• 17.05.2018 --- SUKCES PAWŁA PRZYBYLSKIEGO W KONKURSIE "MŁODY INFORMATYK"

     • 17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbył się VIII Miejski Konkurs Informatyczny „Młody Informatyk” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Piły.

      Uczniowie przy komputerach wykonywali zadanie praktyczne polegające na napisaniu programu komputerowego w języku programowania Scratch.  Nasza szkołę dzielnie reprezentował Paweł Przybylski z klasy VB, który zajął III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

      Zdzisława Rzeczycka

     • 25.05.2018 --- Turniej „Bezpieczeństwo w szkole, i poza szkołą” dla klas IV szkoły podstawowej

     • 25 maja (piątek) w naszej szkole odbył się doroczny turniej wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczeństwo w szkole, i poza szkołą” skierowany do uczniów klas IV szkoły podstawowej. Miejscem turnieju była stołówka szkolna a do zabawy i rywalizacji przystąpiły cztery zespoły klasowe -  IV A, IV B, IV C oraz IV D.

      Celem konkursu było uświadomienie  uczniom jak należy w sposób bezpieczny przebywać, uczyć i bawić się w domu, szkole i przestrzeni publicznej a także bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym zarówno jako pieszy, pasażer i rowerzysta.

      Organizatorami turnieju byli  pani Zdzisława Rzeczycka, nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa oraz zajęć technicznych w naszej szkole oraz pan Piotr Gorzelak, nauczyciel języka angielskiego, przy współpracy samorządu uczniowskiego SP.

      W tegorocznej edycji turnieju jury oceniające poziom wykonywania zadań było następujące: pani Małgorzata Kossak -  wicedyrektor SP  nr 6, pani Zdzisława Rzeczycka, oraz Gabriela Kubera - uczennica klasy VII C, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego SP.

      Podczas turnieju przedstawiciele klas zmagali się z wieloma zadaniami, pytaniami i łamigłówkami przygotowanymi przez panią Zdzisławę Rzeczycką. Trzyosobowe zespoły klasowe odpowiadały na pytania „quizowe” dotyczące bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w internecie. Zadaniem uczestników było wybieranie, poprzez podnoszenie odpowiednich tabliczek, sytuacji z przykładem właściwego zachowania w razie zagrożeń, podanie numerów alarmowych policji, pogotowia oraz straży pożarnej oraz wykazanie się wiedzą dotyczącą znaków drogowych. Przyznać należy, że uczniowie w tej części wykazali się wielką wiedzą dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ponadto, dwuosobowe zespoły z każdej klasy miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę, składającą się z 14 haseł, dotyczących bezpieczeństwa. Na rozwiązanie było tylko 15 minut, lecz uczniowie w przeważającej większości rozwiązali łamigłówki w sposób bardzo zadowalający. Najważniejszą konkurencją były przygotowane przez każdą klasę scenki dotyczące bezpieczeństwa w szkole lub na drodze. Każda scenka zawierała przykładową sytuację niebezpieczną (stwarzającą zagrożenie) i sposób oraz działanie poprawiające lub prowadzące do uniknięcia tejże sytuacji. Należy zauważyć, że poziom scenek stał na bardzo zróżnicowanym poziomie. W większości przypadków były to jednak scenki na bardzo wysokim poziomie przygotowania. Nie obyło się bez rekwizytów (m.in. stroje pielęgniarki, policjantki a nawet nauczycielki, makiety pojazdów, sygnalizacja świetlna, specjalne koce dla poszkodowanych, plastry) a także znakomitej gry aktorskiej. Następnie, każda klasa zaprezentowała plakat dotyczący bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej. W tej konkurencji każda klasa przygotowała  plakaty, które zawierały interesujące ilustracje, hasła, rymowanki a także porady jak należy zachowywać się w autobusie, pociągu czy też tramwaju.

      Po zsumowaniu punktów przez jury za wszystkie konkurencje, zwycięzcą  została klasa IV A z dorobkiem 55 punktów tuż  przed klasą IV B (54 punkty) a klasy IV C oraz IV D zajęły ex aequo trzecie miejsce z dorobkiem 50 punktów. Pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki z rąk jury oraz organizatorów odebrali gospodarze klas.

      Ważniejsza jednak od punktów i zajętych miejsc jest wiedza, jaką uczniowie mogli wynieść poprzez zabawę oraz odegranie i ukazanie scen promujących bezpieczeństwo, czujność i rozwagę. W tym miejscu podziękować należy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za wielkie zaangażowanie i poniesiony trud  w przygotowania do turnieju.

      Osobne podziękowania skierować należy do wychowawców – pani Dorocie Dec, Beacie Lipowicz, Justynie Waszak oraz panu Błażejowi Drabowi za fantastyczne przygotowanie swoich podopiecznych do turnieju. W tym miejscu chciałbym  również podziękować pani wicedyrektor Małgorzacie Kossak, za nieocenioną pomoc przy organizacji turnieju oraz w jego trakcie, pani Zdzisławie Rzeczyckiej za opracowanie wszystkich pytań i zadań a także ich przygotowanie w formie prezentacji multimedialnej.

