• 27.11.2018 --- WYNIKI OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ I ODEBRANIE NAGRÓD

     • W dniu 23 listopada 2018 r. w MDK ,,Ikra" uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami mieli zaszczyt odebrać nagrody za osiągnięcia w tegorocznej edycji Olimpiady Ekologicznej.Uczniowie zmagali się na kilu etapach - szkolnym, gminnym, powiatowym i subregionalnym.

      W etapie powiatowym XVIII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego dwóch uczniów SP oraz jedna uczennica gimnazjum otrzymali wyróżnienia.

      Są to Jakub Kujawski kl.8b SP -I wyróżnienie, Jakub Kapidura kl.7b -III wyróżnienie oraz Alicja Tyrańska kl. 3d Gimnazjum- I wyróżnienie w kategorii Szkół Gimnazjalnych. Cała trójka zakwalifikowała się tym samym do kolejnego etapu -subregionalnego, w którym o zwycięstwo walczyli uczniowie pięciu powiatów.

      I tu również mamy się czym pochwalić.Otóż w ostatnim etapie - XI Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski uczeń Jakub Kapidura z kl.7b -zajął III miejsce, natomiast Alicja Tyrańska z kl.3d Gimnazjum -I wyróżnienie. Opiekunem Jakuba Kujawskiego była p.Marlena Wesołowska, Jakuba Kapidury p. Katarzyna Franc, Alicję Tyrańska do olimpiady przygotowywał p. Piotr Gruntkowski.

      Katarzyna Franc

     • 24.11.2018 --- Mistrzostwa Piły w Rzucance Siatkarskiej Dziewcząt klas IV

     •            Sobota 24.11.2018 była dniem zmagań młodych adeptek siatkówki. W SP 6 w Pile odbyły się Mistrzostwa Piły w rzucance siatkarskiej dziewcząt klas IV. Do udziału w zawodach zgłosiło się 8 pilskich szkół. W związku z tak dużym zainteresowaniem zawodami, zostały utworzone dwie grupy. W każdej grupie grało 8 drużyn i w każdej z nich zostało rozegranych 28 spotkań. Po zakończeniu gier w grupach, zostały wytypowane po 2 drużyny z najlepszymi wynikami. To one walczyły w finale o najwyższe laury tych zawodów.

      Klasyfikacja końcowa:

      1. SP 3 I zespół                        7. SP 11 I zespół                   13. SP 4 II zespół

      2. SP 2 I zespół                        8. SP 6 I zespół                   14. SP 7 II zespół

      3. SP 2 II zespół                       9. SP 12 I zespół                   15. SP 11 II zespół

      4. SP 3 II zespół                      10. SP 4 I zespół                    16. SP 7 I zespół

      5. SP 6 II zespół                    11. SP 1 II zespół

      6. SP 12 II zespół                    12. SP 1 I zespół

       

      Skład drużyny SP 6 Piła :

      1.AGATA KANCLERZ

      2.JULIA KOSINIEC

      3.ROKSANA WINNICKA

      4.MILENA KURKIEWICZ

      5.ZUZANNA PASOWSKA

      6.MARTYNA GRABOWSKA

      7.MARTYNA SZAŁOWSKA

      8.KALINA BANASZ

       

      Organizator i opiekun zespołu SP 6 oraz autorka zdjęć i artykułu - Dorota Zaleska.

     • 8.11.2018--- ŚNIADANIE DAJE MOC!

     • Dnia 8 listopada 2018 roku  uczniowie klas I-III SP wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, organizowanej po raz kolejny.  Akcja ma celu promowanie nawyków prawidłowego odżywiania wśród  dzieci. W tym roku uczniowie wykonywali smaczne, kolorowe kanapki oraz szaszłyki owocowe. W każdej klasie wychowawca przeprowadził pogadankę dotyczącą prawidłowego żywienia  i zapoznał dzieci z piramidą  żywienia. Przepyszne kanapki i szaszłyki zostały zjedzone z ogromnym apetytem ;)

      J.Siekiera

     • 09.11.2018 --- O TORCIE NIEPODLEGŁOŚCIOWYM...

     • W dniu 9.11 klasa 8c włączyła się dodatkowo w szkolne obchody 100-nej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Uczniowie uczcili tę rocznicę niezwykłym poczęstunkiem- ,,Tortem Niepodległościowym".

