• 29.09.2018 --- ZMIANY W PLANIE LEKCYJNYM

     • W związku z rozpoczynającymi się 1.10.2018 r. zajęciami na pływalni, nastąpiły korekty w planie zajęć.

      Na stronie szkoły znajduje się plan obowiązujący od najbliższego poniedziałku. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

      Plan będzie dostępny również w dzienniku elektronicznym i widoczny od niedzieli po wybraniu kolejnego tygodnia
      (1-7.10.2018).

     • 22.09.2018 --- Filmówka w akcji, czyli o polskich strażnikach granicznych z Zelgniewa

     • 2018 rok jest szczególnie ważnym dla nas, Polaków, rokiem. Już za mniej niż dwa miesiące bowiem, świętować będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Z tej okazji, nasza szkoła bierze udział w specjalnie organizowanym na tę okazję projekcie „Niepodległa”. Jego celem jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski
      i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

      Jako klasa filmowa podjęliśmy się tego wyzwania i teraz, poprzez realizację filmu krótkometrażowego
      o bohaterach z czasów II wojny światowej z naszych okolic, staramy się uzyskać tytuł „Szkoły Niepodległej”.
      Z tego powodu, w sobotę 22 września, wraz z naszą opiekunką, panią Beatą Lipowicz, wybraliśmy się do Zelgniewa, aby dowiedzieć się czegoś na temat strażników granicznych, którzy tam właśnie stając do nierównej walki z najeźdźcą hitlerowskim, zostali bestialsko zamordowani, bądź skazani na śmierć.
      Przy pomniku poświęconym właśnie owym bohaterom, czekał już na nas pan Zdzisław Cysarz, który miał opowiedzieć nam więcej na temat krwawej historii strażników granicznych. Rozstawiliśmy sprzęt, podłączyliśmy mikrofon, kamerę i akcja! Rozpoczęliśmy wywiad, w którym pan Cysarz już na pierwsze pytanie odpowiedział wyczerpująco, ale również niezwykle ciekawie. Wszyscy, którzy staliśmy za kamerą, bardzo dokładnie przysłuchiwaliśmy się jego wypowiedzi i przyznam szczerze, że osobiście byłam  pod ogromnym wrażeniem, dowiadując się tego, z jak wielkim okrucieństwem traktowani byli dawni strażnicy. Później, po wystąpieniu pana Cysarza, dokręciliśmy jeszcze kilka ujęć okolicy, aby również wykorzystać je w naszym filmie.

      Kiedy stwierdziliśmy, że mamy już wszystkie pożądane przez nas klipy, zostaliśmy zaproszeni przez naszego rozmówcę na herbatę do jego domu. Atmosfera, która towarzyszyła nam podczas całego spotkania mimo wietrznej pogody była naprawdę bardzo ciepła i miła. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że udało nam się porozmawiać z panem Cysarzem, który poświęcił nam swój wolny czas i chociaż trochę przybliżył nam wydarzenia z Zelgniewa z tamtejszych lat. Teraz bierzemy się za montaż i obróbkę, pełni nadziei, że stworzony przez nas film sprosta oczekiwaniom, a nasza szkoła już wkrótce będzie mogła szczycić się tytułem „Szkoły Niepodległej”.

       

      Tekst: Julia Gładych

      Zdjęcia: Beata Lipowicz

     • 10.09.2018--- ZDROWO JEMY I ŻYJEMY

     • Dnia 10 września 2018r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Victoria Cymes z Wałcza. Jest to producent między innymi syropów, soków i napojów. Firma istnieje na rynku już od 1981 roku. W spotkaniu wzięły udział 3 grupy: klasa 2c, 2b i dzieci ze świetlicy szkolnej.  Bardzo ciekawie o zdrowym odżywianiu i korzyściach płynących z odpowiednio zbilansowanej diety mówiła pani dietetyk Patrycja Sankowska. Dzieci obejrzały również przygotowany przez panią Patrycję film edukacyjny o świeżych sokach, wytwarzanych metodami tradycyjnymi. Uczniowie w skupieniu słuchali ciekawostek na temat całego procesu produkcji 100% soków owocowych. Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać pytania jak również spróbować tych pysznych soków ponieważ Victoria Cymes przygotowała dla każdego uczestnika spotkania poczęstunek w postaci zdrowego soku w szklanej butelce i jabłka. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak fajnego spotkania.

