• 30.05.2021 --- Wyniki konkursu "Orzeł Informatyczny"

• Dzień dobry!

Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” online. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

Zgodnie z regulaminem konkursu online przyznaliśmy następujące tytuły oraz dyplomy:

- za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,

- za miejsca od IV do VIII - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,

- pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został dyplom uznania.

A oto, jak prezentują się wyniki naszej szkoły.

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają POCHWAŁY.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!

Agata Madej, Izabela Karczewska oraz Zdzisława Rzeczycka.

• 20.05.2021 --- LET’S VISIT PIŁA

• Dnia 13 maja 2021 roku w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-językowy LET’S VISIT PIŁA.

Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: zerówki, klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pocztówek dowolnymi technikami artystycznymi celem zachęcenia przyszłych turystów do odwiedzenia naszego miasta oraz pokazania ciekawych miejsc wartych zobaczenia.

Celami konkursu były popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat Piły i okolic, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, motywowanie uczniów do zdobywania nowych umiejętności i wiadomości, podniesienie poziomu umiejętności językowych  oraz ćwiczenie poprawnej pisowni.

Jury  miało twardy orzech do zgryzienia.  Oceniając wszystkie prace konkursowe jury zastosowało następujące kryteria oceny:  oryginalność, estetyka wykonania, pomysłowość, poprawność językowa oraz trafność dostosowania tekstu do obrazu.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

- kl. 1-3: Przemysław Król, kl. IB, Gracjan Graczyk, kl. IIA,  Natan Grzona , kl. II B, Wojciech Drzewiecki, kl. II B, Victoria Nowakowska, kl. II D  Maja Grabowska, kl. III B, Natalia Adamik, kl. III B , Aleksander Józefkowicz, kl. III C

- kl. 4-6: Kalina Rzywucka, kl. VI A,  Natalia Nowaczyk, kl. VI D

-  w kategorii klas 7-8: Dominik Obarski, kl. VII D,  Julia Wesołowska, kl. VIIIA, Antonina Strzelecka, kl. VIII A,  Zofia Pielacha, kl. VIII A oraz Kacper Rólkiewicz, kl. VII C

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Dlatego też jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły stanęli na podium:

- w kategorii kl. 1-3:

Natan Grzona, kl. II B – I MIEJSCE

Maja Grabowska, kl. III A – III MIEJSCE

- w kategorii kl. 7-8:

Zofia Pielacha, kl. VIII A – III MIEJSCE

Nagrody zwycięzcom wręczył Prezydent Piły Piotr Głowski.

Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Agnieszka Kuchcińska

Anna Teodorowicz

• 30.04.2021 --- "PARKIETAŻE" KLASY 5 I 6 - Dni Matematyki i Informatyki

• W ramach Dni Matematyki i Informatyki na lekcjach techniki w klasach V i VI wykonywaliśmy parkietaże. Chętni uczniowie mogli przynieść prace do szkoły by zostały one wyeksponowane na gazetce szkolnej.

Udział w tym przedsięwzięciu wzięło 39 osób. Najstaranniejsze prace wyeksponowane zostały na gazetce w szkole. A niezależne jury wybrało 3 najlepsze prace.

Nagrody dla trzech najlepszych prac

Igor Koła klasa 6d – I miejsce

Agata Kułak klasa 6b – II miejsce

Kasia Perek klasa 5a  – III miejsce