• 30.04.2021 --- Dni Matematyki i Informatyki 2021

• „ Dni Matematyki i Informatyki”

W dniach 19  - 23 kwietnia w naszej szkole trwały Dni Matematyki i Informatyki”.

W formie on-line  przeprowadzone zostały konkursy matematyczne dla klas 4, 5, 6, 7 (wyniki podane osobno) i największy konkurs  -Kangur matematyczny , w którym wzięło udział 83 uczniów  klasy 2-8.

Ogłoszone zostały również konkursy matematyczno – plastyczne:

Klas 4 „Wiosna w matematyce”.

Klas 5  „Koła i okręgi wokół nas.”

Klas 7 -„Procenty wokół nas”

Forma i  technika dowolna prac była dowoła, stąd również prezentacje.

(Wszystkie prace dostępne są w poprzednich artykułach).

Klasy 6 natomiast uczestniczyły w projekcie edukacyjnym –„ Statystyka młodego matematyka.”

Pod kierunkiem nauczyciela techniki uczniowie wykonali piękne parkietaże.

Na lekcjach informatyki uczniowie dowiedzieli się co to są fraktale oraz na czym polega programowanie rysunkowe w Scratchu.

Nad całością czuwał zespół nauczycieli uczących matematyki, informatyki i techniki.

• 29.04.2021 --- "Figury geometryczne i FRAKTALE" KLASY 4-8 - Dni Matematyki i Informatyki

• Na lekcjach informatyki w klasach 4-7 tworzyliśmy figury geometryczne w programie Scratch: okręgi, linie, kwadraty, figury wg własnego pomysłu oraz wiele kompozycji.

W klasach 8 zgłębialiśmy pojęcie FRAKTALI, a także staraliśmy się je odtworzyć, przy pomocy Scratcha i Pythona. Nie zabrakło tu Płatka Kocha, Dywanu Sierpińskiego i innych obiektów cechujących samopodobieństwo.

Izabela Karczewska, Zdzisława Rzeczycka, Agata Madej, Beata Krutel

• 28.04.2021 --- "Procenty wokół nas" KLASY 7 - Dni Matematyki i Informatyki

• W dniach 15-22.04 odbył się konkurs "Procenty wokół nas". Konkurs adresowany był do uczniów klas 7. Technika wykonanej pracy była dowolna. Na konkurs zostały zgłoszone 3 prezentacje multimedialne i 9 prac plastycznych.

Najciekawsza okazała się prezentacja Nadii Tomczyk z klasy 7d, która zajęła I miejsce: procenty.pptx

II miejsce otrzymały prace plastyczne: Kacpra Rólkiewicza z klasy 7c i Aleksandry Łajdych z klasy 7c.

III miejsce zajęła prezentacja Nadii Żyły z klasy 7dNadia_Zyla.pptx

A oto inne nadesłane prace:

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.

Monika Małecka - Wiese

• 29.04.2021 --- "Szkolny konkurs matematyczny" KLASY 7 - Dni Matematyki i Informatyki

• 21 kwietnia odbył się SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 7:

I miejsce - Kamil Kosieniec 7c - 14 pkt
            II miejsce - Szymon Brzezowski 7c - 13 pkt
            III miejsce - Aleksandra Jopek 7b - 12 pkt
                               Lena Osowicka 7a - 12pkt
                               Julia Szews 7b - 12 pkt
                               Jan Skrypak-Schiller 7d - 12 pkt

Gratulujemy!

Monika Małecka- Wiese

• 28.04.2021 --- "Matematyka jest wszędzie" KLASY 6 - Dni Matematyki i Informatyki

• Szkolny konkurs matematyczny klas VI pod hasłem „Matematyka jest wszędzie” odbył się 20 kwietnia 2021r.  w formie zdalnej. W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas szóstych. Test przygotowany dla uczniów składał się z 19 zadań zamkniętych i jednego zadania otwartego. Do zdobycia były 22 punkty.

Laureatami konkursu zostali:

Julia Kosiniec, 6a - 20 punktów

Wiktor Domagalski, 6a - 19 punktów

Cyprian Sikorski, 6a - 19 punktów

Konrad Kądziela, 6a - 18 punktów

Laura Pytlarz, 6b - 18 punktów

Wyróżnienia:

Franciszek Brandt, 6a, Nicolo Giuliano, 6c, Daniel Kamiński, 6a, Tomasz Szweda, 6d, Barbara Zadrożna, 6c - 16 punktów

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! Życzymy wielu sukcesów matematycznych w przyszłości :)

Opiekun - Beata Krutel

• 29.04.2021 --- "MISTRZ RACHUNKÓW" KLASY 5 - Dni Matematyki i Informatyki

• SZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS  5 “MISTRZ RACHUNKÓW”

W ramach obchodów Dni Matematyki i Informatyki w naszej szkole, zorganizowany został konkurs dla uczniów klas 5 “Mistrz Rachunków”. Odbył się  on 21 kwietnia, 2021 r, w formie online. W  konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas 5a i 5b. Zmierzyli się oni z testem składającym się z 30 pytań, w którym musieli wykazać się umiejętnością wykonywania szybkich i sprawnych rachunków pamięciowych.

Zwycięzcą i zarazem zdobywcą tytułu

Mistrz Rachunków

została Katarzyna Perek z kl. 5a, która uzyskała 29 pkt. O przyznaniu drugiego miejsca, oprócz punktów, zadecydował także czas rozwiązania testu. Ostatecznie podium było następujące:

I m. Katarzyna Perek, kl. 5a – 29 pkt

II m. Adam Kotecki, kl. 5b – 25 pkt

III m. Zuzanna Wesołowska, kl. 5a – 25 pkt

Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się tego niełatwego zadania.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Małgorzata Strzelecka

• 29.04.2021 --- "Koła i okręgi wokół nas" KLASY 5 - Dni Matematyki i Informatyki

• Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu matematyczno - plastycznego dla uczniów klas 5 pod hasłem KOŁA I OKRĘGI WOKÓŁ NAS:

I miejsce - Nikola Wrzesińska kl. 5a

- Karol Śladowski kl. 5a
            - Jan Świerczyński kl. 5b

III miejsce - Katarzyna Perek kl. 5a

A oto pozostałe prace:

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali prace konkursowe.

Małgorzata Strzelecka

• 28.01.2021 --- „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” KLASY 4 - Dni Matematyki i Informatyki

•   SZKOLNY KONKURS
            „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

W środę 21 kwietnia 2021 roku odbył  się zdalny konkurs klas 4 „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.  Celem konkursu było doskonalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy wcześniej z powodzeniem startowali w etapie klasowym  (w etapie klasowym brali udział wszyscy uczniowie klas 4).

Tytuł „ Mistrza Tabliczki Mnożenia 2021” otrzymał:

Mikołaj Giś 4b – 46 punktów

2. Katarzyna Pankau  4a– 45

3. Karolina Giś 4b  - 44

Roksana Jopek 4c  – 44

NA WYRÓŻNIENIE ZASŁUGUJĄ WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE MIAŁY POWYŻEJ 40 PUNKTÓW:

4. Piotr Sikora 4c- 43
                Filip Hryncewicz 4a – 43