• 3.12.2019--- Sukces naszej nauczycielki

• Pani Aleksandra Schoen-Kamińska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, już po raz drugi decyzją grona ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce została wyróżniona i zaliczona do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 roku. Nauczycielka jest wielką entuzjastką wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy z dziećmi. Pracuje z klasą wykorzystując tablety, roboty i Magiczny Dywan Funtronic. Prowadzi stronę internetową Klikankowo, z zasobów której korzysta ogromna liczba nauczycieli w Polsce i za granicą. Jest współautorem ścieżki muzycznej Cyfrowi Dje i zarazem trenerem w programie Fundacji Orange #Superkoderzy. Jest trenerem TiK - szkoli nauczycieli w zakresie kreatywnego wykorzystywania nowoczesnych technologii. W 2017 roku zdobyła tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku.

• 3.12.2019--- 24 zadania na czas oczekiwania 2019

• To kolejny projekt, który realizuje klasa 1a wraz z nauczycielką A. Schoen-Kamińską. Przedświąteczny projekt dedykowany jest uczniom klas I - III. Polega na przygotowaniu kalendarza interaktywnego i umieszczenie w nim zadań z różnych dziedzin związanych z tematyką świąteczną.

Zakłada aktywną edukację bez podręczników, a jednocześnie realizowanie podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej. W projekcie bierze udział 16 klas z różnych miast Polski. Nauczycielki stworzyły interaktywny kalendarz,  z autorskimi zadaniami do wykonania. Codziennie w klasie uczniowie będą otwierali jedno okienko i realizowali projektowe zadanie. Wszystkie klasy będą publikowały efekty swej pracy na stronie twinspice projektu eTwinning. Zapraszamy inne klasy do zabawy. Interaktywny kalendarz jest dostępny TUTAJ.