• 23.01.2020--- „Puchatki” z Przedszkola nr 18 z wizytą w naszej szkole .

• 17 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z grupy "Puchatki" z Przedszkola nr 18 w Pile

Przedszkolaki obejrzały jasełka w wykonaniu uczniów klasy 2 c, którzy po raz kolejny wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. W ten sposób pokazali młodszym kolegom i koleżankom wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Po przedstawieniu dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące  wydarzeń w Betlejem .Następnie udaliśmy się do sali lekcyjnej, gdzie odbyły się zajęcia plastyczne. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości.

Agata Kin

• 21.01.2020---Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1

• Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1

pt. „Mój ulubiony wiersz”.

Miejsce 1:

Lena Kegel kl. 1c

Miejsce 2:

Maria Tykwińska kl. 1b

Miejsce 3:

Zofia Jordan kl. 1d

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy nagrodzonym!

Organizatorki:

Adamczyk Katarzyna

Sykutera-Świerczyńska Katarzyna

• 09.01.2020--- DRZEWO ŻYCIA DLA RWANDY

• Przedświąteczny czas w naszej szkole obfitował nie tylko w wydarzenia związane  z Bożonarodzeniowymi tradycjami – dedykowany był również tym, którzy w swoim życiu doświadczają ubóstwa, głodu, braku edukacji, sieroctwa  i widoku codziennej śmierci bliskich.

Rwanda, to kraj w którym codzienność dzieci i ich rodzin naznaczona jest głodem i ubóstwem.

Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej zaproponował akcję charytatywną

„Drzewo Życia dla Rwandy- Sadzimy Awokado”.

Akcja polegała na zebraniu funduszy, przeznaczonych na zakup drzewek awokado, rozdawanych dzieciom
            w Rwandzie, by mogły je zasadzić wokół swojego domu.

Po co?  Owoc ten często zastępuje śniadanie. Z uwagi na swoją kaloryczność pozwala doczekać następnego posiłku lub pozostaje jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

Na akcję skierowaną przez nasze szkolne Koło Caritas z wielkim entuzjazmem  i zaangażowaniem odpowiedziały klasy: 1 b, 1c,1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3c, 4a, 5b, 5c, 5d, 6b, 6d, 7b, 7c,  8a, 8c.

Dzięki Waszej ofiarności uzbieraliśmy kwotę 1370 zł.

Razem zasadziliśmy 39 drzewek!!! Tym samym pomogliśmy 39 rodzinom!!!

DZIĘKUJĘ!!!!

Niech dobro, które czynicie przepełnia radością Wasze serca!!!

opiekun SKC Sylwia Chyła