      B.Foszcz

     • 14.09.2018---…MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI…

     • 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki.
      Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele tego dnia, też muszą wykazać się pomysłowością
      i kreatywnością, aby pomóc dzieciom odkryć talenty oraz  poznać ich mocne strony. Motywem przewodnim jest kropka.  

            W naszej szkole wychowawczynie klas I-III  zaprezentowały szeroki wachlarz zadań dla najmłodszych. Przypomnieliśmy sobie historię Vashti, rozmawialiśmy o swoich ukrytych talentach, uczyliśmy się piosenki o kropce, malowaliśmy farbami kropki wykorzystując do tego patyczki higieniczne, układaliśmy kropki z nakrętek. Dzieci stworzyły np. grę stolikową i makietę placu zabaw wykorzystując zakrętki od plastikowych butelek jako szablony kół. 

             W tym dniu uczniowie byli ,,ubrani w kolorowe kropki”. Dzień był bardzo udany, a dzieci zachwycone. Na koniec były zdjęcia w ,,foto- budce”.

      B. Sielecka                 

                                           

      Dot Day czyli…

      Co roku 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kretywności i talentów dzieci.  Klasa 3a obchodziła go już po raz trzeci.

      Ach, co to był za Dzień! Pełen kropek i... kotów! Dlaczego akurat te zwierzęta? Ponieważ realizujemy projekt eTwinning „Kocie sprawki” i pomyślałam, że to będzie cudowne połączenie! Na początku w sali na dywanie stanęła walizka w kropki. Trzeba było "złamać szyfr". Udało się uczniom bardzo szybko. W walizce ukryłam książkę „Kropka” i zadania. Dzieci po raz kolejny z wielką chęcią wysłuchały opowiadania o Vashti. Potem przeszły do zadań. Pierwsze z nich to zeskanowanie kodu. QR poprowadził dzieci do puzzli, które ułożyły na tabletach, a w których był ukryty temat zajęć. Chłopcy i dziewczynki poznali sześciopunkty Braila, za pomocą których osoby niewidome i słabowidzące mogą czytać. Uczniowie obejrzeli film, pokazujący wykorzystanie kloców lego Braila w nauce czytania dzieci niewidomych. Następnie każdy otrzymał kartę z alfabetem. W grupach było kodowanie i dekodowanie wyrazów opartych na sześciopunktach. Każdy zespół otrzymał kolorowe kartki i styropianowe koła, na których ułożył swój wyraz. Zadaniem dla grup było też odczytanie i zapisanie wyrazów (kotek, kiciuś, kicia, kocina, kocur). Na wzorach sześciopunktu każdy uczeń zakodował też imię kota, a kolega z ławki zapisał je pod spodem. Następnie dzieci same szpileczką wykonały nakłucia w wyrazie z lustrzanym odbiciem. Po odwróceniu widać było wypukłe kropeczki.  Na zakończenie czekała niespodzianka! W drugiej części walizki ukryty był domek dla kotków oraz kalejdoskop! To był fantastyczny dzień – pełen kropek i cudownej aktywności!!!

      A.Schoen-Kamińska 

                                                                               

     • 20.09.2018 --- AKADEMIA MŁODYCH ODKRYWCÓW 2.0

     • Projekt jest realizowany w ramach Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, numer działania: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

      AMO jest formą zabawy dla dzieci (w wieku 6-12 lat) i edukacji dla młodzieży (w wieku 14-16 lat) połączoną z propagowaniem edukacji.

      Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy także rodziców/opiekunów prawnych.

