• 23.03.2018 --- II miejsce SP 6 w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt !

     •      Gospodarzem Igrzysk Młodzieży Szkolnej Rejonu Pilskiego SZS "Wielkopolska" 2017/2018 w Piłce Siatkowej Dziewcząt w bieżącym roku była Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile.

            Zawody te odbyły się 23.03.2018 w których uczestniczyło 6 najlepszych drużyn ościennych powiatów-Skoki, Złotów, Chodzież, Trzcianka oraz dwa zespoły z Piły. Na dwóch salach rozegrane zostały spotkania  eliminacjyjne, z których do ścisłego finału trafiły 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.

      Nasza ekipa wraz z zespołem ze Szkoły Podstawowej w Skokach awansowała do puli finałowej.

          Pierwszym Naszym rywalem półfinałowym była reprezentacja SP 2 Piła (dawne Gim 5 Piła) z którym spotykałyśmy sie już dwa razy we wczesniejszych eliminacjach powiatowych. Niestety wówczas choć minimalnie Nasz zespół przegrywał. Tym razem jednak Nasze dziewczyny były bardzo skoncentrowane, co zaoowocowało zycięstwem (2:0). Czekałyśmy więc na drugiego finalistę. Okazał się nim zespół z Trzcianki, który wygrał swój półfinał z zespołem  ze Skoków (2:0).

         Spotkanie fiałowe dostarczyło wielu emocji. Obie drużyny walczyły o każdą piłke. Pierwszego seta wygrałyśmy, do pełni szczęścia brakował jeszcze jeden  wygrany set. Niestety w kolejnym secie uległyśmy drużynie z Trzcianki. W ostanim secie obie reprezentacje grały punkt za punkt. Mecz zakończył się wygraną szkoły z Trzcianki (15:13) i one awansowały do Mistrzostw Wojewówdztwa Wlkp. Nasz zespół zająl 2 miejsce w Mistrzostwach Rejonu.

      Gratulujemy !!!!

       

      Skład zespołu:

      Gawin Martyna

      Brend Maria

      Kordyś  Weronika

      Podpora Amelia

      Kurkiewicz Martyna

      Rajewska Julia

      Pańczak Agata

      Kitzmann Daria

      Sawicka Julia

      Genderka Ewelina

      Opiekun zespołu i autorka tekstu - Dorota Zaleska.

      Zdjęcia: Nadia Michalska.

     • 22.03.2018 --- Turniej matematyczny "KOLOROWA MATEMATYKA"

     • 22 marca odbyły się turnieje matematyczne pt. KOLOROWA MATEMATYKA dla uczniów klas 4 i 5 szkoły podstawowej.

      Klasy, przez ostatnie dwa tygodnie, przygotowywały się do turniejów wraz z wychowawcami, tworząc  wiersze i plakaty: klasy 4 o wylosowanej figurze geometrycznej, natomiast klasy 5 o ułamkach zwykłych, czworokątach i cechach podzielności. Podczas turniejów uczniowie rozwiązywali wiele zadań, między innymi rachunkowych i związanych ze skojarzeniami matematycznymi.

      Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie, wykazały się nie tylko  wiedzą matematyczną, ale również pomysłowością. Tego dnia uczniowie włożyli ubrania w wiosennych kolorach.

      Spośród klas 4 najlepsza okazała się 4b. W klasach 5 rywalizacja była bardzo zacięta, przewagą 0,5 pkt. wygrała 5c.

      Turnieje zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy IIa gimnazjum: Martynę Dubicką, Wiktorię Hliwę, Martę Kulawik, Krzysztofa Lewandowskiego, Julię Nowacką, Igę Nowak i Zofię Walot, pod opieką pani Moniki Małeckiej-Wiese , w ramach projektu edukacyjnego „Czy matematyka może być ciekawa?”.

      Opracowała: Monika Małecka-Wiese

     • 22.03.2018 --- Kolejny sukces Alicji Tyrańskiej w konkursie!

     • Dnia 22.03.2018 odbył się międzyszkolny konkurs z języka angielskiego i niemieckiego, organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Pile, w którym wzięło udział czterech uczniów naszej szkoły.

      W części z języka angielskiego reprezentowały nas:
      Alicja Tyrańska IId i Weronika Guss IIIa

      a w części z języka niemieckiego reprezentowali nas:
      Kevin Seipel IIa i Zuzanna Piechocka IIIa

      Miło mi poinformować, że Alicja Tyrańska zdobyła zaszczytne WYRÓŻNIENIE w tym właśnie konkursie i dodam również, iż jest to pierwsza w ogóle nagroda zdobyta przez ucznia naszej szkoły w PWSZ w Pile. 


      Alu, wielkie brawa i gratulacje. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziesz chciała również reprezentować naszą szkołę :)

      Hanna Podemska

     • 21.03.2018--- Spotkanie z ekologią.

