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

      Najlepszy przyjmujący turnieju- Kacper Ratajewski- SP 6 Piła

      Najlepszy Libero turnieju- Bartłomiej Ostój- SP 7 Krotoszyn

      Najlepszy rozgrywający turnieju- Nikodem Wiśniewski- Gimnazjum nr 3 Szamotuły

      Najlepszy atakujący turnieju- Wojciech Wałęsiak- SP 7 Krotoszyn

      Najlepszy blokujący turnieju- Miłosz Pilz- Gimnazjum nr 3 Szamotuły

      MVP turnieju- Kamil Małecki- Gimnazjum nr 3 Szamotuły


      Skład drużyny :

      Wojciech Przybylski

      Jakub Adamik

      Kacper Ratajewski

      Łukasz Pietrzak

      Jakub Majewski

      Filip Grabarczyk

      Mikołaj Kamiński

      Jakub Jagodziński

      Mateusz Jeżakowski

      Patryk Piórkowski

      Marcel Szmyt

      Opiekun : Rafał Justynowicz     • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU

     • W dniach 13-14 kwietnia we Wrocławiu odbyły się warsztaty filmowe, realizowane w ramach programu Filmoteki Szkolnej, w których miałam przyjemność wraz z moimi koleżankami z klasy filmowej wziąć udział. Wyruszyłyśmy na podbój stolicy Dolnego Śląska pod opieką p. Beaty Lipowicz, która prowadzi dla nas zajęcia filmowe w naszej szkole.

      Pierwszego dnia, w sobotę, rozpoczęłyśmy zajęcia o godzinie 10:00 od przedstawienia się prowadzących oraz uczestników. Oprócz nas na warsztatach były również trzy dziewczyny, z którymi szybko załapałyśmy kontakt. Następnie, przeszłyśmy do wprowadzenia teoretycznego o narracji filmowej. Dowiedziałyśmy się m.in. czym jest narracja filmowa, jakie narzędzia ma do dyspozycji reżyser do opowiadania historii filmowej, jak poszczególne elementy wpływają na odbiór filmu i budują emocje oraz co składa się na ścieżkę dźwiękową w filmie. Oprócz tego, mogłyśmy również wymyślić swoją własną postać filmową, o której film chciałybyśmy zrealizować, a następnie po krótce ją przedstawić. Po niedługiej przerwie, wraz z panią prowadzącą warsztaty, wzięłyśmy się za pisanie scenariusza do filmu, który miałyśmy realizować następnego dnia. Po wielu rozmowach i burzy mózgów, w końcu wspólnymi siłami napisałyśmy nasz scenariusz. Po, tym razem dłuższej, bo aż godzinnej przerwie, odbyły się zajęcia ze sztuki operatorskiej oraz realizacji dźwięku na planie. Warsztaty tego dnia zakończyłyśmy nagraniem krótkiej sceny dialogowej, w której brałyśmy udział już jako ekipa filmowa. Zostałyśmy podzielone na członków ekipy oraz powierzono nam poszczególne obowiązki. Pomimo iż po ich zakończeniu zajęć byłyśmy zmęczone, nie mogłyśmy doczekać się następnego dnia, w którym to miałyśmy realizować nasz krótkometrażowy film.

      Drugiego dnia, w niedzielę, również rozpoczęłyśmy zajęcia o godzinie 10:00, tym razem od ostatnich poprawek naszego scenariusza. Stworzyłyśmy także storyboard, który pomógł nam później w nagrywaniu poszczególnych scen. Później przygotowałyśmy plan – ustawiłyśmy światła, kamery, przygotowałyśmy scenografię oraz zrobiłyśmy ostatnie próby aktorskie. Kiedy wszystko było już gotowe, rozpoczęłyśmy realizację filmu. Trzeba przyznać, iż nagrywanie nawet krótkometrażowej produkcji wymaga wiele czasu oraz przede wszystkim cierpliwości. Nie zawsze coś wyjdzie, wiele scen trzeba dublować czy też ustawiać kilkukrotnie scenografię. Jednak po pięciu godzinach intensywnego nagrywania, w końcu skończyliśmy nasz film, którego efekty będziemy mogły zobaczyć dopiero po zmontowaniu przez prowadzących.

      Były to dwa dni zdobywania wiedzy oraz doskonalenia się w dziedzinie filmu. Uważam jednak, że naprawdę było warto, ponieważ wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i przydatne. Miałyśmy również szansę popracować z profesjonalnym sprzętem i przekonać się po raz kolejny, że realizacja nawet krótkich produkcji jest bardzo pracochłonna i zajmuje wiele czasu. Z pewnością były to jedne z najlepszych warsztatów, na których miałam przyjemność być, uczęszczając do klasy filmowej.

       Autor: Julia Gładych – kl. 3 B gimnazjum

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych