• 20.12.2017 --- Wycieczka do Zdrojowej Góry

     • 20 listopada grupa uczniów klas V i VI ponownie zawędrowała do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.


      Tym razem tematem spotkania była praca leśnika i leśniczego, a przy okazji uczniowie zapoznali się z zajęciami myśliwego. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się (ku ich wielkiemu zaskoczeniu), że nie orzeł przedni, a bielik – ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, jest symbolem naszego państwa.


      Tradycyjnie już podziwiali pokaźną wystawę spreparowanych okazów zwierząt, wśród nich takie, które mają ponad 100 lat.

      Na koniec spotkania obejrzeli bardzo ciekawy film o pracy leśniczego.
      Marlena Wesołowska
     • 20.12.2017 --- III Seminarium i Konkurs MATEMATYCZNE LABORATORIUM KULTURY – UAM Poznań

     • 18 grudnia po raz trzeci uczniowie SP6 wzięli udział w konkursie „Matematyczne Laboratorium Kultury”, które organizuje Wydział Studiów Edukacyjnych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pięknych wnętrzach Centrum Kultury „Zamek” odbył się konkurs dla uczniów i seminarium naukowe dla nauczycieli. Uczennice naszej szkoły – Martyna Bąk i Malwina Pienierska z klasy 6a oraz Amelia Biecka z klasy 6b zdobyły 21 punktów i bardzo niewiele zabrakło im do miejsca na podium. Pytania dotyczyły m.in. Twierdzenia Talesa i Pitagorasa i, jak niektórzy pewnie zauważyli, przerabia się je dopiero pod koniec gimnazjum. Tym bardziej należą się duże brawa dla dziewcząt!

      W części seminaryjnej przeznaczonej dla nauczycieli wysłuchałam ciekawych referatów dotyczących TI i roli programowania we współczesnej edukacji. Na zakończenie Laboratorium uczniowie poznańskich szkół przedstawili ciekawe sposoby szybkiego liczenia. Ta część zdecydowanie przypadła do gustu młodym matematykom, którzy żywiołowo reagowali na pytania i wystąpienia rówieśników.

      Wyjazd do Poznania był dla uczennic świetną okazją do poznania ciekawych ludzi, nowych inspirujących matematycznych zadań, historii złamania szyfru Enigmy oraz najważniejszych zabytków centrum miasta. Tradycyjnie już, zrobiliśmy zdjęcie przy pomniku Adama Mickiewicza - patrona Uniwersytetu w Poznaniu.

      Z matematycznym pozdrowieniem - Beata Krutel

     • 16.12.2017 --- VII Gwiazdkowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

     • 16.12.2017 nasza szkoła była gospodarzem już VII z kolei Gwiazdkowego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt.

      Do zawodów zgłosiło się 10 ekip z pilskich podstawówek, co stanowiło, że w zawodach uczestniczyło 40 młodych adeptek piłki siatkowej.

      Turniej rozgrywany był na małych boiskach w składach 3 osobowych plus rezerwowa. W trakcie turnieju rozegraliśmy 38 spotkań w formule; każdy z każdym. Emocji było dużo, zespoły walczyły o każdy mały punkt, co było istotne do ostatecznego wyłonienia zwycięzcy zawodów.

      Pierwsze miejsce zajął zespół SP5, drugie SP12, natomiast najniższy stopień podium należał do drużyny SP2 Piła.W turnieju brały również udział dziewczyny z SP4 i SP6 Piła.

      Wszystkie ekipy otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki, które ufundował Komitet Rodzicielski naszej szkoły. Dziękujemy!

      Organizatorem turnieju była pani Dorota Zaleska

     • 16.12.2017 --- VI Miejski Konkurs SUDOKU

     • 13 grudnia 2017roku w naszej szkole odbył się VI Miejski Konkurs SUDOKU dla gimnazjalistów. Patronat nad konkursem objął Pan Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

      W konkursie wzięły udział po trzy osoby z sześciu szkół. Uczestnicy otrzymali po trzy diagramy o różnych stopniach trudności i musieli rozwiązać je w jak najszybszym czasie. Punkty zdobyte przez uczniów danej szkoły były sumowane i decydowały o miejscu całej grupy.

      Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Czas zadecydował, że tytuł „Mistrz Sudoku 2017” otrzymała Wiktoria Figiel – Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, II –Błażej Bronszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2, III – Kacper Iwicki ze Szkoły Podstawowej nr 11. Tytuł najlepszej drużyny zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie Aleksandra Baranowska, Gabriela Janus, Błażej Bronszkiewicz.