     • Dnia 21 marca 2018 r. z okazji  Pierwszego Dnia Wiosny klasa 3b wybrała się
      do Inwest Parku na zajęcia z edukacji ekologicznej przygotowane przez
      Związek Międzygminny PRGOK . Tematem spotkania była ,,Segregacja śmieci”
      .

      Specjaliści do spraw ochrony środowiska i gospodarki odpadami Pani Jolanta Borkowska i Pan Krzysztof Oleksy  przypomnieli jak należy prawidłowo segregować odpady, a także jak dbać o otaczające nas środowisko. Dzieci zapoznały się również z pojęciem recyklingu, dowiedziały się dokąd zmierzają segregowane odpady oraz w jaki sposób wykorzystywane są powtórnie.  Spory entuzjazm wśród uczniów wywołało segregowanie odpadów zgromadzonych na środku sali oraz wykonanie dekoracyjnego słoiczka z  kolorowym piaskiem.

      Na koniec  zajęć uczestnicy spotkania otrzymali magnesy  zawierające najistotniejsze informacje dotyczące segregacji odpadów.

      Magdalena Kozłowska

     • 21.03.2018--- NAJLEPSZE W PILE!

     • 21 marca br. uczennice klas pierwszych: Liliana Stempowska (1a),Roksana Jopek (1b) oraz Zuzanna Janowska (1c) wzięły udział w V Miejskim Konkursie Plastycznym „Pierwszaki witają wiosnę” .

      Konkurs objęty był patronatem Prezydenta Miasta Piły i odbył się
      w Szkole Podstawowej nr 11. Zadaniem dziewczynek było namalowanie wiosny, używając jedynie mokrych pasteli.  Mimo iż konkurencja była spora (w konkursie brały udział reprezentacje pierwszych klas z prawie wszystkich pilskich podstawówek), nasze uczennice spisały się na medal i zdobyły I miejsce!  Dziewczynki do konkursu przygotowały:
      p. B. Foszcz oraz p. J.Siekiera.

       

     • 17.03.2018 --- Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

     •      17.03.2018 r. dobiegły końca Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze reprezentantki rozegrały w trakcie tych zawodów wiele spotkań, zaczynając od turnieju w SP 11 Piła. Tam rozegrały swoje mecze z reprezentacją SP11 oraz SP 3 Piła. Kolejny etap to spotkania z zespołem SP 2 Piła oraz drużyną z Osieka. Tą próbę nasze zawodniczki przeszły również pomyslnie. Tym sposobem dotarły do puli finałowej rozgrywek, w której znalazły się równiez zespól SOS SP 5 Piła, SOS SP 2 Piła, SP 11 Piła.

            W półfinale druzyna  SP 6 pokonała zdecydowanie wyzej notowana druzynę SP 5 Piła, dzięki czemu trafiły do ścisłego finału zawodów. Tam spotkały sie z ekipą SOS SP 2 Piła i po bardzo emocjonujacym spotkaniu (25:23,25:20) uległy lepiej dysponowanej tego dnia druzynie dawnego GIM 5, zajmujac II miejsce w MIstrzostwach Powiatu. Miejsce to jest premiowane do rozgrywek rejonowych, które odbedą się 23.03.2018 r.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za Nasze dziewczyny.

      Skład druzyny:

      Kordyś Weronika, Roksana Więckowska, Gawin Martyna, Kurkiewicz Martyna, Genderka Ewelina, Podpora Amelia, Julia Rajewska, Julia Sawicka, Bernd Maria, Kietzmann Daria.

      Opiekun zespołu oraz autorka artykułu - Dorota Zaleska.

      Zdjęcia: Weronika Kordyś oraz Martyna Kurkiewicz.

     • 17.03.2018 --- NASZA SZKOŁA PIERWSZA W POWIECIE !!!

     •         W Szkole Podstawowej nr 2  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Stawką był awans na zawody rejonowe. Podopieczni R. Justynowicz mieli do pokonania sześć drużyn i nie sprawiło im to najmniejszego problemu w żadnym spotkaniu nie stracili nawet seta, wyniki wygranych setów mówią same za siebie i pokazują poziom naszej drużyny. SP 6 –SP 11 25:06  25:9, SP6-SP Białośliwie 25:12 25:9, SP 6 –SP 4 25:13 25:11, FINAŁ  SP6- SP2 25:10 25:14.

      Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za naszych siatkarzy :):):)

      Skład chłopców :

      Tymoteusz Stasiuk

      Mikołaj Kamiński

      Wojciech Eljasz

      Mikołaj Witulski

      Mateusz Mierzwa

      Gracjan Baranowski

      Oliwer Rożnowski

      Mateusz Jerzakowski

      Dawid Kajzderski

      Wiktor Miszczykowski.


      Artykuł i zdjęcia opracował: Rafał Justynowicz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych