• 28.02.2018--- Kartka dla Emilki

     • W styczniu klasa 1c wraz z klasą 3d brała udział w akcji ,,Piszemy kartkę urodzinową do Emilki”. Dziewczynka jest osobą niepełnosprawną i siostrą jednego z uczniów klasy pierwszej - Juliana Strzelca.  

      Dzieci bardzo chętnie i ambitnie podeszły do tematu. Wspólnie z rodzicami zakupiły i przyniosły kartki urodzinowe oraz znaczki na koperty. Były również dzieci, które zrobiły kartkę  do Emilki same. Uczniowie kartki wypisali
      w klasie, ozdobili kolorowymi serduszkami i przykleili karteczki z adresem. Obie klasy wybrały się na pocztę w celu wysłania przygotowanych kartek urodzinowych
      do dziewczynki. Wszystko było przygotowane w formie niespodzianki więc rodzice oraz Emilka nie wiedzieli, że przyjdzie do nich, aż tyle kartek z pięknymi życzeniami. Wspólnie z klasą 3d wysłaliśmy około 40 kartek. Od rodziców Juliana i Emilki wiem,
      że sprawiliśmy całej rodzinie ogromną niespodziankę, ponieważ nie spodziewali się tak ogromnej liczby korespondencji. Rodzice Emilki w podziękowaniu za dostarczenie tylu emocji i wzruszeń przygotowali dla dzieci z obu klas słodki poczęstunek w postaci pysznych cukierków.    Podczas wyjścia na pocztę  dzieci rozmawiały również, na temat bezpiecznego przejścia przez ulicę i o tym, jak należy się zachować podczas spaceru.

      B.Foszcz

     • 27.02.2018 --- SUKCES NASZEGO PODOPIECZNEGO

     •         Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu powołał naszego ucznia Wojciecha Przybylskiego do Kadry Województwa Wielkopolskiego. Zgrupowanie kadry odbyło się 11.02-18.02 w Pniewach gdzie zawodnicy przygotowywali się do nadchodzących rozgrywek. Wojtek jest uczniem klasy sportowej II c prowadzonej przez Pana R. Justynowicza, a na co dzień trenuje w pilskim klubie Joker.

      Gratulujemy!

      Artykuł opracował: Rafał Justynowicz.

     • 23.02.2018--- projekt klasy 2b "Kompetencje na szóstkę".

     • W okresie od grudnia 2017 do końca lutego 2018 klasa 2b realizowała program w ramach Fundacji Uniwersytet Dzieci. Program nosił tytuł „Kompetencje na szóstkę”. 

      W ramach programu były rozwijane:

      • kompetencje społeczne uczniów  (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość);
      • umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania;
      • wszechstronny rozwój osobowy i społeczny (komunikacja i współpraca w grupie, nawiązywanie relacji, realizacja wspólnego projektu).

      Zrealizowane zostały następujące tematy:

      JAK ROZWIJAMY MYŚLENIE?

      JAK ROZWIJAMY WYOBRAŹNIĘ?

      JAK WSPÓLNIE ZAPRACOWAĆ NA SUKCES?

      DLACZEGO STATEK PŁYWA?  \

      JAK ZBUDOWAĆ RAKIETĘ KOSMICZNĄ?

      Tematy zrealizowane z udziałem studenta Politechniki Poznańskiej, pasjonata lotnictwa.

      WODA I POWIETRZE.

      Temat zrealizowany z udziałem studentek Politechniki Poznańskiej.

      Na zajęciach uczniowie przede wszystkim pracowali w zespołach kilkuosobowych, dobieranych w różny sposób – losowo lub na zasadzie dobrowolnego wyboru. Uczestnicy zajęć wyciągali wnioski z doświadczeń, prezentowali ciekawe skojarzenia, szukali pomysłów na rozwiązywanie różnorodnych problemów. Doszli do wniosku, że bez myślenia nie byłoby postępu i rozwoju ludzkości. Podczas wszystkich zajęć wykonali mnóstwo doświadczeń. Ciekawe były doświadczenia z umieszczaniem różnorodnych przedmiotów w misce wypełnionej wodą. Dzieci wysuwały trafne wnioski od czego zależy szybkość „zatonięcia” przedmiotów: od powierzchni, ciężaru, rodzaju materiału, z którego wykonany jest przedmiot. Uczniowie bardzo zainteresowali się doświadczeniem polegającym na dmuchaniu w  kartkę papieru; bezbłędnie określili, że w poruszaniu się żaglowców duże znaczenie mają siła i kierunek wiatru. W bardzo przystępny sposób została wyjaśniona dzieciom trzecia zasada dynamiki Newtona oraz prawo Archimedesa. Dzieci poznały również ich sylwetki. Doświadczenia z wodą wyjaśniły znaczenie wielu trudnych pojęć, m.in. gęstość cieczy, napięcie powierzchniowe wody. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą jednego z dwóch głównych składników powietrza - tlenu. Podczas wspólnej zabawy i nauki były rozwijane: naturalna ciekawość poznawcza uczniów oraz umiejętność współpracy w zespole.

      Opracowanie:

      Małgorzata Kurowska

     • 23.02.2018---Makey Makey w mojej klasie czyli jak podłączyć ucznia do prądu?

     •  

      Nauczycielka Aleksandra Schoen-Kamińska oraz jej wychowankowie z klasy IIa kolejny raz dowiedli, że nowoczesne technologie są wielkim sprzymierzeńcem edukacji. Sprawiają, że zajęcia stają się niezwykle atrakcyjne i motywują uczniów do pracy. Tym razem stało się to dzięki niewielkiej płytce.

       

      Dzieci „podłączały się do prądu” i nikomu nic się nie stało! Wykorzystaliśmy na lekcjach płytkę Makey Makey. To cudowny wynalazek, oparty na prostym obwodzie zamkniętym. Aby za jego pomocą uzyskać dźwięk, musimy zamknąć obwód elektryczny, łącząc podłużny styk, umieszczony w dolnej części płytki (oznaczony słowem “earth”) z jednym z sześciu styków oznaczonych symbolami strzałek, słowami “space” i “click”. Możemy to zrobić na kilka sposobów: łącząc styk “earth” z dowolnym innym stykiem przy pomocy kabelka (np. dołączonego do Makey Makey kabla z tzw. krokodylkami, który można przyczepiać do dowolnych przedmiotów), dotykając styku “earth” i dowolnego innego styku - wtedy nasze ciało staje się przewodnikiem elektrycznym i zamyka obwód, łącząc ze sobą te dwa sposoby - np. jedną ręką dotykamy styku “earth”, a drugą dotykamy kabelka, podpiętego do któregoś z pozostałych styków, do kabelka może być podłączony dowolny inny przedmiot, który choć w niewielkim stopniu przewodzi prąd - np. łyżka, banan, kawałek folii aluminiowej, ciastolina itp. - wówczas, dotykając drugą ręką tego przedmiotu (pierwszą ręką wciąż dotykamy styku “earth”), również zamykamy obwód elektryczny. W ten sposób badaliśmy, który z przedmiotów przewodzi prąd i może być instrumentem muzycznym. Makey Maky podłączaliśmy do aplikacji pianino, do programu soundplant oraz do zbudowanego instrumentu w scratchu. Graliśmy proste utwory oraz rytmy na bananach, żelkach, łyżeczkach, cukierkach. Mnóstwo nauki i zabawy!!! Filmy z zajęć można obejrzeć na naszej stronie internetowej TABLEUCZEK.  Zapraszamy do ich obejrzenia.

     • 27.01.2018 --- Mistrzostwa Piły w Piłce Siatkowej Chłopców klas VII

     • 27 stycznia zostały rozegrane zawody w piłce siatkowej o mistrzostwo Piły chłopców klas VII.