      Poczęstowali tym wyjątkowym tortem również dyrekcję szkoły oraz swoich nauczycieli, dziękując im w ten sposób za trud i wysiłek włożony w ich edukację i wychowanie.Za ten wspaniały pomysł i wykonanie przepysznego tortu dziękujemy uczennicy kl.8c Ani Shevchenko oraz jej mamie.Wychowawczyni klasy Katarzyna Franc.

     • 13.11.2018--- Urodziny Polski.

     • Dnia 13 listopada 2018r. odbył się uroczysty apel dla klas I-III SP z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.  Uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali program artystyczny, który był przeplatanką wierszy i piosenek o charakterze patriotycznym oraz innych występów. Na apel zostali zaproszeni goście: pani dyrektor Małgorzata Strzelecka, pani dyrektor Małgorzata Kossak, dzieci z przedszkola nr 18 w Pile wraz z opiekunami oraz uczniowie klas pierwszych  naszej szkoły ze swoimi wychowawczyniami.

      Na wstępie dzieci dowiedziały się, że celem spotkania  jest uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna rozpoczęła się wystąpieniem uczniów klasy 2c, którzy przedstawili układ choreograficzny przy muzyce z biało-czerwonymi wstęgami symbolizującymi barwy narodowe. Klasy  2c i 3a zaśpiewały wzruszającą piosenkę  pt.:  "Moja Ojczyzna". Klasa 2a rozweseliła słuchaczy piosenką pt.: "Jestem Polakiem". Na zakończenie klasa 3a pokazała przedstawienie pt.: "Baśń o smoku wawelskim" i zatańczyła krakowiaka, jeden z polskich tańców narodowych. Całość przeplatana była wierszami o Ojczyźnie w wykonaniu uczniów klasy 3b. Dzieci usłyszały następujące  utwory: "Katechizm polskiego dziecka", "Ojczyzna", "Barwy ojczyste" i "11 listopada."

                Apel zakończył się miłym akcentem podsumowania szkolnych konkursów plastycznych dla klas I-III związanych tematycznie z symbolami narodowymi. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Dyrekcji i organizatorów.

       

      M.Kurowska

     • 19.11.2018---Sukces Janka.

     • Janek Świerczyński, uczeń klasy 3a otrzymał wyróżnienie w miejskim konkursie plastyczno-graficznym pt. „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Piły zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile.

     • 10.11.2018 --- Mistrzostwa Piły w Unihokeju Klas 5 SP Dziewcząt

     • W ostatnia sobotę - 10.11.2018 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile zostały rozegrane Mistrzostwa Piły w unihokeju klas 5 Sp dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn z pilskich podstawówek.

      Uczestniczki  zostały  podzielone na dwie grupy. Nasz team został rozlosowany z drużynami SP 12,SP 4,SP 7.

      W grupach mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Reprezentacja Naszej szkoły zwycięsko wyszła z grupy z największą ilością wygranych meczy i tym sposobem trafiły do finału. Tam spotkały się drużyny z SP 7,SP 1,SP 6 oraz SP 5 w Pile.

      W półfinale Nasze  dziewczyny grały z reprezentacja SP 1. Mecz był bardzo zacięty i nie wyłonił jednej drużyny awansującej do ścisłego finału. Zostały doliczone kolejne 2 minuty. Tym razem wygrały Nasze dziewczyny i tym samym awansowały do gry o 1-2  Mistrzowskie miejsca. Po 8 minutach gry różnicą 1 bramki szalę zwycięstwa przechyliły na swoją korzyść reprezentantki SP 5 w Pile i tym samym dziewczęta z SP 6 w Pile zdobyły srebrny medal tych Mistrzostw.

       

      Serdeczne gratulacje :) !

       

      Skład drużyny  SP 6 Piła
      DOROTA GRAJ
      MAGDALENA CHUDZIK
      HANNA KUBIŚ
      OLIWIA NIEBRZYDOWSKA
      POLA PREIHS
      ZUZANNA KAJA
      LENA OSOWICKA
      ZUZANNA ZAJKOWSKA
      AGATA KALKA

      OPIEKUN ZESPOŁU ORAZ AUTORKA ARTYKUŁU I ZDJĘĆ-DOROTA ZALESKA

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych