• 08.05.2018 --- MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE.

• SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY – KAMILA KOSIŃCA I GABRYSI KUBERY!

Dnia 8 maja br. (wtorek) Szkoła Podstawowa nr 6 była gospodarzem VI edycji turnieju języka angielskiego dla uczniów klas 4-7 pilskich szkół podstawowych pod nazwą „Macmillan Primary School Tournament”. Organizatorami turnieju byli nauczyciele języka angielskiego – pani Hanna Podemska oraz pan Piotr Gorzelak przy współpracy z przedstawicielką wydawnictwa językowego „Macmillan” – panią Moniką Szałkiewicz-Nowak.

Głównym celem konkursu było sprawdzenie kompetencji językowych z zakresu słownictwa oraz gramatyki angielskiej wśród uczniów szkół podstawowych oraz poszerzenie ich wiedzy z zakresu znajomości kultury brytyjskiej. W tegorocznej edycji uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 45-minutowy test z zakresu podstawy programowej języka angielskiego dla szkoły podstawowej.

Wśród uczestników turnieju znaleźli się uczniowie klas 4-7 SP z następujących placówek oświatowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Salezjańska Szkoła Podstawowa oraz Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Przedstawiciele szkół zjawili się wraz ze swoimi opiekunami – nauczycielami języka angielskiego, którzy jednocześnie weszli w skład jury sprawdzającego testy konkursowe.

Uczestników oraz ich opiekunów powitała wicedyrektor naszej szkoły - pani Małgorzata Kossak. Reprezentantami naszej szkoły podczas turnieju byli: Kamil Kosiniec (klasa 4 c), Antoni Guss (klasa 5 b), Marika Wójcik (klasa 6 c), Weronika Krawczuk i Gabriela Kubera (obie z klasy 7 c), którzy zostali wyłonieni ze szkolnych eliminacji w ramach turnieju „Master of English – Mistrz Języka Angielskiego”. Po sprawdzeniu testów przez jury konkursowe wyniki prezentowały się następująco:

KLASY 4 SP:

1. KAMIL KOSINIEC (SP 6)

2. FILIP PODPORA (SP 7)

3. NIKOLA GAPIŃSKA (SSP)

KLASY 5 SP:

1. KAMIL KUCZYŃSKI (SP 1)

2. MARIA ŁUSZKIEWICZ (STO)

3. MIKOŁAJ HINCA (SSP)

KLASY 6 SP:

1. SZYMON MUSIAŁ (SSP)

2. JULIA WEŁNIAK (SSP)

3. AMELIA ELJASIAK (SP 2)

KLASY 7 SP:

1. GABRIELA KUBERA (SP 6)

2. MARCIN ŁUKASIEWICZ (STO)

3. NIKOLA SPRENGER (SP 2)

Reprezentanci naszej szkoły – Kamil Kosiniec oraz Gabriela Kubera zostali zwycięzcami w kategorii klas 4 oraz 7 SP. Serdeczne gratulacje!!!

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom należą się wielkie słowa uznania w związku z osiągniętymi wynikami oraz udział i godne reprezentowanie swojej szkoły a opiekunom za doskonałe przygotowanie do konkursu i nieustanne pogłębianie umiejętności językowych wśród swoich podopiecznych i wzbudzanie w nich zainteresowania językiem angielskim.

Osobne podziękowania należą się osobom odpowiedzialnym za sprawny przebieg turnieju – Mateuszowi Jerzakowskiemu (klasa 6 a), Mikołajowi Majorke (klasa 6 b), Łukaszowi Majorke (klasa 2 d gimn.) z obsługi technicznej za doskonałe nagłośnienie i oprawę wizualną oraz Szymonowi Stróżyńskiemu (klasa 3 a gimn.) za wykonywanie zdjęć.

Podsumowując, należy stwierdzić, że znajomość języka angielskiego wśród uczniów pilskich szkół kształtuje się na wysokim poziomie a organizacja konkursu pomaga w dalszym rozwijaniu umiejętności językowych i odnoszeniu kolejnych sukcesów.

Piotr Gorzelak