      Pracownicy dydaktyczni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile oraz specjaliści z różnych dyscyplin przygotowali dla dzieci i dorosłych cykl zajęć, które odbywać się będą w auli – Auditorium Maximum, w budynku Biblioteki Głównej lub w laboratoriach i pracowniach Uczelni (przy ul. Podchorążych 10), gdzie na co dzień kształcą się „prawdziwi” studenci.

      Studenci Akademii Młodych Odkrywców w ramach zadania ODKRYWANIE TALENTÓW (6-12 lat) zostaną podzieleni na cztery grupy wiekowe.

      Zajęcia odbywać się będą w soboty w wymiarze 4 h lekcyjne; w projekcie zaplanowano 9 zjazdów weekendowych, uroczystą inaugurację roku akademickiego, popularyzatorską wystawę objazdową oraz uroczyste zakończenie roku akademickiego.

      Zajęcia zostaną podzielone na trzy obszary tematyczne:

      Poznaj otaczający Cię świat”: 12 tematów dotyczących dziedzin: matematyczne, techniczne, fizyczne i biologiczne

      Kreatywny i aktywny”: 12 tematów dotyczących tematyki kreatywności i przedsiębiorczości

      Zrób z siebie samouka. O nauce i języku”: 12 tematów dotyczących umiejętności uczenia się i rozumienia, posługiwania się językami obcymi

      W projekcie przewidziano również zajęcia dla rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczestniczących w AMO. W ramach AKADEMII RODZICA, odbywać się będą zajęcia usprawniające rozwój kompetencji społecznych i wychowawczych oraz dotyczące świadomego wychowania.

      R E K R U T A C J A

      Zapisy odbywają się w formie elektronicznej za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej amo.pwsz.pila.pl w zakładce Rekrutacja. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń, tylko liczba punktów uzyskanych podczas rekrutacji. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, również dostępnym na stronie AMO.

      L I M I T    M I E J S C

      W projekcie zaplanowano realizację dwóch edycji zajęć: pierwsza w roku szkolnym 2018/2019, druga w roku szkolnym 2019/2020. W każdej z dwóch edycji projektu przewidziano następujący limit miejsc:

      ODKRYWANIE TALENTÓW (dzieci w wieku 6-12 l.): 100 uczestników

      AKADEMIA RODZICA (zajęcia dla rodziców/opiekunów prawnych): 40 uczestników

      W A Ż N E   T E R M I N Y

      Przyjmowanie formularzy rekrutacyjnych online: od 10 do 30 września 2018 r.

      Informacja o wynikach rekrutacji (za pośrednictwem poczty elektronicznej): do 5 października 2018 r.

      Składanie w biurze projektu pisemnych deklaracji uczestnictwa wraz z ewentualnymi dokumentami potwierdzającymi ubieganie się o przyznanie punktów preferencyjnych: od 8 do 12 października 2018 r.

      Uroczysta inauguracja roku akademickiego: 25 października 2018 r. (czwartek), godz. 16.00

      Pierwszy zjazd: 27 października 2018 r. (sobota)

      Szczegółowy harmonogram zajęć: do dnia 21 października 2018 r.

      KONTAKT

      Akademia Młodych Odkrywców
      PWSZ w Pile

      ul. Podchorążych 10
      64-920 Piła
      e-mail: amo@pwsz.pila.pl
      tel. 67/ 352 26 81/66

      www.amo.pwsz.pila.pl

     • 16.09.2018---Nasza NAUCZYCIELKA na „Liście Stu”

     • 21 czerwca 2018, podczas dorocznej konferencji Umiejętności Cyfrowe 2018.pl po raz drugi została ogłoszona Lista 100‚2018 – lista 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce w ostatnim roku. Na liście znalazła się nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły  p. Aleksandra Schoen – Kamińska. Kandydatów zgłaszali partnerzy Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych oraz osoby wyróżnione w 2017. Listę ustaliła Kapituła Listy 100 pod przewodnictwem Włodzimierza Marcińskiego – Przewodniczącego Rady Programowej Porozumienia, Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego. To wielki zaszczyt i wyróżnienie znaleźć się w tak znamienitym gronie – serdecznie gratulujemy!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych