• 31.10.2018--- AUTOSTRADA DO SZKOŁY

• Trzecioklasiści naszej szkoły wzięli udział w zajęciach „Autostrada do szkoły”. Jest to program społeczno-edukacyjny dedykowany uczniom z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Wspaniałe wykorzystanie iTable i VR czyli wirtualnych gogli z rozszerzoną rzeczywistością zdecydowanie podniosły atrakcyjność zajęć. Fantastycznie wykorzystano nowoczesne technologie w realizacji podstawy programowej, związanej z przygotowaniem uczniów do bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie w innowacyjny sposób utrwalili najważniejsze zasady w poruszaniu się w ruchu drogowym. Dzieci rozwiązywały test ze znajomości znaków drogowych, układały interaktywne puzzle na czas. Hitem była rozszerzona rzeczywistość VR i gra. Dzieci "poruszały" się po ulicy i musiały wybierać bezpieczne miejsca do przejścia, zwracać uwagę na sygnalizatory. Dodatkowym atutem była informacja zwrotna w postaci gwiazdek lub słownego ostrzeżenia. Podczas szkolnych zajęć często rozmawiamy z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jest to tak ważny temat, że warto utrwalać ich wiadomości i umiejętności. Trzecioklasiści otrzymali odblaskowe zebry, które przypięli do tornistrów. Spotkanie zorganizowała Aleksandra Schoen-Kamińska.

• 26.10.2018 --- Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych uczniów klas VII  - VIII i III Gimnazjów.

•             Dnia 26 października w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych uczniów klas VII  - VIII i trzecich Gimnazjów . W zawodach wystartowało 9 drużyn z powiatu pilskiego.

Zawody otworzyła Wicedyrektor Szkoły pani Aldona Ostachowicz. Sędzią  głównym turniej był pan Andrzej Ancuta.  Rozegrano 5 rund. Partia trwała po 15 minut na każdego zawodnika. Drużyna liczyła 4 osoby.

W wyniku rozegranych partii zwyciężył zespół Społecznego Towarzystwa Oświatowego przed Szkołą Podstawową nr 2 w Pile i zespołem z Wysokiej. Nasza reprezentacja w końcowej klasyfikacji zajęła 7 miejsce.

Zagraliśmy w składzie : Ada Preihs, Wiktoria Fritza, Mateusz Jerzakowski i Wojciech Eljasz.

Na zakończenie imprezy medale i dyplomy najlepszym zespołom wręczyli Pani Wicedyrektor Aldona Ostachowicz i Pan Jacek Zapiec - członek Zarządu NSZS w Pile.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun zespołu oraz autor artykułu i zdjęć- Sławomir Grzegorczyk.

• 10.10.2018 --- Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

•         W środę 10.10.2018 r. w Poznaniu nasza reprezentacja dziewcząt 2006 i młodsze walczyła jak równy z równym z najlepszymi zespołami w całym Województwie Wielkopolskim. W naszej kategorii wystartowało 39 zespołów-mistrzów i wice-mistrzów powiatów.

Choć Wiktoria - I zmiana przybiegła na dobrym czwartym miejscu to zamieszanie na zmianie spowodowało spadek na miejsce 11, które utrzymały dziewczyny do końca.

Szkołę Podstawową nr 6 czyli naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas VI A - Wiktoria Sutkiewicz, Weronika Więckowska, Julia Wesołowska, Zofia Pielacha, Zofia Waszak, Maria Sławińska, Agata Kozłowska, Weronika Donder oraz z klasy VI C Agata Łańska. Dziewczyny pojechały pod opieką swojej nauczycielki wychowania fizycznego Pani Anny Fiedorowicz.​​​​​​​

Artykuł i zdjęcia: Anna Fiedorowicz.

• 26.09.2018 --- Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

•       W środę, 26.09.2018 r. na terenach MOSiR w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły - dziewczęta rocznik 2006 i młodsze, chłopcy w tej samej grupie wiekowej, dziewczęta 2002-2005 oraz chłopcy. Wszystkie reprezentacje biegały na dystansie 8x800 m Dziewczęta i chłopcy 2006 oraz 10x800 m. roczniki starsze.

IV i V miejsce chłopców i dziewcząt starszych roczników cieszą, ale największą niespodziankę sprawiły dziewczęta młodsze zdobywając Mistrzostwo Powiatu Pilskiego i kwalifikując się tym samym do Mistrzostw Województwa Wlkp.

Zwycięstwo wywalczyły: Wiktoria Sutkiewicz, Weronika Więckowska, Agata Kozłowska, Julia Wesołowska, Zofia Pielacha, Zofia Waszak, Maria Sławińska, Agata Łańska oraz rezerwa Weronika Donder i Hanna Słowińska. Dziewczęta przygotowała Anna Fiedorowicz.

Artykuł i zdjcia Anna Fiedorowicz.