• 19.12.2018---NASZ DAR DLA DZIECI PRZEBYWAJĄCYCH NA ODDZIALE ONKOLOGII.

     • Kto z nas w tym świątecznym czasie nie będzie czekał na prezenty? Szukamy pod choinką wymarzonych zabawek, książek, gier, maskotek. W tym roku wychowawczynie, rodzice i uczniowie klas I – III oraz kl. IV d z naszej szkoły postanowili pomóc św. Mikołajowi i zorganizować paczki dla Dzieci przebywających na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej II Katedry UM w Poznaniu.

      Przygotowano cztery paczki oraz wiele świątecznych torebek wypełnionych po brzegi: grzechotkami, butelkami, środkami higienicznymi, grami, książkami, maskotkami, art.plastycznymi. To było radosne szaleństwo świątecznych pomocników.

      Paczki zostały dostarczone dzięki pomocy Pani Ingi Małeckiej. Nie zapomnieliśmy oczywiście o niespodziance dla Nikoli. Koledzy i koleżanki z kl. I – III (każdy osobno) napisali świąteczne życzenia na specjalnie przygotowanych kartkach. Wraz z paczkami oraz kartkami powędrowały do dzieci i Nikoli nasze płynące prosto z serca życzenia zdrowia, nasza pamięć i modlitwa.

      Świątecznymi pomocnikami były:

      kl. Ia, Ic, IIb, IIIb, IV d.

       

      Bardzo dziekuję za okazane dobro.

      Opiekun Szkolnego Koła Caritas

      Sylwia Chyła

     • 15.12.2018--- WIGILIA MIEJSKA

     •  W sobotę 15 grudnia 2018r. klasa 3b brała udział w strojeniu choinek na Wigilię Miejską przy Placu Staszica. Dzieci udały się tam pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Kurowskiej oraz wychowawczyń świetlicy: pani Urszuli Kijak i pani Agaty Graj. Dużą część ozdób choinkowych  wykonali uczniowie na zajęciach świetlicowych pod okiem w.w. nauczycielek świetlicy. Były to przepiękne papierowe bombki witrażowe, ozdobne łańcuchy z krepy, kolorowe światełka. Uczniowie naszej klasy wykonali na zajęciach plastycznych duże ozdobne cukierki w złotym kolorze. Na Placu Staszica choinkę ubierali: uczniowie, nauczycielki, starsza koleżanka z klasy piątej oraz mama jednej z uczennic. Efektem końcowym tej współpracy było pięknie przystrojone drzewko choinkowe oznaczone losowo numerem 1. Podobnie wyglądały choinki przygotowane przez dzieci z innych pilskich szkół podstawowych. W tym roku nie ogłoszono konkursu, a wszystkie klasy otrzymały dyplomy uczestnictwa, słodkości oraz bilety wstępu na seans filmowy, na który udadzą się do RCK 9 stycznia 2019r.

       

      M.Kurowska

     • 7.12.2018--- Matematyczne REBUSY.

     •  Dnia 7 grudnia czterech uczniów z klas III  SP reprezentowało naszą szkołę w Miejskim Konkursie Matematyczne Rebusy:

      Patryk Zuszma IIIa

      Jan Świerczyński IIIa

      Szymon Borowiak IIIb

      Kamil Gotlib IIIb

      Nie udało się osiągnąć żadnego z najwyższych miejsc, ale uczniowie dzielnie  zmagali się z trudnymi matematycznymi łamigłówkami, m.in. kakuro, tangram , ciągi, przekładanie patyczków w działaniach matematycznych. Dzieci zgodnie pracowały w zespole, co było  nowym doświadczeniem jeśli chodzi o współpracę reprezentantów z obu klas. Dobrze poradziły sobie ze wspólnym rozwiązywaniem zadań matematycznych. Gratulujemy kolegom udziału w konkursie na szczeblu miejskim. Nagrodą były dyplomy oraz spotkanie z Mikołajem, który nie zapomniał o upominkach dla wszystkich uczestników konkursu.

       

      M.Kurowska

     • 18.12.2018--- Świąteczna paczka dla SENIORÓW.

     • Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas. Pokój, radość ogarnia nasze serca. Częściej niż zwykle spoglądamy w stronę osób samotnych, chorych, potrzebujących. Szczególnym czasem są chwile spedzane
      z rodziną, wśród bliskich, którzy otaczając nas swoją miłością i troską, dają nam odczuć czym jest SZCZĘŚCIE.

           Mając w swych sercach przedświąteczną radość, dzieci, rodzice i wychowawczynie klas Ia, Ic, IIb, IIc, IIIa postanowili podzielić się zarówno radością serca jak i tym, co może sprawić,że świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem i dobrem. We współpracy z Caritas Parafii NMP Wspomożenia Wiernych przygotowano paczki dla osób samotnych i starszych. Sześć paczek dostarczono bezpośrednio do osób potrzebujących.

           Bardzo dziękuję za otwartośc serca wyrażoną w przyniesionych produktach. W tych paczkach jest wszystko: serce, troska o innych i ogromna radość dzieci, które je pakowały i podpisywały świąteczne życzenia. Dziekuję również Pani Urszuli i Pani Agacie oraz dzieciom ze świetlicy szkolnej, które przygotowały cudowne świąteczne kartki, dodawane do rozdawanych ŚWIĄTECZNYCH PACZEK CARITAS.

      Niech dobro, którym się dzielicie, powraca do Was wielokrotnie.

       

                              Opiekun Szkolnego Koła Caritas

                                       Sylwia Chyła

     • 11.12.2018--- ,,Razem z babcią, ciocią, mamą…”

     • Dnia 11.12.2018r. w naszej szkole odbył się rodzinny konkurs plastyczny ,,Razem z babcią, ciocią, mamą…” . Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej wspólnie z dzieckiem.  Do wspólnych działań przystąpiło 11 par. Każda para miała inny pomysł na swoją ozdobę bożonarodzeniową. Prace prezentowały różne techniki plastyczne. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne choć wyboru dokonywali sami uczestnicy.

      A oto wyniki rodzinnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową
      "Razem z babcią, ciocią, mamą..."

       

      Miejsce 1:

      Oliwia Klinowiecka z mamą Joanną kl. 2c

      (praca nr 9)

       

      Miejsce 2:

      Borys McWilliam z mamą Karoliną kl.2c

      (praca nr 6)

       

      Miejsce 3:

      Zofia Ziemiańska z mamą Anną kl.1a

      (praca nr 2)

       

      Wyróżnienie:

      Maja Nowak z mamą Moniką kl.1a

      Michalina Pastewska z mamą Natalią kl.1c

      Oskar Lipski z babcią Małgorzatą kl.1c

      Lilianna Stromidło z mamą Anną kl.2a

      Zuzanna Łobacz z mamą Ewą kl.2c

      Małgorzata Chamczyk z babcią Barbarą kl.2c

      Wojciech Kozieł z mamą Anną kl.2c

      Katarzyna Perek z mamą Agnieszką kl.3a

       

      Gratulujemy!

       

      Organizatorzy:

      Foszcz Beata

      Sykutera-Świerczyńska Katarzyna

     • 10.12.2018---SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     • 10 grudnia  odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III SP. Tematyka konkursu „ Mój ulubiony wiersz”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja poezji wśród dzieci, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego oraz zachęcanie uczniów do występów publicznych. Komisja konkursowa w składzie : p. B. Foszcz, p. M. Kozłowska, p. K. Sykutera- Świerszczyńska i p. K. Adamczyk oceniała wystąpienia uczestników pod względem dykcji, interpretacji, repertuaru oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

      W konkursie wzięło udział 47 uczniów. Komisja miała nie lada zadanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ dzieci zaprezentowały wysoki poziom recytatorski.                                               

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom
      GRATULUJEMY!!!                                                                                                               

       Oto wyniki:

      Klasa 1:
      1. Zofia Marciniec kl. 1a
      2. Maja Grabowska kl. 1b
      3. Bartosz Stachowiak kl. 1b