      Na sam koniec, ale nie mniej szczerze, kieruję wielkie słowa uznania za przygotowanie nagłośnienia dla Mikołaja Majorke (kl. VI B), oraz Karola Wiśniowieckiego (kl. III A gimn.), za pomoc przy wszystkich sprawach technicznych (robienie zdjęć, prowadzenie punktacji, sprawdzanie zadań) dla przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego, uczennic klasy VII C – Dominiki Karniszewskiej, Weroniki Krawczuk, Gabrysi Kubery oraz Wiktorii Małki, za przygotowanie miejsc na stołówce oraz sprawdzanie krzyżówki dla uczennic klasy III C gimn. – Klaudii Bogusławskiej, Martyny Gawin, Eweliny Genderki,  Martyny Kurkiewicz, Agaty Pańczak oraz Natalii Starzyńskiej.

      Podsumowując, wypada wyrazić nadzieję, że turniej przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa wśród uczniów, nie tylko w szkole ale także w innych miejscach – zarówno tych rzeczywistych jak i wirtualnych.

      Piotr Gorzelak – opiekun SU.

     • 15.05.2018 --- Warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy

     • 15 maja 2018 r. uczniowie klas 3 c i 3e gimnazjum z naszej szkoły brali udział w warsztatach z zasad udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez Zespół BHP Grupy PZU. Zajęcia były prowadzone przez panią Justynę Jaworską.

      Celem warsztatów była aktualizacja i uzupełnienie wiedzy oraz umiejętności
      w zakresie:

      • udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym odkreśleniem bezpieczeństwa ratującego,
      • wzywanie pomocy,
      • udzielanie pierwszej pomocy podczas zatrzymania krążenia (RKO), zadławienia, złamania kończyny, krwotoku oraz utraty przytomności.

      Gimnazjaliści wykonywali ćwiczenia praktyczne używając fantomów, apteczki pierwszej pomocy oraz Act Fast Kamizelki. 

      Uczniowie i nauczyciele dziękują organizatorom za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć i zapraszają ponownie.

       

      Zdzisława Rzeczycka

     • 24.05.2018 --- KOMUNIKAT DOTYCZĄCY FESTYNU "RAZ DO ROKU WOKÓŁ BLOKU"

     • Kliknij TUTAJ aby otworzyć plik PDF

     • 23.05.2018---Moce kolorowych stworków z Pielgrzymowic

     • Do uczniów klasy IIa dotarła paczka. Nikt się jej nie spodziewał, stąd jeszcze większa ich ciekawość, co w niej było. A tam… maskotki. Nie takie zwykłe pluszaki, ale kolorowe i spersonalizowane awatarki z classdojo! Nie było dwóch identycznych! Każde dziecko otrzymało takiego, jakiego samo sobie zrobiło na portalu. Ogromna radość i wzruszenie.

      Opowiedziałam uczniom o Awatarkowym projekt międzyszkolnym” , którego pomysłodawczynią jest Marta Florkiewicz-Borkowska (Nauczyciel Roku 2017), nauczycielka języka niemieckiego i zajęć technicznych w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Jest on realizowany przez panią Martę z uczennicami z drugiej klasy gimnazjum.

      Dziewczyny szyły je przez osiem miesięcy. Począwszy od projektu na kartce, nauce ściegów, wycinania wymyślnych oczu, zębów i uszu. Pomalutku, co tydzień od września awatarki nabierały kształtów, aż został wypchane i zapakowane. Paczka pokonała prawie 500 km.

      Stworki mają ogromną moc! Wykonane przez starsze uczennice, ofiarowane młodszym i nieznanym uczniom, by sprawić im radość. Doceniam ogromny wysiłek i zaangażowanie gimnazjalistek, jestem pełna podziwu p. Marty za wspaniały projekt. 

      Moi uczniowie nie rozstają się z awatarkami. Jeżdżą z nimi na zakupy, zabierają je na spacery, pokazują rodzeństwu i kolegom. Wszystkie dostały imiona. 

      Chcemy podziękować starszym koleżankom. Wykonaliśmy dla nich piękne kartki z podobizną stworka. Napisaliśmy podziękowania, do których przykleiliśmy kod QR. W nim zapisany jest adres URL filmu. A już 5 czerwca odbędzie się wspólna wideokonferencja. Poznamy wspaniałe gimnazjalistki i panią Martę.

      Aleksandra Schoen-Kamińska

     • 08.05.2018--- WYCIECZKA DO DRUKARNI

     • Dnia 8 maja klasa 2b udała się na wycieczkę do drukarni przy ul. Wypoczynkowej w Pile.

      Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak powstaje papier. Później prowadzący przypomniał, jakie są barwy podstawowe i pochodne, pokazując w jaki sposób używa się kolorowych farb dla ozdobienia wszelkich produktów powstających w drukarni. Następnie uczniowie zobaczyli wiele maszyn i urządzeń, które są niezbędne przy produkcji czasopism, książek, plakatów reklamowych, itp. Duże wrażenie zrobiły na uczniach ogromne drukarki, które dzieci znały tylko jako niewielkie urządzenia działające w domu. Bardzo ciekawym doświadczeniem było zapoznanie się z procesem produkcyjnym dużego notatnika formatu A4. Uczestnicy wycieczki osobiście brali udział w końcowym etapie jego produkcji - zgrzewaniu - obsługując maszyny pod bacznym okiem pracowników drukarni. Każdy częściowo wykonał notatnik ze zdjęciem klasowym, który później otrzymał w prezencie. Poza notatnikiem dzieci dostały notesy oraz litery (pierwsza litera imienia dziecka) wykonane ze styropianu, które potem ozdobiły na zajęciach plastycznych, każdy według własnego pomysłu.

                Wycieczka dostarczyła uczniom wielu ciekawych wrażeń, a także pozwoliła przyswoić sobie dużo wiadomości na temat pracy drukarza.

       

      Małgorzata Kurowska

     • 11.04.2018---MAŁY MATEMATYK

     • Dnia 11 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się finał Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II szkół podstawowych MAŁY MATEMATYK.

      Naszą szkołę reprezentowali: 

      Świerczyński Jan 2a

      Kotecki Adam 2a

      Śladowski Karol 2a

      Burzyńska Zofia 2a

      Zuszma Patryk 2a

      (wych. Aleksandra Schoen-Kamińska)

       

      Gotlib Kamil 2b

      Czajkowski Gabriel 2b 

      Tomczyk Nina 2b

      Skiba Adam 2b

      Musiał Agata 2b

      (wych. Małgorzata Kurowska)

       

      Tytuł I WICEMISTRZA zdobył Gabriel Czajkowski z klasy 2b.

      Wyróżnienie w konkursie otrzymał Patryk Zuszma z klasy 2a.

      GRATULACJE!

       

      Małgorzata Kurowska

     • 08.04.2018---XI Miejski Konkurs Wiedzy ,, Bezpieczny Trzecioklasista”

     • Dnia 8 kwietnia 2018 r. odbył się  Miejski Konkurs Wiedzy ,,Bezpieczny Trzecioklasista”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 1  w Pile. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali w szkolnych eliminacjach:                                                                                                         

       1. Barbara Zadrożna 3a                                                                                                 

      2. Franciszek Brandt 3a                                                                                         

      3. Aleksandra Kelich 3c                                                                                       

      4. Oliwia Jasiukiewicz  3d              

      Reprezentanci wszystkich  pilskich szkół rozwiązywali test, który składał się z pytań zamkniętych ( z jednym lub wieloma wyborami) oraz pytań otwartych.   

      Wyniki drużynowe

      I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 6

      II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12

      III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4

      Wyniki indywidualne

      I miejsce – Franciszek Brandt  SP 6  3a

      II miejsce Barbara Zadrożna SP 6 3a

      III miejsce Aleksandra Kelich SP6 3c

      Szkoła Podstawowa nr 1 była również organizatorem XI Miejskiego Konkursu Plastycznego       
      ,, Bezpieczeństwo w oczach ucznia”.

      III miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Tymoteusz Koper  z klasy 3a

      Uroczyste wręczenie pucharu, nagród i podziękowań odbędzie się 6 czerwca o godz. 17.00 w auli SP 1.

      Gratulujemy zwycięzcom !!!

      B. Sielecka

         

     • 09.05.2018--- Zdrowe drugie śniadanie.

     • Uczniowie klasy 1c, w środę 9.05.2018r. wspólnie z paniami z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile przygotowali dla siebie i gości drugie śniadanie. Na początku uczniowie przypomnieli zasady bezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać przy takich działaniach. Następnie po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy podjęli działania związane z przygotowaniem posiłku.  Dzieci z pomocą Seniorek smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek uczniowie kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o estetykę przygotowanego posiłku. Dzieci i Seniorki poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.

      B.Foszcz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 20.05.2020--- KILOMETRY DLA HANECZKI
  • 24.01.2020 --- INFORMACJE O ZIMOWISKU.
  • 23.01.2020--- „Puchatki” z Przedszkola nr 18 z wizytą w naszej szkole .
  • 23.01.2020 --- SALE SPOTKAŃ Z RODZICAMI
  • 21.01.2020---Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1
  • 21.01.2019 --- SKRÓCONE LEKCJE W ŚRODĘ.
  • 09.01.2020--- DRZEWO ŻYCIA DLA RWANDY
  • 27.12.2019--- Świąteczny dar naszych serc. Paczka dla potrzebujących seniorów.
  • 27.12.2019--- Pomocnicy Świętego Mikołaja.
  • 21.12.2019 --- CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA.
  • 09.12.2019--- Listy Św. Mikołaja...
  • 14.12.2019--- Wigilia Miejska