• 28.03.2019--- Podziękowanie od misjonarzy kapucynów za udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki".

     •  

      Szczęść Boże

       Dnia 18 marca w imieniu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
      i Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pileotrzymaliśmy darowiznę w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2019".

      Darowizna w wysokości 1720,00 zł złożona w imieniu Waszej społeczności zamieni się w czystą wodę dla ludzi w wioskach, posiłki dla dzieci osieroconych, możliwość pójścia do szkoły, operacje niepełnosprawnych i wiele innych. 

      Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.

      Bardzo dziękujemy!

      OpiekunPDMD Sylwia Chyła

     • 28.03.2019 --- PODSUMOWANIE DNI MATEMATYKI

     • Od 18 do 22 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dni Matematyki.  Uczniowie wzięli udział w różnorodnych aktywnościach, których tematem przewodnim były wielokąty.

      Rozpoczęliśmy od wystawy prac uczniów klasy III D pod tytułem „MATEMATYCY” oraz uczniów klasy 5a „PRZEKĄTNE WIELOKĄTA”.  

      We wtorek odbyły się warsztaty z haftu matematycznego pt. "MATEMATYKA NITKĄ HAFTOWANA". Uczniowie z klas IV-VI mieli okazję zapoznać się z zasadami wyszywania wzorów, powstających na skutek przecinania się wzajemnie odcinków. Uczestnicy wykonali za pomocą nici  kształty na bazie figur geometrycznych: trójkątów, wielokątów i  kół, itp. 

      W środę uczniowie klas 4 i 5 podczas warsztatów „KODOWANE WIELOKĄTY” odkrywali własności wielokątów i odcinków  kodując na dwunastokącie i tworząc ciekawe wzory geometryczne. Zaskakujące dla uczniów było odkrycie jak wiele przekątnych ma dwunastokąt, ale jak łatwo je wykreślić, korzystając z podanego kodu.

      W czwartek odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR, w którym zmagało się 86 uczniów klas II – VIII szkoły podstawowej  i trzeciej klasy gimnazjum. Zadania, jak co roku okazały się sporym wyzwaniem.

      Na koniec Dni Matematyki odbył się szkolny etap konkursu matematycznego „Mistrz Rachunków”, w którym uczestniczyło 24 uczniów klas 5 oraz odbyły się turnieje uczniów klas 4 i 5 pod hasłem „KOLOROWA MATEMATYKA”.

      Podczas turniejów uczniowie rozwiązywali wiele zadań rachunkowych i związanych ze skojarzeniami matematycznymi. Ponadto klasy 4 przygotowały wiersze o matematyce w życiu codziennym, natomiast klasy 5 na temat geometrii oraz ciekawe plakaty związane z królową nauk. Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie, wykazały się nie tylko  wiedzą matematyczną, ale również pomysłowością. Tego dnia uczniowie włożyli ubrania w wiosennych kolorach. Spośród klas 5 najlepsza okazała się 5a. W klasach 4 rywalizacja była bardzo wyrównana - wygrała klasa 4d. Brawo!

      Turnieje zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klas III  gimnazjum: Katarzynę Kuchtę, Dominikę Misiak i Alana Dolnego  pod opieką p. Moniki Małeckiej-Wiese , w ramach projektu edukacyjnego „Czy matematyka może być ciekawa?”.

      Wykonane  podczas tygodnia matematyki prace zostały zaprezentowane społeczności uczniowskiej na tablicach szkolnych i są dowodem na to, że matematyka jest piękna i ciekawa,  i może aktywizować każdego ucznia. Bardzo nas to cieszy! Organizatorkami Dni Matematyki były panie: Beata Krutel, Małgorzata Malczewska, Monika Małecka-Wiese, Zdzisława Rzeczycka, Hanna Słodowicz, Anna Wolska.

       

      Beata Krutel

     • 22.03.2019--- Pierwsza pomoc.

     • 22 marca br. w naszej szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele Straży Miejskiej w Pile, aplikant Marcin Okoń i aplikant Mateusz Aleksiejew. Celem warsztatów było oswojenie dzieci z ideą pomagania oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności na temat tego, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej z użyciem fantoma i przećwiczenia dokładnej sekwencji postępowania. Jednak największą atrakcją dla dzieci była Helka- pies ratownik, którego zadaniem jest odnajdywanie zaginionych osób. Helka zaprezentowała swoje umiejętności szukając ucznia, który został „schowany” przez prowadzących warsztaty. Pies spisał się na medal ! 

      W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas I-III.

       

      J.Siekiera

     • 22.03.2019 --- Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra

     • 22 marca 2019 roku grupa uczniów klas szóstych zainteresowana biologią, ekologią, ochroną przyrody, kolejny raz zawędrowała do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.

      Tym razem tematem spotkania były obserwacje mikroskopowe. Zajęcia prowadziła p. Anna Kałka. Uczniowie pod mikroskopami binokularnymi obserwowali obiekty pod powiększeniem 40, 100 i 400 razy. Preparatów był ogrom:

      - drobne organizmy wodne: okrzemki, rozwielitki, pantofelki, eugleny, bakterie wód zanieczyszczonych …

      - tkanki zwierzęce: krew żaby, człowieka, fragmenty tkanek płuc, nerek, wątroby, serca, mięśni, pęcherza moczowego, skóry człowieka i innych zwierząt

      - tkanki roślinne: zwarcica, twardzica, łyko, drewno, różne rodzaje miękiszów…

      - zarodniki grzybów, pyłki roślin, fragmenty nasion.

      Ciekawostką były obserwacje pod mikroskopem 3D: pióra papugi i bociana, włos jasny i ciemny, wylinka pajęczaków, łuski żmii zygzakowatej, porosty, skamieliny, złoto, srebro, marmur, granit, malachit…

        Uczniowie wrócili pełni wrażeń i zadowoleni z przeprowadzonych obserwacji.

      Opiekun: Marlena Wesołowska

     • 15.03.2019 --- VI C w Centrum Symulacji Medycznej

     • 15 marca br. uczniowie  klasy VI c wraz z wychowawcą panem Piotrem Gorzelakiem gościła w nowo otwartym Centrum Symulacji Medycznej na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile.

      Wizyta była możliwa dzięki uprzejmości pani dr Małgorzaty Lesińskiej-Sawickiej - kierownikowi Zakładu Pielęgniarstwo na pilskim PWSZ.

      Uczniowie odwiedzili specjalistyczne pracownie multimedialne, przypominające oddział szpitalny, w których mogli przyjrzeć się pracy studentów pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego. Co najważniejsze, przy pomocy studentów,  uczniowie mieli możliwość przećwiczenia na specjalnie przygotowanych fantomach akcji ratowania życia  np. resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udzielania pierwszej pomocy, pobierania krwi, opatrywania i bandażowania ran itp.

      Uczniowie mieli także możliwość przyjrzenia się z bliska nowoczesnym sprzętom medycznym takim jak symulatory pacjentów, trenażery oraz defibrylatory. Niektóre dzieci, wraz ze studentami, wzięły udział w przykładowej symulacji ratowania i opieki nad niemowlakiem w warunkach klinicznych.

      Wypada mieć nadzieję, że dzięki tej wizycie oraz poprzez praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy uczniowie będą w stanie umiejętnie ją wykorzystać w potencjalnych sytuacjach stanowiących zagrożenie dla życia.

       

      Piotr Gorzelak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych