Laboratoria Przyszłości IV-VIII

• STYCZEŃ/LUTY 2023

• W styczniu i lutym uczniowie na lekcjach techniki w klasie piątej pracowali nad projektem „Marionetka” z firmy JAWI. Na lekcjach wykonali z drewna rączki, nóżki oraz rozpoczęli pracę nad główką marionetki. Do wykonania wyżej wymienionych elementów używali pił, pilników, papieru ściernego oraz wiertarek stołowych elektrycznych do wykonania otworów nieprzelotowych.

Klasy szóste rozpoczęły pracę nad projektem „Sygnalizator”. Wykonali ze sklejki tarczę i podstawę sygnalizatora. Używali do wykonania tych elementów pił, pilników o różnych kształtach oraz wiertarki do wykonania otworów o różnej średnicy.

Laboratorium przyszłości na lekcjach informatyki

W miesiącu styczniu uczniowie klas ósmych na lekcjach informatyki poznawali mikrokontroler Arduino. Niewielką płytkę  z przylutowanymi komponentami podłączali do komputera i wykorzystując aplikacje Arduino oraz SA4 układali program sterujący diodą przy pinie 13.