      Do rywalizacji stanęło 8 pilskich szkół. Zostały one podzielone na 2 grupy. I grupa – SP 2, SP 7, SP 12, SP 3 rozegrała swój turniej 20.01.2018r. Z grupy tej do turnieju finałowego awansowały drużyny SP 2 i SP 12. 27.01.2018r.odbył się drugi turniej eliminacyjny, w którym udział wzięły szkoły SP 4, SP 6, SP 11, SP 5. Tutaj zwycięzcami okazały się ekipy SP 6 i SP 4.

      W tym samym dniu rozegrany został również turniej finałowy. W I półfinale zwyciężyła SP 2 pokonując SP 4 z wynikiem 2-0. W II półfinale SP 6 pokonała SP 12 z wynikiem 2-1. Po bardzo emocjonujących pojedynkach półfinałowych przyszedł czas na ścisły finał. W meczu o III miejsce spotkały się zespoły SP 4 i SP 12. Z konfrontacji tej zwycięsko wyszła SP 4. W walce o pierwsze miejsce zagrali SP 2 i SP 6.W tym meczu lepszą była pilska „Dwójka”, która wygrała cały turniej i zasłużenie zdobyła złoty medal. Nasza drużyna SP 6 zajęła 2 miejsce.

      Mecz mógł się podobać. Był wyrównany, pełen zwrotów akcji i do samego końca trzymający w napięciuUczniowie klasy sportowej VII-A potwierdzili swoje wysokie umiejętności siatkarskie. Serdecznie gratulujemy chłopakom zdobycia II miejsca w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Piły w Piłce Siatkowej.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Cebula Adam, Przydacz Konrad, Politycki Martin, Mienkiewicz Miłosz, Kamiński Mikołaj, Parecki Martin, Gładych Hubert, Mercik Mateusz, Mitrus Michał)

      Opiekun zespołu – Irina Starzyńska

      Artykuł i zdjęcia opracowała: Irina Starzyńska

     • 09.02.2018 --- KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRÓBNYCH EGZAMINÓW

     • Aby otworzyć plik PDF harmonogramu, kliknij KOMUNIKATY po prawej stronie

     • 27.01.2018 --- KONKURS KOLĘD I POEZJI BOŻONARODZENIOWEJ - 2018 „ZWIASTUJĘ WAM RADOŚĆ WIELKĄ”

     • W sobotę 27 – stycznia – 2018 .r odbył się KONKURS KOLĘD I POEZJI BOŻONARODZENIOWEJ - 2018 „ZWIASTUJĘ WAM RADOŚĆ WIELKĄ” zorganizowany przez Świetlicę „U Wspomożycielki” przy parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile.

      W turnieju uczestniczyli soliści, duety i zespoły, których zadaniem było wykonać polską kolędę, pastorałkę lub wiersze bożonarodzeniowe naszych poetów. Część konkursowa zakończyła się wspólnym kolędowaniem uczestników i osób znajdujących się na widowni.

      Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 4 lutego 2018 podczas Mszy Św. o godzinie 1200.

      Uczennice z naszej szkoły otrzymały nagrody:

      • II miejsce w kategorii solista - Barbara Zadrożna z klasy 3a,
      • wyróżnienie w kategoriach solista i duet - Klaudia Łaszcz z klasy 4b.

      Nagrodzonym gratulujemy!

      Opracowała: Zdzisława Rzeczycka

       

     • 01.02.2018 --- "Europa da się lubić"

     • Uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w turnieju  „Europa da się lubić”. Była to okazja do pogłębienia wiedzy o krajach europejskich, ich geografii, tradycji, zwyczajów, osobliwości, kultury, tradycyjnych kuchni a także ciekawostek ... a wszystko oczywiście w myśl hasła: „Europa da się lubić”.

      Każda z klas wylosowała jeden kraj europejski (Polska, Anglia, Włochy, Francja, Niemcy) i mogła pochwalić się swoją wiedzą i zdolnościami przygotowując prezentację, scenkę obyczajową, taniec lub piosenkę oraz potrawy. Jedną z konkurencji był również quiz wiedzy dotyczący znajomości prezentowanych krajów.