      Dyplomy i nagrody laureatom wręczył pan Paweł Jarczak–Wice Przewodniczący Miasta Piły, oraz pani Aldona Ostachowicz – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile.Fundatorami nagród byli: BIURO PREZYDENTA M. PIŁY oraz Rada Rodziców SP nr 6.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu  i ich opiekunom.
      Imprezę przygotowały nauczycielki matematyki Małgorzata Malczewska, Hanna Słodowicz i Anna Wolska (doradca metodyczny).

     • 10.12.2017 --- Współpraca z Publicznym Przedszkolem nr 18 w Pile

     • W szkolnym roku 2017, klasa 3d SP nawiązała ścisłą współpracę z zaprzyjaźnionym Publicznym Przedszkolem nr 18 w Pile.Współpraca nasza polega na cyklicznych spotkaniach, których celem jest wspólna integracja, adaptacja do środowiska szkolnego, przybliżenie pozytywnej atmosfery, jaka panuje w naszej szkole. Spotkania te pozwolą u dzieci w wieku przedszkolnym na zmniejszenie obaw, mieszanych emocji, a także strachu, gdy rozpoczną edukację już na etapie szkolnym.

      W miesiącu październiku nasza klasa zorganizowała dla naszych milusińskich kasztanowe warsztaty.Wspólne tworzenie, wymiana pomysłów, kreatywność dzieci oraz przemiła atmosfera zaowocowała na stworzeniu przeróżnych stworków, ludzików oraz budowli, które można prześledzić w naszej galerii.

      W miesiącu listopadzie gościliśmy w przedszkolu. Tematem spotkania było rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci.Uczniowie przygotowali, a następnie czytali naszym młodszym kolegom opowiadania o przygodach zwierząt. Nasi milusińscy z wielkim zaciekawieniem i uwagą słuchali opowiadań, czego dowodem były wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.

      Kolejne spotkanie odbędzie się w naszej szkole na naszym wspaniałym „Koncercie kolęd”, w którym nasze przedszkolaki również będą brały udział i zaprezentują kolędę. Do zobaczenia…

      Katarzyna Adamczyk

     • 07.12.2017 --- Runda Mikołajkowa

     • To już niejako tradycja naszej szkoły - runda andrzejkowa, mikołajkowa bądź walentynkowa. Tym razem klasy trzecie podjęły wyzwanie i zmierzyły się z zadaniami związanymi z postacią Mikołaja i tym wszystkim, co towarzyszy najpiękniejszym świętom w kalendarzu.

      Był zatem Mikołaj w muzycznej odsłonie - rockman, techno, hip hop i pop. Nie sposób było się nie śmiać, ale też o to w tej zabawie chodzi.

      Drugie zadanie to playback, a tym razem należało przygotować świąteczną piosenkę. Nie zabrakło „Last Christmas” z repertuaru grupy Wham czy Mariah Carey i jej „All I Want For Christmas Is You”.

      Trzecim zadaniem była scenka związana z przestrzeganiem zasad BHP przy odpalaniu fajerwerków czy odpowiednie zachowanie na zamarzniętym jeziorze.Pozwólcie mi w tym miejscu na subiektywną ocenę, ale pani Zdzisława Rzeczycka dała tu prawdziwy show. Lepszego inspektora BHP nie znam.

      Ostatnim zadaniem był quiz, oczywiście związany ze świętym Mikołajem. Klasy mogły zaprosić do wspólnej zabawy nauczycieli, za udział których otrzymywali 1 dodatkowy punkt. Najwięcej punktów otrzymała klasa III a, na drugim miejscu uplasowała się klasa IIIb, a klasy III d i IIIf zajęły trzecie miejsce. Impreza została przygotowana przez opiekunki SU – panie: Mariolę Nowek, Małgorzatę Malczewską i Wiolettę Piotrowską.

      Dziękujemy wychowawcom i uczniom za zaangażowanie i podjęcie wyzwania. Pamiętajmy, że to okazja do dobrej zabawy, a nie zaciętej rywalizacji. A ci, których zabrakło, niech żałują, że nie zobaczyli aktorskich talentów niektórych nauczycieli naszej szkoły. 

       

      Wioletta Piotrowska

     • 06.12.2017 --- Apel Mikołajkowy

     • 6 grudnia, mikołajkowym apelem, rozpoczęliśmy w naszej szkole okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum, pod kierunkiem pań - Edyty Więch i Wioletty Piotrowskiej, przygotowali krótki przegląd takich zachowań, które zasługują, zdaniem Świętego Mikołaja, na prezent. Pamiętać należy także o tym, że święta to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim atmosfera, którą  tworzymy wszyscy. Nie mogło jednak zabraknąć Mikołaja i słodkich prezentów, które ten otrzymał od Rady Rodziców naszej szkoły i przekazał uczniom.

      Podczas apelu mogliśmy wysłuchać świątecznych piosenek w wykonaniu m.in. Ady Grubich, Darii Badzińskiej i Gabrieli Bazimierowskiej, którym towarzyszył chórek złożony z uczennic szkoły podstawowej. Nad stroną muzyczną przedsięwzięcia czuwał pan Błażej Drab, a dekoracja była dziełem pani Karoliny Kujawy-Adamskiej. 

      Nie pozostaje nam nic innego, jak podtrzymać tę atmosferę nie tylko do świąt, ale utrzymać ją przez kolejny rok. Czego innym i sobie życzę.... 
      Wioletta Piotrowska
       
     • 06.12.2017 --- Mikołaj w SP6

     • 6 grudnia to wyjątkowy dzień, który szczególnie lubią dzieci, bowiem w tym dniu otrzymują wyczekiwane prezenty od Świętego Mikołaja. 

      „Człap, człap, człap, człap idzie już… Święty Mikołaj jest tuż tuż…” takimi słowami uczniowie klas 1-4 przywitali niezwykłego gościa, który zawitał do naszej szkoły. Był śpiew i wiersze, piękne dekoracje a całości towarzyszył świąteczny nastrój. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas 4 oraz szkolny zespół wokalny. Nad całością czuwała pani Sylwia Chyła. Rada Rodziców przygotowała dla każdego ucznia słodki upominek, za który serdecznie dziękujemy.

         J.S

     • 05.12.2017 --- V Miejski Konkurs Tabliczki Mnożenia pod patronatem Prezydenta Miasta Piły

     • Po raz piąty w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. W zmaganiach brało udział 42 uczniów pilskich szkół podstawowych, którzy wraz ze swoimi nauczycielami zaszczycili nas swą obecnością we wtorek 5 grudnia.


      Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał w tym roku Remigiusz Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 1.Drugie miejsce zdobył reprezentant naszej szkoły – Szymon Brzezowski, a trzecie – Tomasz Kociński ze szkoły Podstawowej nr 7. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a laureatów trzeba było wyłonić w emocjonującej dogrywce. Bardzo, bardzo serdecznie gratulujemy laureatom, ich nauczycielom i rodzicom! Naszą szkołę poza Szymonem reprezentowali także Julia Szews, Dominik Obarski i Łukasz Adamkiewicz, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki. Brawo!


      Podczas prac komisji konkursowej dzieci wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach świątecznego origami, które poprowadziła wraz z uczennicami klasy 5a pani Zdzisława Rzeczycka, nauczycielka techniki w SP6.

      Podsumowanie konkursu odbyło się przy współudziale pana Prezydenta Piotra Głowskiego, który pogratulował młodym zdolnym matematykom. Na koniec laureaci otrzymali nagrody, opiekunowie podziękowania, a wszyscy uczniowie słodycze i dyplomy uczestnictwa. Całość zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

      Imprezę przygotowały i nad całością czuwały nauczycielki matematyki SP6 – Anna Wolska, Monika Małecka-Wiese, Małgorzata Strzelecka i Beata Krutel. Pozdrawiamy i zapraszamy w przyszłym roku!

      Beata Krutel – Przewodnicząca Komisji Konkursowej

      KODOWANE WYNIKI KONKURSU – KLIKNIJ (plik w formacie .pdf).
       
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 20.05.2020--- KILOMETRY DLA HANECZKI
  • 24.01.2020 --- INFORMACJE O ZIMOWISKU.
  • 23.01.2020--- „Puchatki” z Przedszkola nr 18 z wizytą w naszej szkole .
  • 23.01.2020 --- SALE SPOTKAŃ Z RODZICAMI
  • 21.01.2020---Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1
  • 21.01.2019 --- SKRÓCONE LEKCJE W ŚRODĘ.
  • 09.01.2020--- DRZEWO ŻYCIA DLA RWANDY
  • 27.12.2019--- Świąteczny dar naszych serc. Paczka dla potrzebujących seniorów.
  • 27.12.2019--- Pomocnicy Świętego Mikołaja.
  • 21.12.2019 --- CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA.
  • 09.12.2019--- Listy Św. Mikołaja...
  • 14.12.2019--- Wigilia Miejska