      Wyróżnienie:
      Urszula Lus kl. 1a
      Natalia Adamik kl. 1b
      Michalina Pastewska kl. 1c

      Klasa 2:
      1. Kornelia Raszeja kl. 2c
      2. Olga Słowińska kl. 2c
      3. Liliana Stempowska kl. 2a
      3. Zuzanna Janowska kl. 2c


      Wyróżnienie:
      Roksana Jopek kl. 2b
      Maja Kołodziejczyk kl. 2c

      Klasa 3:
      1. Zofia Jaroszewicz kl. 3a
      2. Jan Świerczyński kl. 3a
      3. Katarzyna Perek kl. 3a


      Wyróżnienie:
      Zuzanna Wesołowska kl. 3a
      Bartosz Jopek kl. 3a
      Adam Kotecki kl. 3a
      Wiktoria Pakuła kl. 3b

     • 11.12.2018 --- Szkolny Turniej Trójek Siatkarskich

     •       We wtorek 11.12.2018 r.  w szkole, na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Trójek Siatkarskich, w którym uczestniczyło osiem zespołów z klas VI A dziewczęta i chłopcy i VII A- dziewczęta. Gry rozgrywały się w systemie "każdy z każdym" na polach 5m x 5m i 2,24 - wysokości siatki.

            Po dwu - godzinnych grach wyłonił się zwycięski zespół chłopców z klasy VI A, w składzie Piotr Andruszko, Jakub Genderka i Kacper Michałowski, który zremisował jedno spotkanie przy pozostałych wygranych. Drugie miejsce wywalczyły sobie dziewczęta z klasy VI A- Weronika Więckowska, Martyna Lach i Julia Domagalska, które małymi punktami pokonały trzeci zespół chłopców- Stanisława Gutowskiego, Jędrzeja Zielińskiego, Tymoteusza Wojdyło. Trzy pierwsze zespoły otrzymały medale, a pozostali uczestnicy słodki upominek. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Anna Fiedorowicz, Mateusz Iwanicki i Ireneusz Gondek.

      Artykuł opracowała: Anna Fiedorowicz.

      Zdjęcia: Ireneusz Gondek.

     • 6.12.2018 --- TURNIEJ „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO” KLAS 4-5 SP

     •        6 grudnia br. w naszej szkole odbył się turniej sportowy dla uczniów klas 4-5 SP z okazji Mikołajek. Celem turnieju było przybliżenie tradycji związanych z dniem świętego Mikołaja, integracja młodzieży oraz rozwój sprawności fizycznej i współpracy między rówieśnikami.

           Podczas imprezy uczniowie byli podzieleni na cztery drużyny (żółtą, czerwoną, zieloną i niebieską). O przydziale do danej drużyny decydował kolor wylosowanej przed turniejem słodyczy. Zadaniem uczestników mikołajkowej rywalizacji było zaliczanie różnych konkurencji sprawnościowych także związanych z dniem świętego Mikołaja. Wśród tych konkurencji wymienić należy m.in. wyścig w workach świętego Mikołaja, przekazywanie czapek mikołajowych a także inne konkurencje sprawnościowe m.in. z piłkami, szarfami a nawet pachołkami! Po niezwykle zażartej i zaciętej rywalizacji zwycięzcami w obu rocznikach okazali się przedstawiciele drużyny „niebieskiej”. Dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników zabawy czekały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 6.

           Organizatorami turnieju oraz pomysłodawcami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego - pan Sławomir Grzegorczyk oraz pan Mateusz Iwanicki przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, którego przedstawicielki Lena Runiewicz, Nadia Michalska i Zuzanna Jopek z klasy 3 c gim., pomagały podczas przebiegu imprezy. Za nagłośnienie i muzykę z akcentami świątecznymi zadbał Mateusz Jerzakowski z klasy 7a.

      Podsumowując, turniej był idealną okazją by poczuć świąteczną atmosferę a także rywalizować w duchu „fair-play”.

      Artykuł opracował: Piotr Gorzelak.

      Autor zdjęć: Sławomir Grzegorczyk.


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych