• 21.03.2019 --- WIOSENNY TURNIEJ SPORTOWY DLA UCZNIÓW KLAS 6-7 SP

• 21 marca br. w naszej szkole odbył się turniej sportowy dla uczniów klas 6-7 SP z okazji pierwszego dnia wiosny. Celem turnieju było zwrócenie uwagi na dbałość o rozwój sprawności fizycznej w okresie wiosennym, współpraca między rówieśnikami oraz integracja młodzieży.

Podczas imprezy uczniowie byli podzieleni na trzy drużyny (kolorystycznie związane z barwami wiosennymi).

O przydziale do danej drużyny decydował kolor wylosowanej przed turniejem słodyczy. Zadaniem uczestników wiosennej rywalizacji było zaliczanie różnych konkurencji, w których istotną rolę odgrywała współpraca. Wśród tych zadań wymienić należy m.in. wyścig całych drużyn (każdy uczestnik musiał po przebiegnięciu określonego dystansu wziąć do łańcucha kolejną osobę ze swojej drużyny) a także inne konkurencje sprawnościowe m.in. z piłkami, skakankami a nawet umiejętne przeskakiwanie między płotkami. Rywalizacja miedzy drużynami była bardzo zacięta, a wśród klas 7 musiała zostać przeprowadzona dogrywka o I miejsce. Na zwycięzców oraz pozostałych uczestników zabawy czekały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 6.

Organizatorami oraz pomysłodawcami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego - pan Sławomir Grzegorczyk oraz pan Mateusz Iwanicki przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, którego przedstawicielki Lena Runiewicz, Olga Banasik i Zuzanna Jopek z klasy 3 c gim., pomagały przy przebiegu imprezy.

Za nagłośnienie i muzykę zadbał Mateusz Jerzakowski z klasy 7a.

Podsumowując, turniej był idealną okazją by poczuć wiosenną atmosferę a także rywalizować w duchu „fair-play”.