      Wszystkie konkurencje odbywały się pod czujnym okiem jury w skład którego wchodzili: pani wicedyrektor Aldona Ostachowicz, pani Anna Witkowska – nauczycielka języka angielskiego oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Zuzanna Piechocka. Całą imprezę poprowadził jak zwykle niezawodny w roli konferansjera – pan Piotr Gorzelak


      Wszystkie konkurencje wypadły naprawdę ciekawie a uczniowie klas II gimnazjum wykazali się nie tylko wiedzą na temat krajów Europy ale także pomysłowością i kreatywnością a co niektórzy ujawnili swoje talenty sceniczne i kulinarne. 
      Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje, przewodnicząca jury – pani wicedyrektor Aldona Ostachowicz podsumowała cały turniej i ogłosiła wyniki:

      • I miejsce zajęła klasa IID
      • II miejsce – klasa IIC
      • III miejsce  - klasa IIE
      • Klasy IIA i IIB otrzymały wyróżnienia.

      Bawiliśmy się świetnie bo …Europa da się lubić! :-)

      Opracowała: Anna Strugarek

     • 20.01.2018 --- I Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców r. 2004-2002

     • Obecny rok szkolny „po reformie” odmienił trochę kalendarz rozgrywek siatkarzy. Prócz tradycyjnej „powiatówki” swoje turnieje rozgrywać będą uczniowie klas 7. Oddzielny event zorganizowany został dla uczniów klas 2 gimnazjum. Docelowe reprezentacje - w założeniu – klasy 3 gim - swoje turnieje rozpoczęły sobotą 13 stycznia. Tego dnia swoje mecze rozegrała grupa A. W tym układzie gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile (byłe Gim 5), a prócz nich – SP12 Piła, SP3 Piła oraz SP7 Piła, która nie pojawiła się w dniu zawodów. Tę grupę wygrali chłopcy z SP2, których opiekunem jest p. Jacek Piechota. Drugie miejsce dla drużyny z SP12.

      Grupa B to ekipy z SP6 Piła (byłe ZS3), SP11 Piła (byłe ZS2), SP Wysoka i SP5 Piła (byłe Gim 4). Turniej odbył się 20 stycznia w hali SP11. Rozgrywki tej grupy można nazwać „siatkarską demolką”. Spotkania z Wysoką (opiekun – p. Jacek Zapiec) i SP5 (opiekun – p. Marcin Skiba) zakończyły się szybkimi 2:0. Trochę większy opór postawili gospodarze, w tym roku prowadzeni przez p.Grzegorza Przewoźniaka. Jednak i w tym przypadku drużyna prowadzona przez p.Ireneusza Gondka kontrolowała przebieg spotkania wygrywając 2:0, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie B. O ogromnej przewadze naszych chłopców niech świadczy fakt, że w spotkaniu z SP5 (Gim 4) przeciwnik zdobył pierwszy punkt przy stanie 19:0 i to był punkt zdobyty po naszym błędzie… Chłopcy z aktualnego rocznika powtórzyli rekord setowy sprzed kilku lat – 25:2, ale tamten był trochę innego kalibru, ponieważ zdobyty w 3 etapie rozgrywek – Finale Powiatu przeciw ZS2 – drużynie dużo silniejszej od tegorocznej… Żeby nie było tak kolorowo – momentami zdarzały się chłopakom akcje o „obniżonej koncentracji”. W kontekście kolejnych etapów rozgrywek mamy jeszcze sporo do zrobienia…

      K’woli ścisłości wspomnę o wynikach grupy C – w 100% powiatowej. Utworzyły ją: Osiek, Wyrzysk, Łobżenica oraz Białośliwie. Gospodarzem był Osiek i to on wygrał tę grupę; Wyrzysk zajął 2 miejsce, a Łobżenica trzecie.

      Do drugiej rundy awansowały dwie pierwsze drużyny z gr A i trzy pierwsze z grup B i C. Według klucza – gr 1 – 1A, 2B, 1C, 3B oraz gr 2 – 2A, 1B, 2C i 3C. Przekładając to z naszego na nasze – grupę A utworzyły – SP2 Piła (gospodarz), SP11 Piła, SP Osiek i SP Wysoka, natomiast grupę B – SP12 Piła (gospodarz),  SP6 Piła, SP Wyrzysk i SP Łobżenica. W/w grupy swoje turnieje muszą rozegrać do 31 stycznia 2018 r. O wynikach poinformuję na łamach naszej www. Do finałowej – 3 rundy awansują dwie pierwsze drużyny.

       

      Artytkuł opracował: Ireneusz Gondek.

     • 06.02.2018--- Apel podsumowujący I semestr dla klas I-III

     • 5 lutego odbył sie apel podsumowujacy I semestr nauki w roku szkolnym 2017/2018.

       

      Kilka danych:

      • naukę w klasach I-III pobiera 198 uczniów, w tym 95 dziewcząt oraz 103 chłopców
      • frekwencja wszystkich uczniów wyniosła 92,66% 

      100% frekwencji w I semestrze uzyskali:

      Kuszpińska Sara  kl. 1b

      Janowska Zuzanna kl. 1c

      Kozieł Wojciech  kl. 1c

      Szmyt Milan  kl. 1c

      Kołodziejczyk Maja  kl. 1c

      Chyłek Mateusz   kl. 2a

      Kopczyński Oliwier  kl. 2a

      Perek Katarzyna   kl. 2a

      Bekierska Helena  kl. 2b

      Graczew Nikola  kl. 2b

      Furman Anna  kl. 3a

      Kosiniec Julia  kl. 3a

      Pankau Helena  kl. 3a

      Piwowarczyk Jakub  kl. 3a

      Góra Wiktoria kl. 3b

      Mokras Maciej  kl. 3b

      Szameto Zuzanna  kl. 3b

      Szweda Tomasz  kl. 3b

      Nadskakuła Amelia kl. 3c

      Wawrzyńczak Maja  kl. 3b

      Wszyscy ww. uczniowie otrzymali dyplomy z gratulacjami ;). 

       

      • Uczniowie wyróżniający się w nauce:

      a) w klasach pierwszych 29 uczniów, czyli 41,43%;

      b) w klasach drugich 15 uczniów, czyli 34,09%,

      c) w klasach trzecich 25 uczniów, czyli 29,76%.

      Łącznie uczniów wyróżniających się w nauce jest 69, co stawnoi 35%.

       

      Podczas apelu wręczono nagrody laureatom następujących konkursów:

      "Szkolny konkurs recytatorski"- organizowany przez p.T.Zapolską oraz p.M.Kozłowską.

      "Kartka bożonarodzeniowa"- organizowany przez p.A.Łogłozę.

      "Szopka bożonarodzeniowa"- organizowany przez p.S.Chyłę.

      "Magia świąt"- organizowany przez p.A.Madej.

       

      Apel poprowadziła pani wicedyrektor Małgorzata Strzelecka.

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
    • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
    • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
    • 764-23-33-770
  • Galeria zdjęć

   • 20.05.2020--- KILOMETRY DLA HANECZKI
   • 24.01.2020 --- INFORMACJE O ZIMOWISKU.
   • 23.01.2020--- „Puchatki” z Przedszkola nr 18 z wizytą w naszej szkole .
   • 23.01.2020 --- SALE SPOTKAŃ Z RODZICAMI
   • 21.01.2020---Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1
   • 21.01.2019 --- SKRÓCONE LEKCJE W ŚRODĘ.
   • 09.01.2020--- DRZEWO ŻYCIA DLA RWANDY
   • 27.12.2019--- Świąteczny dar naszych serc. Paczka dla potrzebujących seniorów.
   • 27.12.2019--- Pomocnicy Świętego Mikołaja.
   • 21.12.2019 --- CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA.
   • 09.12.2019--- Listy Św. Mikołaja...
   • 14.12.2019--- Wigilia Miejska